Kinofilm na teple

Od: Datum: 17.06.13 10:57 odpovědí: 4 změna: 18.06.13 18:16

Vlastním dva kinofilmy se spotřebou do dubna 2014. Nechal jsem je omylem (ještě zabalené v obalu) na slunci na pár hodin. Krabička ve kterých byly kinofilmy byla opravdu nahřátá. Hrozí že se mi kinofilm vymaže? Ještě jsem přes nej nic nefotil

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 17.06.13 11:03

Že by se nenafocený film "vymazal" nehrozí (co by se taky mělo mazat?) - ale mohlo dojít ke ´slepení´ svitku - pak případně hrozí mechanické problémy ve foťáku (od potrhání emulze po nemožnost převíjení) a nebo k chemické degradaci fotocitlivé vrstvy (zejména změny barevného podání).

Každopádně bych film použil, ale ne na ´neopakovatelné´ záběry.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.06.13 19:44

Barevný film teplem může zhoršit zrnitost.Zkracuje se i trvanlivost,zvýší se i celkový zákal.Pokud to tepelné namáhání netrvá dlouho,němělo by to mít viditelné důsledky.Pro vyvolání filmu je potřeba použít vývojku,která potlačí tvorbu závoje.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 17.06.13 21:09

Teplota zvyšuje zrno až při vlastním zpracování (samo o sobě se zrno nezvětší, zrnitost filmu se zvyšuje až při tvorbě kovového stříbra při vyvolání) a navíc hlavně u černobílého klasického filmu u barevného se vyší teplota ani použít nedá než ta správná, všeobecně dnes používaný proces C-41 se musí provádět s přesností 0,1ºC jinak je negativ zcela nepoužitelný.

Myslím, že teplo působící na neexponovaný film mu nějak obzvlášť neublíží, ale rozhodně mu podstatně zkrátí expirační dobu. Takže co nejrychleji exponovat a nechat zpracovat. Na neopakovatelné záběry radši nepoužívat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.06.13 18:16

Rozhodně neváhej a hned spotřebuj.!Pokud film necháš vyvolávat u profíků,upozorni na to předem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.