Vyplatí se myčka - pro a proti

Od: Datum: 05.08.13 17:02 odpovědí: 17 změna: 07.08.13 15:10

Dobrý den,

chtěl bych manželce pořídit myčku nádobí Bosch. Máme na ní uzpůspobenou kuch. linku, čili koupit a zabudovat. Manželka je bytostně proti myčce. Ale jelikož očekáváme prvního potomka, chtěl bych jí tim mj. ušetřiš čas, ruce a práci. Sice s nádobím běžně pomáhám, ale jsem často dlouho v práci, takže moje pomoc je jen na víkendy.

Manželka oponuje tím, že se musí většinou hpodně špinavé nádobí předmýt ve dřezu a nebo potom přemýt ručně po nedokonalosti myčky, často jsou zaschlé fleky na nerezu atd.

Jak to vidíte vy? Spotřebu energií neřeším (voda ze studny, TUV solárko).

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 05.08.13 17:25

Myčka rozhodně čas šetří, to, že je potřeba něco domýt je opravdu výjimečné (kdyžtak to prostě ponechám na další mytí) - není problém ani myčku plnit třeba půl dne, jenom nedoporučuju mýt čiré lesklé sklenice -´slepnou´.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.08.13 17:31
Pro jednoho člověka v domácnosti je myčka luxus pro dva už se dá o rentabilitě diskutovat a budete li tři tak už je to bez debat. Co se týče kvality mytí tak je to vše o tabletách. Kdo koupí nějaké levné tablety na aukro za 2kč kus ten by vám mohl dát za pravdu že na skle a nerezu můžou zůstávat mapy ale s kvalitníma tabletama jsou tyhle problémy už dávnou minulostí.
Předmývání není nutné myčky opravdu vše umyjí téměř tak kvalitně jak to reklama na tablety ukazuje, jediný důvod proč něco před vložením do myčky opláchnot je to, že se nemusí tak často vyndat filtr a oplachovat z něj nalepené fujtajblíky.
Bosch a Siemens jsou mezi myčkami spolehlivá jistota. My dali přednost Siemens protože má devatenácti minutový program který na běžně znečištěné nádobí úplně stačí a horní ploché patro na příbory které je lepší než košíky používané v jiných myčkách.
A argument na závěr - dost žen ze širší rodiny mi na otázku jestli by byly raději bez myčky nebo bez automatky jednoznačně odpovědělo že by sí vybraly myčku kdyby se musely rozhodnout.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.08.13 17:50

bez mycky bych uz nechtel zit , je to proste uspora casu a nic nereseni , co je hodne spinave a mohlo by krasne zaschnout , tak jen oplachnu proudem vody v drezu a jebnu to do mycky , pak az je plna nastavim program , nasypu prasek co pouzivam a parada. Lestidlo i sul jde davkovat podle sebe , tak se vychyta at je nadobi bez map

Datum: 05.08.13 17:52
Ve Vašem případě je myčka naprosto ideální.Koneckonců, Vy můžete nádobí mýt v myčce a Vaše žena ve dřezu..Uvidíte jak dlouho ji to bude bavit.

Datum: 05.08.13 18:58

Máme myčku cca 5 let, pro mě je to ta nejlepší věc na světě, jsme dva a taky teď čekáme mimčo a nedovedla bych si to bez myčky představit, nevýhodou je, že zlenivíte a opravdu si po sobě pak neumejete ani lžičku od kafe a hned šup do myčky, docela vařím, takže myčkuju skoro každý den, max obden a ušetří spoustu času i vodu ( ač to tak nevypadá)..umyje prakticky vše, jen když máte třeba připečený hrnec, ten musíte odmočit, to je jasný, když mám hodně zapatlané talíře, tak šetřu papírovou uťěrkou a kdyby jste nechtěli myčkovat každý den, zapnete program jen na opláchnutí a je klid...já můžu jedině doporučit, ještě když čekáte miminko, uvidíte, paní bude nakonec ráda, já se na začátku taky moc netvářila , hezký den ...

doplněno 05.08.13 18:59:

A tablety do myčky se dají taky sehnat za solidní cenu...

Datum: 05.08.13 20:16

Pokud jste (budete) aspoň tři, tak se myčka rozhodně vyplatí, bez přemýšlení. Předmývání je blbost - myčka vezme i připálený pekáč od kachny tak, že ho nepoznáte, bude jako nový. Problematické je nádobí z hliníku nebo různých pochybných slitin - nerez je naopak v naprosté pohodě.

Datum: 05.08.13 20:27

Zastánci myčky, mezi které se počítám i já s mojí manželkou, Vám budou tvrdit, že je to vynikající věc. Dokonce i na chalupě.

Odpůrci myček snesou spoustu důvodů proč ne. Mezi ně patří i to, "většinou hpodně špinavé nádobí předmýt ve dřezu a nebo potom přemýt ručně po nedokonalosti myčky, často jsou zaschlé fleky na nerezu atd."

U nás se nic nepředmývá, snad jen připálené se nechá odmočit.

Upřimně Vám sdělím, že manželce nešla myčka na chalupě asi 3 dny a stále mne honila, kdy bude spravena...

Jsem 100% pro myčku.

Datum: 05.08.13 20:36

Hodně špinavé nádobí stačí setřít kuchyňskou stěrkou nebo papírovou utěrkou. Připálené kastroly nechám chvíli odmočit a pak trochu přejedu drátěnkou. Tu pak dávám do myčky také. Všechno se pěkně umyje. Přesvědčte svou paní, že myčka je doopravdy moc důležitý vynález!

Datum: 05.08.13 20:39

Vůbec neváhej. V kuchyni je spoustu "pomocníků" úplně na prd. Myčka je opravdový pomocník. Ale jednu nevýhodu fakt má. Za chvilku je člověk línej to umytý nádobí z myčky uklidit.*smich*. Jo a taky chce mít víc nádobí,jinak ho budeš vyndávat z myčky a stejně mýt ve dřezu.

Datum: 05.08.13 21:08

S myckou mam 20lete zkusenosti-a naprosta spokojenost-je to dobry pomocnik!Mam Siemens-ale Bosch a Siemens je 1 firma.

Datum: 05.08.13 22:42

Ahojky,

bránila jsem se myčce dlouho, ale...podlehla jsem a už NIKDY jinak. Je pravdou, že na nerez.příborech zanechává někdy flíčky,( po čase koupím nové) ale jinak? Nic nepředmývám, pohoda, neustále uklizená kuchyně! *palec* A i když vás to nezajímá, tak za rok o 20kubíků menší spotřeba vody...

Od: julek
Datum: 06.08.13 08:23

Děkuji, nečekal jsem až tak jednotné a kladné odpovědi. Začnu na tom pracovat. Mám v hledáčku přímo tento typ, oproti jiným má i šuflík na příbory. Máte někdo zkušenosti s tímto typem? http://www.datart.cz/Vestavna…-nadobi-BOSCH-SMI59M05EU.html

U mě má pouze mínus energetickou třídu A+ oproti běžným A++ (ovšem dáno cenou, kterou za ni chci dát) a nemyslím že by to bylo vzhledem k četnosti použití a rozdílem 0,03kW znát mezi A+ a A++.

Děkuji

Datum: 06.08.13 09:20

Ano, přesně tenhle typ máme doma.

Energetickou třídu neřešte, píšete že máte vodu zadarmo...a ohřev přes solár.

Potom tedy náklady na provoz myčky jsou pro Vás minimální...i kdyby byla ve třídě "B" (teoreticky).

Dle situace kterou popisujete mám naprosto stejné zapojení (studna, solár...a myčka také zcela sstejná...)

Od: julek
Datum: 06.08.13 09:32

Děkuji.

Abych vysvětlil větu proč "mě spotřeba nezajímá". Chtěl jsem tím dát najevo, aby se zde namísto kladů a záporů myčky jako takové spekulovalo, jestli nežere moc elektriky a neplácá vodu oproti ručnímu mytí ve dřezu atd.. Proto jsem čekal na praktické zkušenosti z provozu, kterých se mi dostalo.

Máte ji napojenou a teplou nebo studenou vodu? Já jen aby si připravil připojení - dvojroháček u dřezu a co je pro životnost lepší. Dle manuálu ji lze nastavit na oboje.

Plynový kotel s TUV zásobníkem 60L nerez máme nastaven na 45st. TUV. Od soláru mi tam teče předehřátá voda, ale nevím z hlavy na kolik stupňů, v zimě už vůbec netuším

Datum: 06.08.13 09:42

Myčku mám napojenou na teplou vodu...přes termostatický směšovací ventil.

Myčka rozhodně nežere vodu ani el.energii...

Tolik sad nádobí, příborů a hrnců co myčka umyje v 10l vody...nemáte šanci ve dřezu umýt.., spotřeba by byla tak trojnásobná.

Datum: 06.08.13 09:51

Mám myčku také napojenou na teplou vodu, ale z karmy. ;) Mám úchylku, nic nesnesu v dřezu. Ihned to musím opláchnout. Když jsem si koupila myčku a místo do dřezu, šoupla do myčky, vraceli mi za plyn a vodu. Dříve jsem doplácela. Nepamatuji si čísla, ale mám pocit, že za plyn to bylo 1.600 a za vodu 800kč. :D A to jsem sama a myji 2x 3x za týden. Ale nekupuji tablety, ale prášek, který dávkuji podle potřeby. Jinak na sklenice a jinak po obědě s kačenou. Místo leštidla používám sůl. Odzkoušela jsem to.

doplněno 07.08.13 15:13:

Oprava: Místo leštidla používám ocet. *palec*

Datum: 07.08.13 15:10

Souhlasím s většinou výše napsaného. Dodal bych jen, že my používám nejlevnější práček, sůl i leštidlo z DM a nádobí máme čisté, nic nepředmýváme. Další výhodou je udržování pořádku v kuchyni bez větší námahy. Tj nádobí se průběžně dává do myčky a nepovaluje v dřezu a okolí (s vyjímkou probíhajícího mycího programu).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.