IS versus HS u foťáku

Od: Datum: 26.04.13 10:37 odpovědí: 8 změna: 27.04.13 15:51

zdravím, nevíte co znamenají tyto dodatky k označení fotoaparátu?

např Canon Ixus 100 IS, Ixus 125 HS a pod.

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.04.13 11:02

IS znamenaá Image Stabilizer - Obrazový Stabilizátor.

HS (nepodařilo se mi dohledat ´zkratku´) je systém pro vylepšování snímků za nízkého osvětlení objektu.

Ohodnoceno: 2x

Od: kiti
Datum: 26.04.13 17:45

děkuji, snažil jsem se něco o tom najít ale taky se mi nepovedlo. Jinými slovy budu-li postaven před volbu koupě foťáku, patrně bude lepší dát přednost "HS" . Snad to neberu moc zjednodušeně, zkusím ještě googlit.

díky

Od: bmbx®
Datum: 26.04.13 18:39

Neřekl bych, že je lepší dát přednost "nějakému" HS a už vůbec ne Canon Ixus ;)

doplněno 26.04.13 18:50:

Ona ta řada Ixus XXX HS má i IS.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.04.13 08:43

děkuji za reakci, mohl by jste to poněkud rozvést? U ixusu se mi líbí rozměry. Asi z toho nebude moc kvalitní fotka, ale jako kapesní zápisník by to snad vyhovět mohlo. Jestli máte někdo Ixus budu vděčen za sdělení jaké s ním máte zkušenosti.

díky

Datum: 27.04.13 14:07

Jako kapesní zápisník bude vyhovovat kde co...jako fotoaparát již ne..

Datum: 27.04.13 14:28

Před časem se mi dostal do rukou kompakt Sony WX 100 a jeho užitné hodnoty při jeho miniaturních rozměrech jsou neuvěřitelné, jako obrazový zápisník jsem zatím neviděl nic lepšího, ten Ixus strči při stejné ceně několikanásobně do kapsy.

Datum: 27.04.13 15:17

díval jsem se na WX100, má to neuvěřitelný zoom, ale na malý čip asi příliš velké rozlišení. Ixus 100 je zdá se nejmenší "foťák" s hledáčkem, proto se mi líbí, protože fotit něco na displej se sluncem v zádech už téměř vyžaduje pytel přes hlavu,

Jinak mám zálusk na Canon S100, už se blíží mým finančním možnostem. Byl by to můj první foťák s RAWem a chtěl bych si to osahat ale nevím jestli vyhoví kapesnímu rozměru kvůli tomu vystouplému kroužku.

Datum: 27.04.13 15:51

S hledáčkem už je málo foťáků, a co je lepší průměrný foťák s hledáčkem, nebo výborný bez hledáčku?

Ten WX 100 má překvapivě účinnou optickou stabilizaci, vysoké rozlišení / malý čip je všeobecně rozšiřovaná pověra, že to je na škodu, naopak je to výhoda. Oni to výrobci nedělají jen tak pro nic za nic. Například foťák s vysokým rozlišením, přepnutý na menší dává vždy znatelně lepší výsledek, než foťák s menším. Neexistuje na trhu tak vychytaný malý kompakt s tak dobrými výstupy i za mizerných světelných podmínek. Má výborné potlačení pohybové neostrosti multiexpozicí a i zcela úplný laik s ním nemůže zkazit záběr ;)

doplněno 27.04.13 16:42:

Takovýto kompakt s RAWem je podle mne docela "brutální" zbytečnost...

Ohodnoceno: 2x

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.