Výběr fotoaparátu

Od: Datum: 09.05.13 22:50 odpovědí: 14 změna: 10.05.13 21:58

Dobrý den! Potřebuji poradit. Rozhoduji se mezi dvěma foťáky = http://digitalni-fotoaparaty.…olpix-s9300/specifikace/#text a http://digitalni-fotoaparaty.…lpix-s800c/specifikace/#text. Který by jste mi doporučili? Nechci moc složitý, potřebuji kvalitní fotky a video. Díky. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.13 23:16

Asi neporadím, od Nikonu bych šel asi do tohoto. Neumím si představit focení bez hledáčku. A na svém Fuji si nejvíc cením manuálního zoomu, hlavně při natáčení videa, ale nemám tušení, jestli to ještě někdo dělá.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 10.05.13 00:14

Pokud chcete něco malého, tak v dnešní době s hledáčkem asi těžko něco seženete. Malý, jednoduchý na ovládání, dobré foto za jakýchkoliv podmínek (vynikající optická + softwareová stabilizace obrazu), vynikající video i se stereo zvukem (MP4 nebo AVCHD formát ) je Sony WX 200.

Mimochodem Nicon je dobrý na zrcadlovky, ale jeho kompaktní fotoaparáty nikdy za moc nestály.

doplněno 10.05.13 00:21:

Fotit z hledáčkem nebo bez hledáčku je otázka zvyku, na všech svých kompaktech jsem měl do nedávna hledáček a stejně jsem jej používal čím dál tím méně, takže to že můj poslední kompakt který nemá mi vůbec nechybí. A na zrcadlovce používám co se zrovna víc hodí .

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.05.13 02:10

to bmbx - souhlasím. díval jsem se na demo foto z těch Niconů - velmi špatné, demo film - Nicony se neumí se neumí přeostřit, stále se hledají. Já zatvrzelý canoňák jsem teď koupil dceři kompakt Sony - vše naprosto Ok - foto, zoomovávní při filmování (stálé zaostření) *palec*

Datum: 10.05.13 18:25

To je jedno, který z nich, opravdu.

Datum: 10.05.13 19:00

Sorry - opravdu jedno jen tomu - komu nezáleží na ostrosti kresby, kruté aberaci při min. zoomu, rozmydlení detailů kterým Nicon nerozumí a pumpování ostření u videa - tipické pro kompakty Nicon

doplněno 10.05.13 19:01:

typické *hi*

Datum: 10.05.13 19:06

Pokud někdo uvažuje o fotoaparátu v cenové relaci kolem pěti tisíc korun, tak jsou pro něj tyto parametry zdaleka nepodstatné myslím. Uniká mi souvislost fotoaparátu a videa...

Datum: 10.05.13 19:16

ernie:

jedno to není, zkus si někde něco z řady Sony WX vypůjčit a uvidíš, že jedno to není, tato řada se hodně vymyká různými vychytávkami a i úplný laik s ním nemůže zkazit fotku. Taky jsem docela čuměl a nevěřil vlastním očím když se mi dostal prvně do ruky ;)

Datum: 10.05.13 20:25

S tím já neumím, zkoušel jsem to. Jak to nemá hledáček přes hranol, tak mi to fakt nejde. Já to neumím ani chytnout do ruky bože.

Datum: 10.05.13 20:32
Jj..držet se to pořádně nedá, ale je to barevné a vejde se to do kapsy u košile.

Datum: 10.05.13 21:18

ernie:

bavíme se o kompaktu, ten pokud má hledáček, tak stejně jen průhledový, nemusíš se chlubit, že neumíš fotit s tím co nemá hranol *haha*

Datum: 10.05.13 21:25

Já se tím nechlubím. Špatně jsi to pochopil. Beru to jako svůj hendikep že nezapadám do davu kompaktních, instantních fotocvakalů.

Datum: 10.05.13 21:31

Právě, že jsem to pochopil móóóc dobře :D

To mne vždy pobaví, když chce někdo poradit s kompaktem, jak se vždy někdo najde co do toho začne plést zrcadla a hranoly :)

Datum: 10.05.13 21:47

Beru zpět. Tazatelka se ptala mimo jiné i na kvalitní pořizování videa a já jí poradil, že si má vybrat kterýkoli z těch dvou kompaktů. Teď bych si za to dal nejraději přes hubu.

Datum: 10.05.13 21:58

To je dobře že bereš zpět, neboť kterýkoliv s těch dvou kompaktů není dobrá volba, Nikon není v kompaktech vůbec dobrý, troufl bych si říci, že patří mezi nejhorší.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.