Na kolik přijde instalace tv-antény do domu?

Od: Datum: 28.04.13 11:34 odpovědí: 3 změna: 28.04.13 12:38

Dobrý den, poradí mi někdo prosím, na kolik přijde instalace tv-antény do domu? Šlo by o cca 5 přípojek (přízemí+patro+půda). Anténa stojí 700Kč a kabely cca do 1500Kč. Nevím, co je ještě potřeba a na kolik by asi přišla práce. Moc děkuji za odpovědi. ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.13 12:02
avatar

Pro takový rozvod signálu by bylo potřeba zajistit televizní anténu širokopásmovou,doplněnou i širokopásmovým zesilovačem.Širokopásmové proto,že DVBT vysílání je realizováno v šíři pásma až 8 MHz.To už dřívější antény a zesilovače nejsou schopny bez útlumu okrajových kanálů zvládnout.Pak je potřeba pásmový rozbočovač pro svodový kabel a účastnické zásuvky pro každého uživatele.Je to poměrně náročné a ideální by bylo zadat podobnou práci specializované firmě,která provede i změření síly a kvality digitálního signálu v jednotlivých účastnických zásuvkách a v ceně mívá i záruční servis.

Dá se na odkazu uvažovat o těchto alternativách:

http://www.hofisat.cz/montaz-sta/c-957/

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.13 12:16
avatar

Pokud jde o DVB-T příjem mám doma 4 přípojky (2x DVB-T tunery k počítači a 2x LED TV) na půdě přidělanou ještě původní analog anténu a od té vede cca 5m koax kabel do aktivního rozbořovače a pak cca 5-8m (4kabely) sledování je OK, ale pokud bychom všichni sledovali najednou nějaký slabší multiplex už by to házelo občas obraz chyby. Proto ještě mám DVB-S s LNB 4 výstupy, tak vše OK. Tohle řešení mě stálo jen klubko koax kabelu + koncovky + rozbočovač cca 500Kč.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: astik
Datum: 28.04.13 12:38

Díky všem za odpovědi. :)Mně šlo jen o přibližný výpočet - týká se to nového domu, kde jsou již připravené "zásuvky" pro tv, ale musí se to samozřejmě vše zapojit - kabely, anténa ... Chápu, že každý to má trochu jinak, ale zajímalo mě, jaká by byla předpokládaná cena - zda 1000Kč... 5000Kč... 10000Kč... *sok**smich*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.