Televize - zelenorůžový obraz - proč?

Od: Datum: 10.05.13 13:43 odpovědí: 6 změna: 10.05.13 18:14

Zdravím, včera jsem pustil naší tv a zarazilo mě že obraz byl v zelenorůžové barvě. Zkoušel jsem naladit barvy ale nepomohlo to, stejně jako dát jasnější obraz. Tv je stará asi 7 let, značka Praktik. Nevíte někdo čím bych mohl barvy vrátit zpátky? Může tam být něco prasklého, vyhořelého, nějaká součástka, pojistka? Díky za rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.05.13 13:54

vypadá to na nefunkčnost emitoru pro modrou barvu, nebo jeho elektroniky. Nemyslím si, že se ještě dnes vyplatí CRT TV opravovat. Pokud se Vám na to podívá někdo známý a řekne co a jak tak dejme tomu, ale v servisu by to byly asi vyhozené peníze.

doplněno 10.05.13 13:58:

mowla: já ti věřím *smich* naopak potěší, když něco napíšu a zjistím že má někdo stejný názor jako já :-D

Ohodnoceno: 0x

Od: karellekar
Datum: 10.05.13 14:17

Aha, myslel jsem si že to bude na opravu a ta že se nevyplatí. Tak díky, budu se poohlížet po nové tv.

Od: mowla*
Datum: 10.05.13 13:56

Zřejmě ´odešlo´ zpracování modré (barvy jsou složeny ze tří ´základních´ - Modré, Zelené a Červené) - ale možností kde, je vícero. Navíc nejde o žádný ´zázrak techniky´. Pokud nemáš někde ´poblíž´ opraváře-nadšence (oprava v běžném servisu se - podle mne, nevyplatí), asi ti doporučím její nahrazení nějakou modernější.

doplněno 10.05.13 13:57:

Mikihans: Já neopisoval... *ee**smich*

Od: bmbx®
Datum: 10.05.13 14:49

A není napojená do settopboxu scartem? Dost běžné, že zlobí na scartu kontakt - stačí "zakvrdlat" oběma konektory scartu a závada bude pryč.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.05.13 16:48
Ano, taky si myslím že to má přes RGB ve scartu a má tam špatný kontakt jednoho pinu. Stávalo se to běžně.

Datum: 10.05.13 18:14

Tohle je typicky vlastnost shitovních scartů za padesát korun. Vyvážení RGB podle Vietnamců. Stačí s tím zakvedlat a hraje to všema barvama.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.