Reproduktory k PC nehrají

Od: Datum: 27.04.13 10:13 odpovědí: 6 změna: 27.04.13 15:53

Zdravim. Vyzná se tady někdo v počítačích? Před pár dny jsem chtěla místo repráčků připojit k počítači sluchátka i s mikrofonem. Protože jsem chtěla skypovat. Ten den mi sluchátka i mikrofon šli. Druhý den jsem chtěla přepojit zpátky na reproduktory, ale ty už nefungovali ( nešel z nich zvuk). Přepojila jsem zpátky na sluchátka s mikrofonem a nešli ani ty. Tak jsem se trošku začala hrabat v ovládacích panelech - zvuky a zvuková zařízení. Zase nic. Nakonec jsem zjistila, že když připojím kabel od reproduktorů, která má zelenou zástrčku, do modré zdířky, tak zvuk funguje. Ale jsem si jistá, že by to mělo hrát když je to připojené v zelené zdířce.sluchátka(s mikrofonem) mají červenou a zelenou zástrčku. Jsou 3 zdířky,červená, zelená a modrá. Nevíte někdo co s tím? Předem dík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pepr®
Datum: 27.04.13 10:51
avatar

Najděte si ve Start - Ovládací panely Správce zvukové karty. Název vám z hlavy neřeknu, je jich víc. Sám mám např. Realtek HD Sound effect manager. Bude mít nejspíš ikonu reproduktoru. Ovšem není to ta Zvuky a zvuková zařízení.

Tam bude některá záložka Nastavení vstupů a výstupů zvuku.

(popíšu postup u sebe, mělo by to být u vás podobné)

Klikněte na obrázek vedle zelené zdířky (případně přímo na zdířku) v oddělení Zadní panel, vyskočí tabulka a tam označte Výstup vnějšího zdroje. Případně jiné vhodné označení (např. Stereo reproduktor)

doplněno 28.04.13 02:35:

Mrkněte znovu do Zvuky a zvuková zařízení. Viz obrázek. Podle toho co tam máte napsáno, tak podobný(stejný) název by měl mít i Ovladač zvukové karty v Ovládacích panelech.

Případně na záložkách Zvuk nebo Hlas položka Výchozí zařízení budete mít nejspíš stejný název.

doplněno 28.04.13 02:47:

Ještě jedna možnost. Můžete mít ikonu ovladače na Hlavním panelu napravo vedle hodin. (případně klik na šipku)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc1
Datum: 27.04.13 11:18

Ikonu zvuku tady má akorát" zvuky a zvuková zařízení". Jinak tady nic jako "Nastavení vstupů a výstupů" není. Je tady : klávesnice, myš, skenery a fotoaparáty, možnosti složky, systém zobrazení, síťová připojení, nástroje pro správu, centrum zabezpečení...Je jich tady dohromady asi 30. A ani přes "Hledat" jsem nic takovýho nenašla. Jinak počítač je XP professional.

A přitom ty repráky předtím šli uplně v poho, dokud jsem je nevyměnila za sluchátka. Mohlo by se něco stát, kdybych měla ty reproduktory zapojené místo v zelené, v modré zdířce?

Datum: 27.04.13 11:39
avatar

Modrá zdířka je vstup a ne výstup.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc1
Datum: 27.04.13 15:39

Já ale tuhle ikonu v počítači vůbec nemám.

Datum: 27.04.13 12:22
avatar

Přehodila jste si vstupy a výstupy. Musíte si otevřít správce zvuku a tam to přenastavit. Ukážu vám to na Realteku. V okně se mi otevřelo nastavení zelené zdířky (červeně jsem označil), když jsem na ní dvojkliknul. Tam mohu vybrat mnou požadovaný vstup/výstup zafajfknutím.

doplněno 27.04.13 12:26:

No a XP to má tam, jak ukazuje ladin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pc1
Datum: 27.04.13 15:53

Tohle já tam vůbec nemam. Jediny co mam jsou ty " zvuky a zkuková zařízení . Když rozkliknu "ovládací panely"- "zvuky a zvuková zařízení " - tak se mi otevře tabulka se záložkami: "Hlasitost" "Zvuky" " Zvuk" "Hlas" " Hardware"

ZVUK: Hlasitost - Ovládání hlasitosti - Možnosti -

-Vlastnosti : "Ovládání hlasitosti " - ZAŠKRTNUTO

"Zařízení Wave" - ZAŠKRTNUTO

" Softwarový synterzátor" - ZAŠKRTNUTO

"Front" - nezaškrtnuto

" Subwoofer" - nezaš.

"Center" - nezaš.

" Rear" - neza..

"SPDIF" - nezaš.

"Zařízení AUX" - nezaš.

" přehrávač CD" - ZAŠKRTNUTO

" vstup vnějšího zdroje " - nezaškr.

" Mikrofon " - nezaš.

" Telefoní linka" - nezaš.

" Reproduktor počítače" - ZAŠKRTNUTO

Takže co tam mám blbě?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.