Velkokapacitní paměťovka

Od: Datum: 14.06.13 03:20 odpovědí: 7 změna: 04.08.13 11:42

Ahoj, takový blbý dotaz, ale jsem na tohle tele.. Za 6 let se mi tu nahrnula hromada fotek a videí, které si schovávám na SD kartách a stahuju do netbooku a na net, něco mám ještě na DVD. No a jednoduše bych to chtěla uložit někam do bezpečna, chtěla jsem je dát na flashku, ale když si spočítám, kolik bych jich případně musela koupit (těch 32 GB, které cenově vyjdou nejlépe), tak bych se za jedno nedoplatila a za druhý bych to měla rozstrkaný zase na několika kusech. Proto se chci zeptat, kam to uložit tak, abych to jednoduše stáhla z PC, DVD, atd a měla to bezpečně uložené ideálně na jednom paměťovém zařízení.. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fino97*
Datum: 14.06.13 05:32
A co koupit externi Hdd?Sice je vetsi,ale v kapacitach podstatne vetsich nez flash,navic podstatne levnejsi...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 14.06.13 07:08
avatar

Dobrý den, také jsem pro ten externí HDD vhodné kapacity. Jenom bych doporučil, aby byl i s vlastním napájecím zdrojem. Tím se dá předejít možnému problému s napájením z PC. Tento ext. HDD se připojí k PC kabelem do USB a druhý kabel (zdroj) do zásuvky 220 V. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 09:58
avatar

Je tu další možnost, jak uložit větší množství fotografií...

-záleží na tom, jak ty fotografie budete prohlížet, pokud třeba jen na obyč. monitoru s rozlišením okolo 1200x800, nebo na trochu lepším rozlišení, potom Vám stačí fotografie vyfotografované fotoaparátem s rozlišením 2 Mpx, pro potřeby tisku s rezervou, teda tak 4 Mpx.

-nevíme, v jakém formátu Váš fotoaparát fotografuje, zda v JPEG, nebo třeba v RAW. Fotografie udělaná ve formátu RAW je dost velká, uložením do JPG se komprimuje na menší, ovšem při určité ztrátě kvality... Takže pokud nepotřebujete dělat velké plagáty, nebo výřezy z fotografií, je možnost (případně jen některé) fotografie zmenšit na jiný formát.

-dále je tu možnost do budoucnosti nastavit rozlišení fotografie při fotografování na třeba jen 4 Mpx. Fotky budou menší, donesou úsporu místa na kartě, popř. i v PC. A na větší rozlišení, teda 8 Mpx a vyšší, podle možností Vašeho foťáku, fotit jen v případě potřeby zvětšování či výřezů detailů...

-dnes je více programů, které dokáží hromadně upravit velikost fotografií... jednoduchý je např. Microsoft Office Picture Manager, mám dojem, že je v každé základní instalaci PC, kde se dá velikost fotografie upravit podle požadavků... dá se vybrat přednastavená velikost, nebo nastavit vlastní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 10:58
avatar

no osobně bych doporučil zálohovat na několik míst nebo alespoň na zařízení se dvěma disky není to zrovna levné a le je to funkční sám jsem tento problém řešil a musím říct že jsem nakonec rad že jsem zakoupil nas se 2 diky data mam vždy na 2 mistech a mam k nim přístup kdekoliv z domácnosti nebo z internetu pokud to potřebuji.

http://www.blog.ijacek007.cz/Blog/domaci-diskove-pole

osobně mam zkušenost i s tím že mi disk v tomto poli prostě z ničeho nic umřel mít pouze jeden disk o data jsem přišel.

navíc bych doporučil ještě duležite fotky vyvolat v případě že se u vás doma oběví nezvaný host málo kdy nechá doma elektroniku. Tištěných fotek si však 99% zloděju opravdu nevšíma.

mějte na paměti že data jako takova obvzlaště fotky mají pro jiného malou cenu pokud jde však o 10 let digitálních fotografii jejich stráta muže být pro vas opravdu citelna. FLAS paměti a USB LFASKY bych na zálohování a archvivaci nepoužival.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.13 21:06
avatar

Letos nám v rodině zemřely 2 ks SDHC značkové karty ... budíž jim země lehká. Naštěstí všechno bylo zkopírováno. Paměťovým kartám nevěřit. Zálohovat na externí HDD, který skladujte v šuplíku a nenosíte jej sebou v kapse a nepřipojujete do cizých zavirovaných PC.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dezz*
Datum: 04.08.13 11:34

Děkuji všem za odpovědi, zkusím tedy externí hdd se dvěmi jádry, uf, jdu se po něm podívat

Od: ben®
Datum: 04.08.13 11:42
avatar

Dobrý den, nehledejte ext. HDD se dvěma jádry, protože to neexistuje. Hledejte ext. HDD s vlastním napájením (nemusí být, ale je to jistější provoz) a vhodné kapacity.. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.