Distanční kroužek

Od: Datum: 15.05.13 21:12 odpovědí: 1 změna: 15.05.13 21:26

Prosím o radu zda při fotografování s použitím makro adaptéru(objektiv se potom nasadí obráceně) se musí používat distanční kroužek děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 15.05.13 21:26

Zbytečné zakládat nové vlákno...

Focení makra lze provádět několika způsoby:

pomocí makroobjektivu - umožní zaostřit na malou vzdálenost

pomocí předsádkové čočky - lze běžný objektiv zaostřit ne malou vzdálenost

pomocí distančních kroužků

Poslední způsob je takový, že díky distančním kroužkům se oddálí objektiv od roviny snímacího senzoru natolik, že lze zaostřit na hodně malou vzdálenost. Běžný bjektiv je ale zkonstruován tak aby nejklepší výsledky podával v situaci kdy je předmět dál od objektivu než snímací senzor uvnitř fotoaparátu. Pokud se tyto vzdálenosti díky distančním kroužkům prohodí (větší vzdálenost objektivu od senzoaru a menší vzdalenost foceného objektu) je vhodné pro lepší výsledky použít inverzní kroužek aobjektiv otočit.

doplněno 15.05.13 21:32:

Samotný inverzni kroužek vám může poskytnout focení makra podle toho o kolik vzdálí optickou soustavu od senzoru, ale otázka je jestli ta vzdálenost je taková aby otočení objektivu mělo ten správný smysl ohledně využití jeho kresby.

doplněno 15.05.13 21:34:

Navíc přináši komplikace ohledně elektromechanických přenosů do objektivu - fotoaparát neovládá clonu a nemá žádné informace z objektivu.

doplněno 16.05.13 08:52:

Při pročtení vašeho původního dotazu mi došlo, že váš problém spočívá v zavřené cloně objektivu - pak je opravdu hodně málo vidět. Zavřená je proto, že u obráceně namontovaného objektivu nemůže fotoaparát clonu ovládat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.