Životnost baterie - mobilní telefon

Od: Datum: 30.04.13 20:45 odpovědí: 20 změna: 02.05.13 12:26

ahoj, mám mobil HTC desire x a přemýšlím, jak se asi mám chovat k baterii - jak často jí nabíjet, co dělat a co nedělat. Jenže mám pocit, že už je asi pozdě.Jak často Vy nabíjíte telefon? Je prosím Vás normální, že když si večer vyndavám telefon z nabíjení, ráno se podívám a koukám, že se vybilo tak 3%. Jindy je to třeba jinak, prostě tak okolo těch 3% - 10% se vybije za noc. Dnes to bylo jako vždy - probudil jsem se - měl jsem asi 94%, ve škole jsem nehrál, mobil byl pořád v kapse a teď mám 54% - to znamená, že za asi půlku dne se vybila polovina baterie. Je už pozdě vymýšlet něco na prodlužení životnosti? trochu jsem se rozepsal tak díky za každou odpověď ;D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.13 20:54

A proč ho nenabíjíš přes noc?

Mám poměrně pomalou Nokii C6-00 a na denní nabíjení jsem si už zvykl. Maximální výdrž (do úplného vybití) při (téměř) nicnedělání a dobrém signálu se pohybuje okolo 4-5 dní.

Ohodnoceno: 0x

Od: bruno*
Datum: 30.04.13 21:00

Zalezi na tom jak dlouho uz mobil resp. baterii mas. Litiove baterie jsou v podstate nenarocne a nejsou moc nachylne na nespravne zachazeni, no drive nebo pozdeji se opotrebuji. Po tech dvou letech nelze cekat ze baterie bude drzet jak nova, bez ohledu na to jak jsi s ni zachazel. Taky jsem slysel ze HTC desiry maji s bateriemi nekdy problem, tusim se prehrivaji nebo tak nejak, zkus si o tom neco vygooglit.

Od: qwertpo
Datum: 30.04.13 21:09

Díky za odpovědi :) . Mobil mám od Vánoc - to už je co říct že? :/

Datum: 30.04.13 22:31

Zdravím, mám HTC WIldfire S, mám ho přes rok, nabíjím každý den přes noc, večer zapojím ráno vytáhnu, zatím nepociťuji žádný rapidní pokles kapacity baterky.. rozhodně bych nešílela z toho, že se baterka zničí takhle rychle ;) u smartphonů je takováhle výdrž co vy popisujete myslím v pořádku a co se týče nabíjení, tak je to o názoru, někde se dočtete, že je lepší dvakát vybít telefon napůl a nabít, než vybít úplně na trout :) chovejte se přirozeně, nabíjejte dle potřeby a myslím, že není čeho se obávat.. :) hezký den

doplněno 30.04.13 22:34:

jak píše bruno, tak nejen desiry, i Wildfire se někdy tak přehřeje, že se nedá držet v ruce, jinak ještě doporučím pokud byste měl nějaké dotazy ohledně svého telefonu můžete zavolat na bezplatnou linku htc 800 700 741, kde vám rádi poradí kdybyste měl nějaký problém nebo otázky :)

Datum: 30.04.13 22:41
Děkuju za odpověď mimochodem, mě se baterie přehřívá pouze tehdy, když nabíjim telefon a zároveň na něm hraju delší dobu nějakou hru, jinak se mi ještě neprehrala, jen když při nabíjení hraju hru
Datum: 30.04.13 22:43

To buďte rád, mě se přehřívá poslední dobou dost často, ale říkám si, dokud je telefon v záruce tak je to ok :D

Od: bmbx®
Datum: 30.04.13 22:57

To se nejspíš ohřívá telefon záneprázdněný hrou a od toho baterie a to je zcela normální. Když se nabíjí baterie tak se ohřívá, ale teplo se stačí rozptýlit do těla telefonu, když je telefon zahřátý nějakou náročnou aplikací nemá se kde teplo rozptýlit a pak se to jeví všechno hodně zahřáté.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.04.13 22:57

Že se nabíjená baterie zahřívá, to není nic zvláštního, ale při vybíjení se podle mne spíš zahřívá hodně zatížený hardware a od něj celý telefon.

Datum: 01.05.13 01:36
jakýkoliv telefon jsem měl, prostě jsem ho prásknul každou noc na nabíječku. Li-Ionkám (Li-Polkám) to takhle vyhovuje a každý kdo mobil nabíjí až vybitý dělá blbost :) to platilo u Ni-Cd a častečně u Ni-MH, dnešní baterie v telefonech právě při delším vybití ztrácí kapacitu.
prý je pro Li-Ion o dost lepší 100x vybít do 50% než 50x do 0% ;)

Datum: 01.05.13 08:38
Jenže co se děje, když mobil nechám na nabíječce celou noc, ráno se probudím, koukam že svítí zelená dioda (to znamená, že baterie je nabitá) a když zmacknu na odemykaci tlačítko, jakmile se telefon rozsvítí, na zlomek sekundy widget ukazuje 100% ale potom najednou přeskočí na 99% a musím ještě čekat, než se dobije úplně. Co s tím je?
Datum: 01.05.13 09:01

Měl jsem N3110c ,nyní ji má syn.Výdrž se snížila s nějakých 5-7 dnů na 6-5 dnů (dle volání a dalšího použití)téměř vždy byl na nabíječce když si o to řekl (při prvním pípnutí).

PS není to nějake chytrej ani s dotykáčem ale obyč MT v soudobém standartu (MP3 radio a foto)

doplněno 01.05.13 09:04:

PPS manželka má šestiletou N6131 a baterka je také stále v dobré kondici.V minulosti na alcatelu baterie 3 roky a dceři v něm nová vydržela jen rok (byla to NiMh nikoliv LiPol nebo LiIon),jen tím že dal na nabíječka kdy ji to napadlo a ne když potřeboval!

doplněno 01.05.13 14:53:

To Praive-jak jsempsal šlo o NiMH ,teda baterii s pamětovým efektem ,který je de-fakto odvařil,protože nedodržoval žádné doporučení ohledně nabíjení a tím rapidně snížila životnost!

Datum: 01.05.13 11:41

Baterie v mobilu se rozhodně nemůže zničit nabíjením v "nevhodnou dobu". Buď byla vadná baterie, nebo jí "pomohlo" ještě něco jiného.

doplněno 01.05.13 14:59:

NiMH NEMAJÍ paměťový efekt, mají ho jen NiCd!

Datum: 01.05.13 15:44

Ani poslední modely Ni-Cd netrpěly paměťovým efektem, navíc vytvoření paměťového efektu je hodně dlouhodobá záležitost a není nevratná.

doplněno 01.05.13 19:29:

praivo:

Někdy v 94´ roce jsem kupoval náhradní Ni-Cd baterry pack k videokameře, kapacita stejná jako u předešlého, jen měl na krabičce "hrdě" uvedeno, že netrpí paměťovým efektem.

Datum: 01.05.13 15:52

Díky za informaci, o možnosti "oživení" jsem věděl, ale myslel jsem si, že paměťový efekt měly všechny NiCd.

Datum: 01.05.13 12:22

Dobrý den, u takového výkonného telefonu se tak malé výdrži baterie nesmíte vůbec divit. To co jste zde popisoval je zcela normální, pro úsporu baterie doporučuji dát mobil do nabíječky přes noc a ráno ho odpojit (ušetříte cca těch 3-10%). Pro úsporu baterie celkově existuje program na Google Play, jmenuje se Battery XL Free-Battery saver (je zdarma), tím by se Vám měla celková použitelnost mobilu na jedno nabití o něco navýšit. Každopádně tento mobil nemá špatnou baterii, i jako nový je stavěn jen na 1-2 dny výdrže, protože je opravdu výkonný.

Datum: 01.05.13 21:06
Díky, ale jak je možné, že když dám večer mobil na nabíjení, ráno se podívám na informační diodu, která svítí zelene (to znamená, že baterie je nabitá) a když rozsvitim telefon (prostě stisknu tlačítko) a najednou je tam 99% a musím ještě čekat, naz se dobije.

Datum: 01.05.13 21:46

Jedno procento bych opravdu neřešil :D

Mě telefon někdy ukazuje nabito při 98-99% a na 100% už se nevyšplhá, při dalším nabíjení zase 100% a tak stále dokola. Začal jsem používat rezervní baterku a k ní mám samostatnou baterku. Když dám čerstvě nabitou baterku do mobilu a zapnu jej tak ukazuje 97% - 3% energie si vezme náběh systému.

Datum: 01.05.13 22:38

Podle mě se ta nabíječka při plném nabití vypne a když mobil ztratí to 1% z baterky tak to ani nepozná a začne zase nabíjet tak od 2-3% vybití.

Datum: 01.05.13 23:07

Nabíjení Li-XXX by takto funguvat nemělo, akumulátor je pořád pod napětím nabíječky, když se srovnají napětí - neteče proud, k žádnému odpojování by nemělo docházet.

Datum: 02.05.13 12:26
U mé Nokie C6-00 to tak ale nejspíš opravdu funguje. Když se baterie nabije, zobrazí se hláška o ukončení nabíjení. Když se pak zase dostatečně vybije, nabíjení se znovu zapne.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.