Digitální spínací hodiny

Od: Datum: 30.04.13 17:09 odpovědí: 6 změna: 02.05.13 01:44

Dobrý den, mám digitální spínací hodiny do zásuvky, takový ten " časovač ". Po déle než rok jsem je nepoužíval a hodiny " zhasly " , nejsou na nich žádná digitální číslice. Dal jsem je do zásuvky a nic, když do nich zapojím lampičku a zapnu, také nic...

V čm je problém? Když je nechám déle v zásuvce se " šťávou " , nabijí se? Zapnu je ještě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.13 17:17

Zkuste zkontrolovat funkčnost zásuvky a zda k napájení hodin není třeba baterií (např: tužkových). Pokud jsou také napájené ze zásuvky tak to tam zkuste chvíli nechat, ale pořád je kontrolujte, aby nedošlo k nějaké nehodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 30.04.13 17:35

Ono to chvíli trvá než se akumulátor uvnitř nabije, pouhé zastrčení do sítě nestačí. Akumulátor se za běžného používání nabíjí pořad, proto je nabíjení prováděno hodně malým proudem aby se nepoškodil. Z toho důvodu je jeho nabíjení při dlohodobé odstávce hodin hodně dlouhé.

doplněno 30.04.13 17:37:

upřesňuji ... pokud je akumulátor vybit a hodiny nepracují, pouhé zastrčení do sítě nestačí...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.04.13 17:49
avatar

Tohle se občas stává, nepoužívaný NiCd článek uvnitř přístroje se vybije a následně zkratuje, takže ho malý nabíjecí proud už není schopen nabít. Pokud se údaj na displeji neobjeví ani po několika hodinách co je přístroj umístěn v zásuvce je jediná cesta ho "opravit" (může pomoci chvilkové připojení jiného článku s větší kapacitou, tužkový nebo mono, paralelně k vestavěnému, tedy + na +, většinou se oživí ale závada se bude při odstavení zase opakovat), nebo koupit nový článek (podobné velikosti a kapacity) a vyměnit (vydrží možná déle než původní).

Pozor, obvody přístroje jsou spojeny se sítí 230V.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wattak
Datum: 01.05.13 10:01

Dobrý den, tak spínací hodiny jsem měl přes noc v zásuvce a ráno po zmáčknutí několika tlačítek se objěvily digitální číslice, ale nebyly celé, byly nečitelné, tak nevím, je to úspěch, nebo není ... Zkusím to tam ještě nechat dneska přes den a noc a uvidím zítra.

Už jsem to i rozebral ( 2 šroubky ) a uvnitř je malá knoflíková baterie a z obou stran je připájená nějakýmy plíšky k desce ...

Takže říkáte mechanicky odstranit baterii z onich plíšků a dát novou?

Od: bmbx®
Datum: 01.05.13 10:09

Pokud naskočily číslice, ale nejsou celé tak nabíjení proběhlo úspěšně, ale je "zblblý" obvod hodin. Chtělo by to zkusit zmačknout nějakou kombinaci více tlačítek najednou možná, že by proběhl nějaký reset, nebo ten článek odpojit a po chvilce zapojit. Pomalým nabíháním napětí při nabíjení totiž nemusí dojít ke správnému naběhnutí všech obvodů hodin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.13 01:44
avatar

Tak to se aku článek ještě vzpamatoval, teď by to chtělo ještě vynulovat (nejen) ty hodiny. Někde se toho dosáhne současným stiskem "TIME" a "RST/RCL" , jiný přístroj má např. skryté neoznačené tlačítko, ke stisku pouze nástrojem:

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.