Vypadl signál na určité programy

Od: Datum: 17.04.13 21:53 odpovědí: 6 změna: 17.04.13 22:31

Zdravím, potřeboval bych poradit - stalo se následující, zapnu normálně TV (LCD od LG) trošku staršího data, všechny kanály normálně jdou, najednou zničehonic vypadl signál na Fandu a tv okolo a taky slováci (JOJky apod), tv ukazovala slabý signál, ale v podstatě nebyl žádný. Pokusy opětovně programy naladit dopadly neúspěšně. Normálně fungujou programy ČT, Nova, Prima apod. Diagnostika mě ukázala konkrétní vysílače na teho Fandu a slováky, ale byla u teho chyba bo já nevim jak to nazvat.

Mám normální klasický pozemní vysílání DVBT.

Bydlím v bytovém domě, kde má každý vchod svou anténu a z ní jde normálka kábl každýmu dolů do tv. Nevím, já se tady v tom vubec nevyznám...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.13 22:06
Zkus televizor vypnout a na chvíli odpojit od sítě. Poté, pokud to stále nepůjde, zkus znovu naladit všechny kanály přes automatické ladění. Pokud nefungují, nebo se poté nenaskenují, může to být i tím že mají prostě jen nedostatečný signál. Jak daleko jsi od těch vysílačů? Ukazuje indikátor kvality signálu znatelně nižší hodnotu, než u kanálů které jdou? Možná bude něco s anténou, máš možnost připojit jiný přístroj s DVB-T tunerem? Protože chybu televizoru také nelze vyloučit a bylo by to hned jasné.
Ohodnoceno: 2x

Od: nerwoo
Datum: 17.04.13 22:26

To odpojení zkusím, ale pochybuju. Od těch vysílačů jsem zhruba 20km, vzdušnou čarou to bude míň. Ten indikátor kvality signálu potom už vubec nenaběhl, jenom na programy, který fungujou. A ty mají 100% signál.

Datum: 17.04.13 22:31

možnost připojit něco jiného nemám, mám to ještě rozvedené do PC, kde mám tv kartu, ale tam to taky nejde. A jelikož tady jiný kolega píše, že mu to taky přestalo jít, teď myslím že v tv ten problém nebude

Datum: 17.04.13 22:07

A to vypadl signál jenom tobě. Nebo i sousedům nad/pod tebou? V každém případě má anténa nějakého majitele, kterému za používání zřejmě něco platíš. A jenom ty víš, komu a za co.

doplněno 17.04.13 22:24:

Tak teď koukám - Telka, Fanda, Smíchov, Pohoda - všechno na nule, Slováky tu na DVB-T nemám. Že by je ustřihli?

doplněno 17.04.13 22:34:

Neměl jsem na mysli, že dlužíš, ale obrátit se na majitele té antény. Ale to je pasé, protože to nejde zřejmě nikde v ČR.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.04.13 22:28

sousedi okolo mají většinou kabelovku. S placením nic není, jako že bych dlužil... to ne. Přesně tyto programy nemám, jdou z 1 vysílače.

Datum: 17.04.13 22:16

Zajímavé. Na notebooku k příjmu signálu používám tv tuner a stalo se mně přesně to samé, zatím se to nezlepšilo. Taky nevím, co s tím.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.