LED vs chladič

Od: Datum: 04.02.13 21:05 odpovědí: 8 změna: 05.02.13 16:58

Dobrý den,

řeším pár těchto problémů :

1
Zakoupil jsem led diodu 10w uz s chladici ploskou za kterou se prichyti k chladici ale dirky jsou male muzu je provrtat? Nejsou zde nějaké spoje nebo neco?

2
Druhá dioda je jiného typu a tak jsem jí připevnil na chladič 225cm2 což je plně dostačující ale nechtě jsem vymáčkl více teplovodivé pasty tak jsem si řekl že to tam nechám že se to dotažením vytlačí taky ano neco se vytlačilo ale tak 2 minutách svicení mě po přiložení prst po 7s začne značně pálit je to rormální šrokby jsou skoro na krev.
3
Mám 2 digitální časovače jeden má vyteklou baterii a druhý přestal po záruce fungovat u toho prvního si myslím že po výměně baterie by měl fungovat a ten druhý nenapadá vás nejčastější porucha?

4
Chtěl bych si udělat termostat do terária ale tak aby byl termostat mimo terárium a čidlo uvnitř v podstatě odpájím z pokojového termostatu čidlo a napájím ho na kabel prý by délka kabelu neměla měření čidla ovlivnit je to tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.13 21:12
avatar

Odpovím Vám s určitostí pouze na bod 4. Na netu je spousta jednoduchých termostatů s Operačním Zesilovačem, v tomto případě je odpor vodičů k čidlu zanedbatelný. Budete-li pájet čidlo z termostatu, dbejte toho, aby vodiče použité na čidlo byli ze stejného materiálu- nejlépe měď.

doplněno 04.02.13 21:15:

U bodu 3, nejčastější porucha? Přibližte nám co to dělá a nedělá, poruch může být XY...

doplněno 04.02.13 21:17:

zde zasílám primitivní termostaty s OZ... místo ventilátorku můžete připojit cívku relé, které bude spínat topné tělísko či žárovku

http://pandatron.cz/?538&tepl…regulace_ventilatoru_3x_jinak

doplněno 04.02.13 21:19:

z uvedeného odkazu bych Vám doporučil buď ten první a nebo poslední, tedy hysterézní... Přičemž hysterézní je tedy lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra9
Datum: 04.02.13 22:07

měl jsem najitý podobný odkaz ale myslím si že regulace nebude tak přesná jako termostat a v teráriu bych chtěl udržovat 2 teploty jednu přez den a druhou přez noc vhodná teplota v noci je 19stupnu a ja mam v zime v pokoji rano neco okolo 16ti stupnu takze proto

Datum: 04.02.13 22:43
avatar

Regulace s OZ je spolehlivá, nepřesnost je v desetinách a někdy setinách °C, záleží jen na kvalitě čidla....*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 22:38
avatar

1. Díry do LED radši nevrtej, radši si sežeň vhodné šrouby. Spoje by tam být neměly, ale musí to držet.

2. Pouštíš do ní vhodný proud? Jaký tvar má ten chladič?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra9
Datum: 05.02.13 11:36

2.No zdroj je určený k led takže proud by měl být asi správný. Chladič má tvar obdélníku ( 12 x 21 )je to 2mm hlinikovy plech v zadani byla chyba takze ne 225 ale 252cm2

Datum: 05.02.13 16:50
avatar

2 mm je málo."boraicho" z jiného fóra ji má na plechu tlustém 1 cm a já na chladiči od procesoru, který později vyměním za tento...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondra9
Datum: 05.02.13 16:58

a vite co je zajimave ze zde na tomto webu radili jinemu cloveku at udela chladic 2mm za to staci chladic se mi ani nezahriva ani chladici podlozka takze si myslim ze ledka ma takovou provozni teplotu

Datum: 05.02.13 11:57
avatar

1. v materiálu chladiče blízko uchycovacích šroubů žádné spoje nebudou takže by otvory určitě trochu zvětšit šly. Vhodnější by ale bylo asi opatrně propilovat kulatým jehlovým pilníkem (spíš otáčením než taháním), není-li materiál příliš silný, vrták se zakousne a bude mela.

2. podstatné je jaký je teplotní rozdíl chladícího plechu diody (na něm je dioda upevněna z výroby) a vlatního chladiče v místě upevnění diody, neměl by být velký, jinak je mezi nimi špatný přenos tepla. Jestli je chladič pod diodou horký a okraje má studené tak je z nevhodného materiálu (málo tepelně vodivý). Jinak popsaná teplota může být tak 60-70°C což nemusí být překročení provozních parametrů.

3. nejčastější porucha je právě zase ten článek - akumulátor, někdy se vybije a (sám) zkratuje tak, že už nejde v přístroji nabít (displej neukazuje). zkus ho změřit a jestli má nula volt tak vyměnit.

4. čidlo elektronického pokojového termostatu by mělo jít umístit jinam poměrně snadno, může mít i impulsní výstup (převodník teplota-kmitočet, připojení třemi vodiči). Háček je ale bohužel v tom, zdali celý obvod není přímo (galvanicky) spojen se sítí - pak by byl problém s bezpečností provedení takového připojení čidla(nutná dostatečná elektrická izolace, v případně vlhkém prostředí teraria obtížně splnitelná).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.