Fotografování přes sklo na výstavě

Od: Datum: 30.05.13 09:58 odpovědí: 11 změna: 01.06.13 09:02

Vážení,

chci vyrazit na výstavu do NTM a chtěl bych si něco vyfotit. Mám obyčejný foto Panasonic FZ8. Lze obecně nějakým způsobem - polarizační filtr (zatím neřeším jeho umístění na foto) vylepšit situaci při foto, aby vznikalo méně odrazů a snáze se mi fotilo. Řešil jsem to dříve, focením z různého úhlu, kdy jsem minimalizoval reflexe od blesku. Pomůže mi ten filtr?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.05.13 11:03
avatar

Mám FZ38, ale o to vůbec nejde. Fotím přes klo celkem běžně a bez extra fíglů ... zkrátka nikdy ne kolmo, vždy pod nějakým úhlem, klidně i malým. Horizontálně nebo vertokálně, to je taky jedno. S bleskem nebo bez. Je dobré si dát pozor i na odraz, abyste nefotil někomu boty a nebo člověka vedle vás. Někdy je dobé si počkat, až kolem nebude nikdo stát. Takto jsem fotil už v ruůzných muzeích a třeba i na výstavě ryb. Zkusit vyfotit, prohlédnout, jestli je to ok a fotit dál.

Jestli je na to filtr nevím, ale jde to i bez něj.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miro®
Datum: 30.05.13 11:35

Pro tento případ focení, nejvíce vadí odlesky a zrcadlení ve skle, přes které je foceno. Tolo se odstraňuje a řeší polarizačním filtem, před objektiven fotoaparátu. - miro

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 30.05.13 12:24

A nezapomenout se zeptat, zda se to může, někde to zakazují.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 30.05.13 12:27

Pro instalaci filtru na tvůj foťák budeš potřebovat tuto redukci - http://foto-predsadky-redukce…eureka.cz/panasonic-dmw-la2e/ .

Polarizační filtr některé odlesky odstraní - ale ani ten nejlepší neodstraní všechny - fotit ´pod úhlem´ a nebo - pokud to lze - přiložit objektiv přímo na sklo.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: modrysafran*
Datum: 30.05.13 13:31

Děkuji všem, tak nějak jsem si to představoval. Samozřejmě předpokládám si možnost focení zaplatit. (60 let TV)

Je mi jasné, že v prvé fázi to znamená vzít foto a za různých podmínek fotit, totit a fotit tedy zkoušet a sám si vyhodnotit.

Od: mil®
Datum: 30.05.13 13:51
avatar

Když to jde, přitisknou foťák na sklo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.05.13 17:06
avatar

Souhlasím. Jednoduché a funkční.

doplněno 01.06.13 09:44:

Kdyby někoho zajímalo, co to je, tak je to robotická ruka z projektu AKONA 2, TechnologiePark Mittweida. Založeno na KUKA KR 16-2.

doplněno 01.06.13 09:46:

Pardon, AKONA 2.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.13 14:50
avatar

No mám celkem bohaté zkušenosti s focením, takže asi takto. Focení s bleskem přes sklo je vždy o citu, treninku a technice. V každém případě, moc nepomáhá focení z uhlu, protože světlo odražené o SKLO, se odrazí, a osvítí osoby před sklem, takže je máš hezky v záběru. nejlépe se fotí ve tmě, na straně pozorovatele, třeba akvária, ale na výstavě, kde je plno lidí je to oříšek. Pokud máš povoleno fotit, vem si stativ a otevři závěrku a clonu tak, aby v klidu, bez pohybu objekt byl vyfocený bez blesku. pokud to nejde, je lepší, díky moderní technice natáčet na HDD kameru a pak ve střižně, na Tvem PC si najít jednotlivé políčka a ty uložit jako pěkné fotografie. Pokud nesmíš fotit a je tam moc lidí, je to problém. Asi pak nejlepší je přitisknout objektiv na sklo. To se Ti pak neodrazí žádný blest, a přesto světlo projde sklem a objekt osvítí. Ted jde jen o to, aby se, fotoaparat zaměřil na správnou vzdálenost. Nejlepší je dát si manuální nastavení, cež podporuje každý druhý stupidní fotoaparát.

.

Přeji pěkné záběry a hezký zážitek

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.05.13 14:51

Polarizační filtr na nekovové odlesky vhodný je, ale jeho učinnost se projevuje tím víc, čím je menší úhel mezi rovinou skla a osou ojektivu. Takže aby byl použitelný musí se fotit hodně šikmo, jinak je úplně k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.06.13 05:18
avatar

polarizak, obecne ale nelze na vystavach fotit, jen pokud to galerista potazmo vystavovatel povoli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.06.13 09:02

joudic:

polarizák je použitelný jen při focení pod úhlem (čím menší tím je účinnější), jinak odlesky neodstraní (psal jsem výše) pokud se jedná o vitrinu tak je opravdu nejlepší dát objektiv přimo na sklo, jak zde zmínili jiní rádcové.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.