Plazma nebo LED?

Od: Datum: 23.04.13 20:22 odpovědí: 5 změna: 24.04.13 11:49

Chci si koupit tv ale rozhoduji se jestli plazma nebo LED. Kolik to zere neresim. Chci kvalitu a uhlopricku 107cm. Mate nekdo zkusensti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 21:56

Co má kvalita společného s technologií?

LCD se obvykle pořizuje na sledování TV, plazma na fotbal a domácí kino ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.04.13 22:43
Pokud ti jde o kvalitu obrazu a to hlavně pokud sleduješ sport, tak se nemůžeš poohlížet po LCD/LED. Jakákoliv plasma ti nabídne obraz o dvě třídy lepší a za nižší cenu.

Datum: 23.04.13 22:57

Je to tak jak píšou ostatní. LCD LED má svoje limity hlavně v rychlosti překreslování obrazu, kvalitní plazma překresluje obraz bez "duchů" a zpoždění. Ale zase má jiné problémy jako je vyšší spotřeba a teoretická možnost vypálení obrazu. Doporučuju si zajít do nějakého většího elektra a tam si obě technologie srovnat. Já osobně čekám pořád na příchod OLED televizí, ale marně.

Když mluvíme o těch LCD/Plazmách. Jednou jsem si prohlížel televize v obchodě a koukám na jednu LCD, ze všech úhlů, obraz perfektní. Přišel prodavač, tak mu říkám, že tohle LCD má perfektní obraz a ta cena je taky dobrá. On mrknul na cenovku, sundal ji a donesl jinou. Byla to samozřejmě plazma :)

Ale jinak na běžné sledování určitě LCD stačí (pokud bude mít IPS panel) a ušetříte za elektřinu.

Od: hans75
Datum: 24.04.13 07:36

Taky jsem předloni kupoval. 95% televizí pro mě bohužel byla nepoužitelná, protože to nejsou televize, ale zrcadla. Když se chci dívat, tak na pořad, protože pro sebe mám zrcadlo v koupelně nebo ložnici. Jelikož musím mít tv proti oknu, musel jsem kupovat matnou, LED. Osobně dokážu být na obraz velice náročný. Kategorické závěry jako jedině plazma, nic jiného ... jsou tak k pivu do hospody. Mrkněte do prodejen a na internet na zkušenosti, recenze. Pak si vyberte plazmu nebo LED LCD dle VLASTNÍHO osobního názoru. Koukat na to budete Vy.

Datum: 24.04.13 11:49

Souhlasím, dívat se na zrcadlo před sebou není ideální, ostatně jako stará crt. Pokud se člověk dívá jen v noci, budiž, ale přes den je v ní vidět všechno a nemusí být ani proti oknu. Mám led lcd lesklou se speciální vrstvou proti odrazu a klidně se můžu dívat i přes den. Nemám anio žádné duchy či rozmazané pohyby, v tv jde vše nastavit a alespoň u sharp to funguje. V neposlední řadě záleží na kvalitě signálu. To že je plazma levná , záleží jak se to veme, za pět let provozu už tak levná nebude.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.