Špatný obraz kabelové televize

Od: Datum: 14.05.13 17:45 odpovědí: 3 změna: 18.05.13 18:49

Dobrý den,

koupil jsem novou plazmovou televizi úhlopříčky 106cm. V domě máme obecní zesilovač televizního kabelového signálu, na který jsem také napojen, tak jsem myslel, že s obrazem nebude problém, ale docela to šumí a obraz mic moc.. Chci se zeptat, jak by se to dalo vyřešit a jestli by pomohla koupě set-top boxu, který by možná obraz vylepšil?

Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.13 22:05
avatar

Ono bývá vhodnější k TV připojit anténu než zesilovač. V první řadě je vhodné vědět, jaký signál je v tom kabelu, na který jsi pravděpodobně napojen. STB nic nevyřeší, protože nová TV má všechny tunery vestavěné. Spíš bych doporučil v menu TV vybrat správný anténní vstup, případně TV vyzkoušet na pokojovou anténu nebo kus drátu nebo se zeptat sousedů na nastavení. Některé TV mají i možnost napájení antény a pokud je zapnuté, tak může být podstatně zhoršený signál. Psí kusy dělá i sloučení antény DVB-T a kabelovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.13 17:49
avatar

Set top box obraz nevylepšuje, je to digitální televizní tuner, stejně jako je tuner v té televizi=televize má "settopbox" už uvnitř. STB je určen televizím, které tento tuner nemají uvnitř. Je potřeba zjistit, jestli je signál kabelovky správně na TV nastaven.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.13 18:49

také to múže být tím jako u nás-do sídliště je sice pochpitelně přiveden digitální signál,ale do některých domů kde to ještě není předělané se to převádí zpět na analog,(lidé si nemusí pořizovatDVBT tuner) takže obraz na nových televizích ale vlastně i na starých je v podstatě hrozný.

Asi to dude možná i váš případ,poptejte se na to.

doplněno 18.05.13 18:52:

takže jsem to vyřešil svým satelitem a jsem náramně spokojen,nebo můžete dát anténu na pozemní digitální signál

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.