Nabíjecí napětí pro telefon

Od: Datum: 03.05.13 09:12 odpovědí: 12 změna: 04.05.13 21:02

Zdravím, zkoušel jsem si pro svojí Nokii N900 udělat "cestovní nabíječku" ze 6V olověného akumulátoru podle tohohle návodu http://www.plutanium.cz/babca…ou-usb-nabijecku-i-pro-iphone a na výstupu je 4,95V. Když jsem do toho zapojil Arduino, tak krásně fungovalo, ale s mobilem to ani nehlo. Žádnou "ochranu" jako iPhone určitě nemá, kontroloval jsem síťovou nabíječku a tam je pouze + a - pól. Když jsem jí proměřil, dávala 5,95V. Přežil by mobil použití nějakého 6V stabilizátoru? Díky.

doplněno 03.05.13 09:18:

Podobný tomuto, ale nějaký low drop-out.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 09:19

Nebo máte nějaké jiné nápady jak by se to dalo zhotovit?

Datum: 03.05.13 13:18

Asi tě nepotěším, ale 6V olověný akumulátor je nízké napětí pro napájení nábíječky mobilu.

Když se dobře podíváš, tak ten držák na tužkové baterie má tři baterie zvrchu a ještě tři baterie zespodu, takže celkové napětí je 6x1,2V (NiMH mají nižší napětí) = 7,2V.

Zkus použít akumulátor s vyšším napětím a nebo použij dva 6V akumulátory zapojené do série, tak aby na výstupu bylo 12V.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 03.05.13 13:40

USB nabíječky pracují s napětím 5 V - a stačí...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.05.13 00:01

Moje originální Nokiácká nabíječka dává při menším odběru skoro těch 6V.

Od: bmbx®
Datum: 03.05.13 13:37
Nevím jak v tomto případě, ale s několika Nokiemi mám takovou zkušenost, že stačilo 6 V, ale dokud jsem do obvodu nezařdil odpor tak nenabijela. Protože jsem byl v polních podmínkách a neměl nic po ruce, tak jsem použil obyčejnou žárovku z bateky začalo to makat.

Datum: 03.05.13 16:18

Ještě jsem někde četl že je třeba zkratnout datové vodiče -D , +D...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.05.13 16:26

Lineární stabilizátor je s baterií nesmysl. Zařiď trochu vyšší napětí a použij nějaký spínaný stabilizátor, nebo, pokud se ti to nechce vyrábět, si to kup, třeba tady. A zkratuj ty datové vodiče.

Datum: 03.05.13 16:36

Z energetického hlediska to nesmysl je, ale i tak by to mělo makat, ale některé Nokie to prostě odmítají, viz můj příspěvek výše.

Jsou prostě nokie co přímé připojení na 5-6V odmítnou a stačí malý seriový odpor a jede to. Dělal jsem kdysi mnoho pokusů s alternativním nabíjením čehokoliv do polních podmínek (mobily, notebooky, minitiskárna na foto, digifoťáky, videokamery), většinou z automobilové sítě ( ne vždy a ne ke všemu se nabiječky dali dřív sehnat, nebo byly zbytečně drahé) a Nokie jako obvykle si prostě stavěla hlavu :D

doplněno 03.05.13 16:39:

Loni jsem dceři vyráběl nabíječku do přírody s dvěmi velkými alkalickými monočlánky a step-up stbilizátor na 5V - velká spokojenost.

Datum: 04.05.13 00:25

Tak jsem zkusil do série zapojit první rezistor co mi přišel pod ruku. *smich* 680Ω, po připojení mobilu jsem naměřil napětí 4,75V a nic. Zkusil jsem vyzkratovat datové piny, nic. Zkusil jsem oboje dohromady a hádejte co. Nic. *cert*Ale když jsem kabel z mobilu odpojil, tak se sám rozsvítil displej.

doplněno 04.05.13 11:17:

Zajixxx: Pokud jsi četl dobře, tak jsem psal, že to mám za stabilizátorem 5V, který se regulovat nedá.

Datum: 04.05.13 00:38

Tak zvyšuj napětí...

Datum: 04.05.13 10:53

Psal jsem, že jsem použil malou žárovku, ta má za studena řádově ohmy ;)

doplněno 04.05.13 11:28:

680 ohmů je pravdu dost, telefon pozná měkký zdroj a nabíjení se nespustí.

Od: zabu
Datum: 04.05.13 21:02

Nokie, hlavně ty novější, jsou extrémně citlivé na napájecí napětí. Nevím jak u jiných typů telefonu, ale u Nokie C1 je to napětí 5,1V. Při jiných napětích to nenabíjí a hlásí to nepodporované zařízení. Je pravděpodobné, že u jiných to bude podobné. Vemte si regulovatelný DC zdroj, který umí jemně nastavit napětí kolem 5V, a zkoušejte napětí někde kolem 4,9-5,4V.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.