Tv panasonic tx-l47et60e

Od: Datum: 15.06.13 09:58 odpovědí: 10 změna: 16.06.13 09:29

Dobrý den.

Mám novou tv panasonic tx-l47et60e. Asi po 3 dnech provozu začala televize v obraze viditelně řádkovat,doté doby to bylo v pořádku. Používám také domácí kino zn. Pioneer. Před touto tv jsem měl také tv Panasonic a vše fungovalo bez závad.

Poradí mi někdo kdo tomu rozumí, kde je chyba?

Děkuji předem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.06.13 10:00

Dobrý den, a ta závada se projevuje jen při DVB-T vysílání nebo i při přehrávání z domácího kina?

Zdravím!

doplněno 15.06.13 11:42:

Rozumím tomu tak, že jediný problém je u této jedné TV a jen při pozemním vysílání DVB-T. Tak bych se asi podíval na zapojení ant. konektoru, resp. jestli je pořádně doražený (můžete s ním zkusit mírně pootočit). Další možnost je přeladit kanály v TV, zda by to pomohlo. Pokud je to anténa společná, tak se zeptat i sousedů, jestli nemají stejný problém (rušení signálu).

doplněno 15.06.13 11:46:

Ještě můžete zkusit sledovat TV a před tím odpojit všechny kabely - domácí kino nebo DVD přehrávač.

Zkrátka jenom anténa a přívodní kabel na 220 V - vyzkoušet, jestli to neruší jiné připojené přístroje.

doplněno 15.06.13 11:53:

A ještě v menu TV (v nastavení) zkontrolujte a vyzkoušejte nastavení pro obraz nebo měnit a sledovat případnou změnu.

Ohodnoceno: 2x

Od: lokina*
Datum: 15.06.13 12:02

Ahoj.

Tak jsem to zkusil, konektor je zasunutý, to je v pořádku. Jak sem psal před tímto, mám ještě jednu tv připojenou také na tu kabelovku a na ní je vše v pořádku. Zkusil jsem ještě něco přehrát z dvd rekordéru a je to to samé, řádkuje to stále,

přitom jsem měl obraz nádherně hladkej. Tak ne vím. Nechci nikoho okrádat o čas,ale kdyby se nám to podařilo dát do pořádku,

byl bych velmi rád!

Čau.

Od: ben®
Datum: 15.06.13 12:10

Dobrý den, no, tak to je teď asi jen o TV a možné závadě. Já jsem si myslel, že je problém jen při vysílání TV, ale zlobí to tedy při každém zdroji signálu. Tak ještě zkusit poladit to nastavení obrazu v TV, zkontrolovat ty kabely, jestli se neruší (spíše ne) a obávám se, že to bude na reklamaci. A také pokud se to stalo náhle a bez zásahu do nastavení nebo změně kabelů, tak to bude asi problém v TV, resp. něco tam odešlo. Ještě se podívejte do manuálu, jestli tam není řešení možných závad. Zdravím!

doplněno 15.06.13 12:28:

No, to je smůla. Já už nevím, co bych poradil, ale možná Vám poradí zde i někdo další později.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.06.13 12:23

Ahoj.

Tak jsem to zkusil znovu naladit, je to stále stejné, všimnul jsem si jedné věci, když tam naskakovaly jednotlivé kanály, tak tam při

čisté obrazovce bylo jasně vidět to řádkování. Asi tobude tou tv, tak to bude horor.

Ahoj.

Datum: 15.06.13 11:29

Dobrý den.

Projevuje se to při vysílání televize. Mám i satelit a ještě jednu menší tv v ložnici a tady to funguje velmi dobře. Máme tu kabelovou tv. Problém vidím asi v tv. V manuálu se píše, že nemá být dán dohromady kabel od antény s kabelem od napájení .Tato tv má

boční konektory a kabely se mají svázat dohromady. Já vedu kabel od napájení samostatně, ale stejně tonepomohlo.

Tak nevím. Také nevím s kým si píši, ale děkuji za každou radu.

Datum: 15.06.13 12:32

To, že jedna TV při stejném zapojení fungovala, nemusí znamenat, že bude stejně fungovat i druhá. Základní postup je odpojit úplně všechno, kromě napájení - ostatní TV, DK atd. Zapojit pouze anténní kabel a zkusit. Jde/nejde. Připojit další kabel. Jde/nejde. Atd. Je TV správně nastavený? Je vybraný správný vstup? Je vypnuté napájení antény, pokud ho TV má?

doplněno 15.06.13 13:46:

Pokud to zlobí i při tom nejzákladnějším zapojení, tak ti nezbude nic jiného, než reklamace.

Datum: 15.06.13 13:42

Ahoj.

Tak jsem vyzkoušel všechno možné , vše jsem odpojil nechal jsem jen anténu a je to stále stejné. Udělal jsem kontrolu podle

manuálu, napájení jsem strčil do jiné zástrčky, je to pořád stejné Jak jsem už psal jinému co mi radil tato tv několik dní šla bez

chybně. Druhou tv mám v ložnici a ta jde krásně,signál beru opět z kabelovky. To řádkování se tam ojevilo teprve včera.

Používám domácí kino zn. Pioneer, bedny jsou stíněné, u předešlé tv fungovalo vše dobře, u této ze začátku také.

Tak já nevím co stím a jak dál.

Zatím dík.

Od: mkat®
Datum: 15.06.13 14:27

Tak už ti ine asi neostava ,len novu telku odniesť do servisu.Je v zaruke tak,nech sa trapia teraz iny.Ak ju maš naozaj 3 dni ,tak ju skus vymeniť za inu telku.

Od: bmbx®
Datum: 15.06.13 15:34

Prosil bych o lepší popis, co to je "viditelně řádkovat"?

doplněno 15.06.13 15:36:

Všichni zde pohotově radí aniž by se zamysleli jaký je opravdový projev závady. Anténa je jaká? Vaše vlastní, domovní společná, nebo je napojená do bedny nějakého provozovatele?

doplněno 15.06.13 15:41:

Osobně to totiž vidím na brum v obraze způsobený tkzv. zemní smyčkou, nebo také nazývané jako "dvojí zem". Na projevy těchto problémů pomůže galvanický oddělovač antény. Není to vada ničeho, není to na reklamaci TV, je to problém který se prostě vyskytuje a nebudu zde rozebírat čím to je ;):D

http://www.alza.cz/hama-anten…vanicky-oddelovac-d185700.htm

Datum: 16.06.13 09:29

Dobrý den.

To řádkování se projevuje tak, že při televizním vysílání jsou vidět přes celou obrazovku linky, hlavně to je dobře vidět ve žluté barvě

v tmavších to tak vidět není. Televizi mám pár dní, první kdo si toho všimnul byla manželka, já jsem to ani nezaregistroval.

Nejvíc tovadí při pouštění 3d, tam se na to nedá koukat. Již mi radilo víc lidí, všechno už jsem odpojil, satelit, dvd rekordér

i domácí kino zn. Pioneer, bedny jso samozřejmě stíněné. Dokonce jsem tam na to samé místo dal jinou tv, co máme v ložnici

a ta hrála výborně. Signál beru z kabelovky ten je výborný, předešlá tv také značky Panasonic makala výborně, včetně domácího kina a rekordéru a satelitu. Tady píšete o galvanickém oddělovači, máte pravdu, když jsem si pořídil minulou tv, tak televize měla ve zvuku brum a to právě zaměstnanec kabelovky odstranil tímto galvanickým oddělovačem a od té doby jsem ne měl žádný problém.

Tato tv má v sobě zabudované zařízení, kde si mohu sám otestovat obraz, když něco nemaká jak má ,tak tam raděj co mám

udělat. Dnes přes noc jsem odpojil tv od zástrčky na delší dobu, ale jeto stále stejné.Ihned po zjištění problému jsem odpojil

všechna zařízení, zkoušel jsem zdali něco tuto tv neruší, ale chyba se asi vyskytuje v tv.

Zkouším všechno možné a nemožné, jen abbych tv nemusel vracet, kdo to má zas balit. Tak to je zatím vše, kdy by jste ještě na

něco přišel, budu rád. Jsem již v důchodu, elektronika mne docela zajímá, hlavně televize atd.

Zatím předem děkuji.

Ahoj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.