Jak slepit přetržený pásek audiokazety?

Od: Datum: 12.05.13 18:56 odpovědí: 16 změna: 13.05.13 19:41

Dobrý den, mám takový problém. Potřeboval bych vědět, jak a čím slepit přetrženou pásku audiokazety. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 12.05.13 19:01

Tenkou lepící páskou, z rubu, třeba tou hnědou co prodávají na poště k lepení balíků.

Pokud chcete i postup, který mi pár let fungoval, mohu dodat ;)

Ohodnoceno: 4x

Datum: 12.05.13 19:24

Klidně přidejte.

Datum: 12.05.13 19:05

Já měl zas osvědčenou metodu pomocí laku na nehty...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.05.13 19:16

Lak na nehty rozleptával - aceton. A bylo nutné určité překrytí, při použití lepičky byla ztráta pásku minimální.

Ale také to není špatná metoda, ať si tazatel vybere! *palec*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.05.13 19:17

Já jsem to taky lepil izolepou je jedno jestli průhledná nebo hnědá

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 12.05.13 19:45

Lepení páskou je nejlepší a nejvíc se blíží profesionálnímu lepení magnetofonových pásek, správně by měla být paska šikmo zastřižená a lepící páska taky, minimalizují se s tím nežádoucí jevy při průchodu mechanikou magnetofonu. Jen je problém, že se supertenkými magnetofonovými pásky se to dělá hodně špatně. Profesionální magnetofonové pásky určené k mechanickému střihu byly docela tlusté a tuhé, tam to nebyl problém.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.13 19:43

Tak vám všem moc děkuji.*ua*

Datum: 12.05.13 21:33

hlavně po slepení doporučuju co nejdřív přehrát na druhou kazetu, protože když jsem to lepil za mých dětských let izolepou, po pár přehrátích jsem musel lepit zas *smich*

Od: zabu
Datum: 12.05.13 21:28

Já za sebe, bych doporučil překopírovat obě části zvlášť, nejlépe do PC, a potom je digitálně spojit. I když při lepení odvedete špičkovou práci, vždy hrozí, že si s tím mechanika kazeťáku neporadí a zmačká Vám nenávratně mnohem větší kus, než o který by jste přišel nyní. Zvažte to, vůbec pokud máte na té kazetě něco, o co by jste nerad přišel.

Datum: 12.05.13 21:45

Musí se použít co nejslabší a kvalitní lepící páska, nebývá problém, že by si s tím mechanika neporadila. Potíže se většinou objeví díky lepidlu které se z nekvalitních pásek malinko vytlačí mimo slepku. Toto lepidlo i v malinké míře ulpělé na hřídelce setrvačníku udělá paseku.

Od: zabu
Datum: 13.05.13 13:07

Na pásky jsem používal, když nebylo nic jiného, taková ty průhledná samolepiící kolečka na opravy plaveckých kruhů a dětských rukávků. Slepit pásky a přesně oříznout. Kazety jsem s tím nikdy radši nezkoušel, kvůli tomu, že ten pásek je slabší. Tak nevím jestli by to šlo.

Ale stejně trvám na tom, že to je zbytečná práce. viz. výše.

Kdo chce kam, pomozme mu tam. Říkaval můj táta.

Datum: 13.05.13 14:08

zabu:

z dob kdy obyčejná audikazeta stála hodně peněz a navíc dobrý materiál se objevil v obchodě jednou za uherský rok, se člověk naučil leccos. Například kamarád vyrobil z malého topného tělíska žehličku na zmuchlané pásky a kupodivu to mělo velký úspěch.

Když se udělá slepka dobře tak kromě slyšitelné degradace zvuku v místě slepení bude fungovat dál, já bych se spíš zaměřil na to proč k roztržení došlo, aby se situace neopakovala.

Je mnoho zbytečných lidských činností, ale pokus něco opravit a pak mít z toho radost když se to povede rozhodně zbytečné není ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.05.13 18:59

BMBX: "Je mnoho zbytečných lidských činností, ale pokus něco opravit a pak mít z toho radost když se to povede rozhodně zbytečné není"

*palec*... není co dodat, naprosto souhlasím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.05.13 19:36

Jenom doplním mám několik takto "opravených" kazet a všechny jsou již přes 20 let OK.a svého času hráli denodenně!Jedna napsoledy asi před měsícem při přepisu do PC!

Datum: 12.05.13 22:13

Tak jsem teď hledal a hledal a samozřejmě nenašel. Našel jsem jenom zaváděcí pásky do kotoučáku. Ale někde by tu měla být. Kdysi jsem ji párkrát použil - speciální lepící páska na MC kazety, fakt fungovala, ale dneska se už nic takového nesežene. Z dostupných lepících pásek bych asi použil tu hnědou na balíky. Je tenká a na rozdíl od mnoha jiných lepí a drží.

Datum: 13.05.13 19:41

Takovou pásku mám v šuplíku.Lze použít i některé typy kvalitních lepenek.Je ovšem nebezpečí vytlačování lepidla a zalepení mechaniky.Páska se musí uříznout na šířku menší,než vlastní magnetický nosič,a oba konce,pokud se lepí přetržená,ustřihnout šikmo.Na přilepení vodicí pásky se střihne kolmo.K lepení se používá speciální přípravek ze dvou plíšků,nalepených na šíři pásku vedle sebe.Konce se vloží do vzniklého korýtka a pinzetou se na ně položí a přitlačí páska.Samozřejmě z rubu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.