Pískání u televize

Od: Datum: 11.05.13 17:03 odpovědí: 3 změna: 11.05.13 19:56

Chtěl jsem se zeptat: sleduji televizi občas ten zvuk začne pískat a když trochu bouchnu do televize pískání přestane a po té zase začne stane se to sice občas, chci se zeptat čím to může být a ja se tomu dá předejít.

otázka číslo 2: sleduji LCD televizi nebo na ní hraju na PS3 hry a kolikrát se mě stalo, že tam bylo napsáno: stikněte nějaké tlacítko nebo se televizor během 5ti minut vypne((nebo něco takového)), tak se chci zeptat proč se to tam objevuje toho hlášení když televizor používám- nerozumím tomu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 11.05.13 17:51
avatar

K otázce 1): Dřív snad v TV (CRT) pískávalo trafo, přes které šel signál rozkladu řádků. Nevím, jakou televizi máš. V moderních krámech (nejen TV), když něco píská, bývá to nějaká cívka u spínaného zdroje (nejen hlavního síťového). Řeší se to buď vyšší frekvencí zdroje (to ale ty neovlivníš), nebo se cívka zaleje nějakou hmotou apod.

K otázce 2): TV mívají možnost automatického vypnutí po nějaké době. Využívá se to např. když "divák" usne (tak aby se nehrálo zbytečně celou noc), odejde a zapomene TV vypnout apod. TV samozřejmě nemá možnost zjistit, že ji stále sleduješ, to, že do ní jde signál, nic neznamená. Takže najdi někde v menu TV ten časový vypínač a když tak ho zruš.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fino97*
Datum: 11.05.13 17:52

Je televize z otazky 1 totozna s tou v otazce 2?Pokud je to CRT,ty piskaji normalne,dela to VN trafo,frekvence cca 16khz,bohuzel s tim nic delat nejde...Pokud je to LCD,tak to asi bude trafo/civka ve zdroji...

doplněno 11.05.13 17:52:

Eh,byl jsem predbehnut :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.05.13 19:56

Pokud to po udeření přestane tak je celkem jedno zdali je to rozklad CRT nebo zdroj LCD, v obou případech pomůže mechanické zpevnění součásti která to dělá ( většinou feritové jádro transformátoru).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.