JVC fullHD - zpomalené záběry

Od: Datum: 04.05.13 18:31 odpovědí: 2 změna: 04.05.13 18:44

Dobrý podvečer, natočil jsem jeden záber a chtěl jsem ho zpomalit. Jak je zmíněno v názvu, kamera je fullHD a kvalitní natáčení se nemohu vynachválit, co se týče záběrů zpomalených přes Pinnacle studio, tak je to "hnus velebnosti". Je to takové sekavé a na kvalitě ubývá. Je nějaké řešení? Není to třeba programem? Mám stativ, takže obraz se netřepe a je to úplně bez pohybu. Jediné co se hýbe je můj pes v záběru, který zkáče do výšky a když je zpomalený, tak to není plynulý pohyb. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.13 18:40
avatar

Aplikovat Hladké přechody?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 04.05.13 18:44

FullHD je standard pro rozlišení (tedy kolikrátkolik bodů bude vytvářet obraz).

Zda lze záběr bez ´ztráty´ kvality (trhání a poskakování obrazu) zpomalit, je ovšem závislé na počtu ´snímků´ za sekundu.

Člověk tak nějak plynule vnímá obraz, pokud má aspoň 24 fps (obrázků za sekundu), méně vnímá už jako jednotlivé obrázky (tedy trhaně). Pokud natáčíš s 24 fps, obraz plynule zpomalit nelze. Pokud natáčíš 30 fps (např.), můžeš jej zpomalit o cca pětinu (tedy na 4/5). S kolika fps natáčí ta tvá kamera?

Pro natáčení záběrů, které mají být zpomaleny, sepoužívá tzv. rychloběžných (vysokorychlostních) kamer, snímají i několik tisíc jednotlivých záběrů za sekundu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.