Potisk krabičky stříbrnou barvou, raznice

Od: Datum: 14.06.13 18:24 odpovědí: 14 změna: 21.06.13 16:12

Ahoj, potřebovala bych si sama vytvořit klasický barevný potisk na kvalitní - tvrdý - křídový papír. Ztohoto papíru následně nějakou raznicí vytvořit pěknou krabičku cca 9x7x2 cm. Co bych ráda, aby součástí potisku byla na krabičce také metalická, stříbrná barva. Otázka zní, jak v domácích podmínkách nejsnáze dosáhnot toho, co popisuji. Teda potřebuji poradit vhodný papír, raznici a jak docílit stříbrné barvy? Hledala jsem googlila ale moc jsem toho nenašla, aby výsledek opravdu vypadal hezky. Pokud se tu najde nějakdo v tomhle zkušený, kdo poradí, budu ráda. V krajním případě doporučte i nejakého živnostníka, firmu, která by tohle realizovala. Množstevně je to ale spíše jen pro moji potřebu, takže by se to nikomu nepoplatilo. Spíše bych teda potřebovala radu, jak tohohle docílit v domácích kutil podmínkách...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 14.06.13 19:28

Tohle co popisujete, umí knihaři-kartonážníci. Pokud mají živnost, nebo firmu, tak mají i stříbrný papír, umí s ním polepit tu krabičku tak, aby to dobře vypadalo, mají střihy na krabičky, které si umějí nakreslit přesně na požadovaný rozměr krabičky. Mají potřebné stroje, a hlavně se jim to povede na poprvé - umějí to. A na závěr tisk raznicí. Na tento potisk se používají kovové vyhřívané raznice, kterými se přenáší tisk z barevné folie na krabičku. Je to kombinace tlaku a tepelného tisku.

Něco to určitě bude stát, ale nebudete z toho mít radost, jako když si tu krabičku uděláte sama. Ale nečekejte, že to budete mít hezčí. Praxe a odborné znalosti jen tak nepřekonáte.

Ohodnoceno: 0x

Od: brborkaa
Datum: 14.06.13 19:51

Našla jsem na google obrázek něčeho podobného, co bych si sama představovala. Na obrázku je krabička se stříbrným metalickým potiskem, vedle běžný potisk. Ví někdo konkrétněji, jak na to?

Datum: 14.06.13 20:47

Stříbrnou barvou na papír nanášenou fixírkou: http://cs.wikipedia.org/wiki/Fix%C3%ADrka

Ta krabička je skládaná, papír nevím.

Datum: 14.06.13 21:06

Že bych tu krabičku natřela metalickou stříbrnou..nebo nastříkala, to by bylo určité řešení ale to už bych nic dál nenatiskla na tu vrstvu. Nevytvořila o něco složitější tisk...

Datum: 14.06.13 21:37

Dělat to po vrstvách.

doplněno 14.06.13 21:39:

Ale jestli se máme bavit o kvalitě, tak to opravdu umí jen profesionálové, kteří se tím zabývají, jak zde zaznělo.

Od: zabu
Datum: 19.06.13 16:05

Kolik těch krabiček chcete dělat?

Od: bmbx®
Datum: 15.06.13 08:14

Prodává se tenká průhledná samolepící fólie pro inkoustový tisk. Na krabičku bych nastříkal sprejem stříbrnou (lze sehnat stříbnou nebo tkzv. chrom - je jemnější a víc se leskne) na průhlednou folii bych vytiskl co potřebuji a přelepil. Něco podobného jsem dělal a nevypadá to nejhůř.

doplněno 15.06.13 08:40:

Pokud se nejedná o nějakou hromadnou výrobu, tak při troše pečlivosti nemusí být člověk zrovna profesionál aby dokázal vyrobit a poskládat pěknou krabičku. Pořídit si kladívkovou čtvrtku (ale na ní se nedá tisknout inkoustový tisk) takže pokud by krabička měla mít pěkný potisk a hladký povrch, tak bych použil klidně fotopapír. Na něj narýsoval rozvinutou podobu krabičky. to co má být ohnuto stačí s větším přítlakem obtáhnout propiskou podle pravítka z vnitřní strany (pokud je žádoucí aby i z vnitřní strany nebylo nic vidět tak použít propisku vypsanou). Obtažení propiskou pak způsobí, že hrany se dají krásně a ostře ohýbat. Nebo lze použít obyčejnou čtvrtku a po kompletním potisku lehce stříknout bezbarvým lakem. Rozvinutý tvar krabičky vyřezat ze čtvrtky ostrým nožem podle pravítka - nepoužívat nůžky.

Datum: 18.06.13 17:13

Jakou samolepící - průhlednou fólii jste použil? To co jsem našla...Snad jen dva výrobci. U jednoho je fólie až moc tlustá a druhý má velmi neúčinné lepidlo. Na PE se vůbec nechytá..

Datum: 18.06.13 17:30

Pokusim se najít až budu doma jaká fólie to je, jinak nejslabší se prodává pro modeláře, ale není to samolepka, funguje na principu mokrých obtisků.

Datum: 18.06.13 19:16

Budu ráda za každou stopu, protože pokud oslovím nějakého obchodníka, každý propaguje to svoje a je to jen vyhazování peněz z kapes, navíc je vidět, že nejsou odborníci - jen prodávají. Ten materiál pro modeláře je potisknutelný a aplikovatelný také na PE nebo HDPE materiály?

Datum: 18.06.13 23:42

Ano, tkzv. mokré obtisky drží na všem. Fólie na mokré obtisky je určena na inkoustový tisk. Tisk je dobré fixovat bezbarvým lakem, nebo jak mi doporučoval jeden modelář tak na to byla vhodná nějaká leštěnka (teď si nepamatuji název, ale mohu zjistit).

Samolepící fólie co jsem používal je od fy CrationStar, její síla odpovídá zhruba běžné kancleářské pruhledné pásce (izolepě). Prodávají čirou, nebo bílou. Bílá je tak trochu perleťová a vypadá hodně pěkně. Potisk je kvalitní a vypadá "profesionálně". Bohužel jí nikde momentálně asi nemají.

Datum: 21.06.13 13:58

To, co popisujete, zní dobře ale když zadám například firmu: CrationStar do google, tak se mi zjeví 4 odkazy na nějaký obchod s oděvem...Je to vážně tahle firma, není to ořeklep? Kde jste to prosím koupil - fólie eventuelně ty obtisky?

Datum: 21.06.13 14:15

Folie CreationStar jsem koupil ve firmě CopyServis, ale tam je už nemají, když jsem prohledával net tak jsem narazil na nějaké folie pro zpětnou projekci a laserový tisk, jinak ve světě jsou jejich produkty běžné, je to švýcaský produkt.

http://www.skartia.cz/component/virtuemart/details/406/451/folie-pro-%C4%8Cb-kop%C3%ADrov%C3%A1n%C3%AD-a-laser-tisk/f%C3%B3lie-do-tisk%C3%A1ren-a-kop%C3%ADrek/f%C3%B3lie-lcm-dtp,-creationstar-201120,-a4,-100-ks

Folie na mokré obtisky je v obchodech pro modeláře.

http://www.peckamodel.cz/produkt/plastikove-modely/obtisky-a-lepty/1:144/1128-obtiskovy-papir-a4-ciry

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.06.13 16:12

Zatím moc děkuj za rady. Ozvu se ještě, jak jsem nakonec dopadla a co bylo nejlepší použít.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.