Jak eliminovat Aktualizační službu?

Od: Datum: 11.05.13 10:52 odpovědí: 2 změna: 11.05.13 15:36

Zdravím, používám k nahrávání videorekordér TD6D-D4413DB. Delší dobu se mi po zapnutí na obrazovce TV zobrazí informace: "Byla detekována nová služba". Po této zprávě, pokud ji zaregistruji se změní číselné pořadí uložených kanálů, čímž dochází k nechtěnému nahrávání pořadů. Včera jsem v návodu objevil na str. 23 informaci: Tato jednotka má funkci "Aktualizační služba", která automaticky vyhledává a ukládá nově dostupné digitální kanály vždy v 8:00 ráno.Tuto službu nevím jak eliminovat. Mimo jiné včera kolem půlnoci musela služba být aktuální, opět byly přeházené kanály, naštěstí poslední nahrávka proběhla ještě v pořádku. Po půl noci jsem provedl opětné uspořádání kanálu pro ranní nahrávání. Před osmou hod. ranní jsem časovým vypínačem odpojil ant.zesilovač na cca 15 min. Zatím uspořádádí kanálu je OK! Prosil bych o pár rad: 1) Kde zjistit časy Aktualizační služby, snad na webu.? 2) Jde tuto službu ve videu vypnout, pokud jsem to v návodu nenašel či přehlédl.
Prosím o skutečně odborné rady, ne otázky jako proč ještě nahrávám atp.
Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.05.13 11:50
avatar

Dobrý den, nemám zkušenost s tímto přístrojem, ale něco jsem pro Vás našel na internetu. Jsou to citace ze stránek, kde byl stejný dotaz (problém). "V menu výrobku by jste měla najít položku /nastavení DVB kanálů/. Pod touto položkou by měla být umístěna položka s názvem /Aktualizační služba/. Z návodu však není patrné zda se dá tato služba vypnout." A rada "Nahaž si ty programy do favoritních / oblíbených (manuál strana 25) a mělo by to fungovat". Snad Vám toto k něčemu bude. Zdravím!

doplněno 11.05.13 19:18:

http://www.mall.cz/dvd-rekordery-pevny-disk-250-400-gb/funai-td6d-d4413db:comments http://www.digitalnitelevize.…prehazene-stanice-radu-162953

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kefud*
Datum: 11.05.13 15:36

Pro Bena, dík za Váš zájem o můj problém. Bohužel v menu se položka s názvem /Aktualizační služba/ nenachází. O této službě je pouze zmínka několika větami jak jsem již uvedl (viz výše) v manuálu na str.23 . Ano mám oblíbené kanály v jedné skupině dokonce i uzamčené a přesto dochází k jejich přeházení a v tom spočívá problém. Proto mne v prvé řadě zajímají časy, kdy je aktivní Aktualizační služba, abych mohl v daný okamžik časovými hodinami nastavit vypnutí napájení anténího zesilovače a tím zamezit aktivaci služby. Také by mne zajímalo kdo tuto službu poskytuje zda jsou jiná videa vybavena touto službou a je mi divné, že nelze službu deaktivovat? Rád bych to vyřešil tak doufám, že se najde rádce či dokonce majitel videa, kteří mají s tímto zkušenosti.

doplněno 11.05.13 16:08:

Mohu Vás poprosit o kontakt na stránky z nichž jste citoval.

Díky Kefud.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.