Jaký formát USB paměti

Od: Datum: 05.06.13 22:59 odpovědí: 5 změna: 07.06.13 21:57

Prosím o radu, na jaký formát mám naformátovat USB paměť, aby šly na ní uložené filmy v AVI přehrávat na stolních DVD přehrávačích se vstupem USB. Zkoušel jsem NTSF, ale přehrávač PHILIPS USB disk nepřečetl. Formát FAT32 je prý už starý. Díky předem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.13 23:05
avatar

To bude spíš problém formátu AVI souborů. Najdi si na stránkách výrobce seznam podporovaných kodek video formátu. Avi,mpg,mkv,... to ještě neznamená, že přehrávač soubor přehraje.

doplněno 05.06.13 23:10:

Pokud není USB disk vůbec vidět, tak to je jiná. Nekompatibilita zařízení, naformátování disku v přehrávači (zase není jisté jestli to vezme PC) nebo zkusit FAT32, ale pochybuju o jiném formátu u DVD přehrávačů než FAT32 (do 4GB) nebo NTFS.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 06.06.13 00:12
avatar

Dobrý den, nejhorší varianta je, pokud má přístroj USB jen pro servisní účely - tam nepřehrajete nic.

Ve Vašem případě máte možnost vyzkoušet jen formátování FAT32 nebo NTFS. Některé starší DVD přehrávače nenajdou flashku, která je větší kapacity (ten můj přenosný rozpozná jen do 4 GB). Ten formát souborů AVI (a jejich kodeky) je důležitý. Zkuste přehrát film ve formátu MPG - ten by měl přehrát každý DVD přehrávač nebo zkuste připojit menší flashku. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.06.13 01:43

Od Philipse mám combo DVD/VCR s USB vstupem. Vyžaduje flashky naformátované na FAT32, NTFS nebere. A aby to bylo ještě veselejší, bez ohledu na formátování odmítá načíst jednu konkrétní 2GB flashku. Flashky od jiných výrobců (i větší kapacity) bez problémů, ale tu jednu prostě nechce. FAT32 je sice starý, ale není to nic proti ničemu a DVD ho bude umět přečíst. Je tam jedno důležité omezení: na FAT32 nejde zapsat soubor větší než 4GB - když to zkusíte, dostanete chybové hlášení, že na disku není dost místa, i kdyby byl úplně prázdný.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.06.13 12:47

Tak to bude také asi můj případ, protože jsem zkoušel USB flešky naformátované do NTSF na přehrávači PHILIPS a vůbec je neviděl. Při tom Flešku o kapacitě 32 GB naformátovanou ve FAT32 přečetl celou! Tak to všechno přeformátuji do FAT32. Díky všem za rady.

Datum: 07.06.13 21:57
avatar

Přehráveče se kterými jsem se setkal formát NTFS nepodporovaly. Pužij FAT32 a pokud to ani pak nepůjde, je chybný soubor filmu nebo je v nepodporovaném kodeku. V tom případě je třeba ho v PC prohnat nějakým konvertorem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.