Jak zesílit výkon zesilovače?

Od: Datum: 27.04.13 23:23 odpovědí: 5 změna: 29.04.13 07:01

zdravím přemíšlel jsem jestli by nějak nešel zesílit výkon zesilovače a nic mě nenapadá mužete mi poradit děkuji předem :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.04.13 23:36
avatar

Dobrý den, tento receiver je snad "nadupaný" dost. Určitě pro domácí použití a jestli chcete ozvučovat nějakou halu, tak to bude vyžadovat zesilovač profesionální. Nevím, jak to udělat (snad poradí někdo jiný), ale já bych to neřešil. Výsledek by nemusel být ani dobrý. Tak snad jedině nákup nového a silnějšího přístroje. Nebo máte dojem, že ten receiver ztratil na výkonu stářím? Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 28.04.13 09:13
Ten receiver ma jestli si dobře pamatuju 2 x 60 W.což je pro doma az dost. Kdysi jsem ho používal i na dětské akce v kombinaci s CD playerem také Technics a repro sloup.tripasmo.Sanyo.Kazda z tech komponent stala deset tisíc,to je cena z roku 1994
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.13 19:14
avatar

Výkon zesilovače lze zvýšit tak, že se zvýší úroveň signálu na vstupu - za předpokladu, že zesilovač nemá na vstupu žádné hlídací obvody, které by úroveň upravily. Takže např. když se bude pouštět signál ze ZK PC, víc to zesílit už v PC a zesilovač dát "naplno". Pokud se začně moc zahřívat, bude to chtít dát na chladiče větrák. Jinak lze také koupit citlivější reprobedny - budou hrát při stejném výkonu hlasitěji.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.04.13 23:04

Mě napadlo dát silnější trafo co myslíte?

Datum: 29.04.13 07:01
avatar
Trafo určitě nepomůže. :) Jak už bylo zmíněno - citlivější bedny, vyšší úroveň vstupního signálu nebo dokoupit aktivní subwoofer a basy přenechat jemu. Určitě se v něm nehrabej. Je to ještě stará poctivá japonská práce.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.