Snížení vstupního linkového signálu

Od: Datum: 01.06.13 09:57 odpovědí: 6 změna: 01.06.13 10:32

Zdravím, řešilo se to tu. Potřebuji poradit potřebuji z mixážního pultu dostat z masteru nahrávku do PC. Jenže můj NTB má jen mikrofoní vstup a když bych to tam pustil tak to bude přebuzené. Našel sem tu udělat si kabel s odporovým děličem pro levý a pravý kanál. Jenže nevím jaké odpory. Jakého výkonu. Děkuji

doplněno 01.06.13 09:58:

neexistuje popřípadě nějákej program který by to upravil že by ten vstup byl jako linkovej?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.06.13 10:03

Dobrý den, jste si jistý, že vstup pro mikrofon v NTB je stereo? Já mám tedy jen mono a audio vstup jsem řešil dokoupením externí Hi-Fi zvukové karty a není s tím problém. Zdravím!

doplněno 01.06.13 10:04:

Ta ext. zvukovka je do USB.

doplněno 01.06.13 10:45:

Píšete, že Vám naše rady nepomohly. Já bych řekl, že právě naopak, protože jste ušetřil čas a peníze výrobou domácího "bastlu" s nejasným výsledkem. Kupte si tu externí zvukovku odpovídající kvality a ceny dle Vašich nároků a financí a máte problém vyřešen (a dosáhnete i lepšího zvuku).

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 01.06.13 10:12

Některé notebooky mají mikrofonní vstup stereo a je možné, že tento vstup lze přepnout, nebo dokonce se sám přepne na linkový. Pokud to tak není, tak lze snížit odporovým děličem a dobré je tam vložit kondenzátor na oddělení napájecího napětí. Z mikrofonních vstupů toiž vychází napětí pro napájení mikrofonu.

doplněno 01.06.13 10:13:

Pokud interní karta neumí přepínání citlivosti vstupu, tak program to nezachrání ;)

Datum: 01.06.13 10:14

Pro úpravu signálu (bude asi mono)bys potřeboval emitorový sledovač.Vřazením odporů se může objevit šum .

JABRAKA

Datum: 01.06.13 10:21

Jabraka:

opět předbíháš a opět se jedná o téma které jsme kdysi řešili. Notebooky bývají vybaveny zvukovými kartami co si s tím poradí a mají vstup STEREO. Mám notebook, jeden má integrované stereo mikrofony a vstup má mono, druhý má integrovaný mono mikrofon a vstup má stereo a tento vstup se dá přepnout na linkový ;)

doplněno 01.06.13 10:25:

Pokud tazatel nemá notebook se stereovstupem, tak další pokusy s úpravou signálu jsou asi zbytečné a nejlepší bude koupit externí USB zvukovou kartu, třeba:

http://www.alza.cz/sweex-sc010-externi-usb-d265147.htm

Taková dostatečně vyhoví a přepínání citlivosti mikrofon / linkový vstup má.

doplněno 01.06.13 10:29:

jackr:

odpory můžou být provedením malinké (nejedná se o žádné výkony), nebo můžeš použít stereopotenciometr 5-10Kohm a ten nejoptimálnější signál si nastavit.

Datum: 01.06.13 10:27

No abych pravdu řekl nepomohli ste mi. Škoda že to neni novjejší NTB na stolním mám možnost namapovat si vstupi. Jak chci takže už ani neřešim co kam strkam. Zapojim a vyskočí realtek co že swem to připojil. Jenže tenhle NTB to nepodporuje.

Co koupit tohle? http://pocitace.aukro.cz/usb-…pro-pc-skype-i3262347450.html

Nejde o kvalitu de o to aby když budou chtít pankáči záznam z koncertu abych jim to nahrál. za 60kč i s dopravou dobrý ne?

Datum: 01.06.13 10:32

jackr:

výše jsem ti dal odkaz na USB kartu za lidovou cenu, umí mikrofon i linkový vstup ;).

Jinak to můžeš zkusit s tím potenciometrem, ale pokud je vstup mono tak bych se na to vykašlal...

doplněno 01.06.13 10:34:

Myslím, že vyhoví i to zařízení z Aukra a pokud nejde o kvalitu tak není opravdu co řešit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.