TV - nereaguje

Od: Datum: 15.04.13 08:29 odpovědí: 5 změna: 15.04.13 17:48

Dobrý den, dnes jsem ovladačem chtěla zapnout TV, ale nesvítila (dioda ), nereagovala. El. proud šel. Zkoušela jsem ji zapnout ručně, nic. Napájecí kabel byl připojen. Přitom večer bylo vše v pořádku. Je s ní už konec? Nebo mám ještě "něco" zkusit? Poradíte mi? Mám ji 7let, LG. Děkuji.:(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jarcula*
Datum: 15.04.13 08:34

Taky nám to Tv dělala zavolala jsem opraváře a zjistil,že je spálená destička která se nachází v předu jak jsou knoflíky na Tv na přepinámí.Rozhodně bych zkusila opraváře on Vám řekne co stím je.A pokud oprava bude drahá můžete mu říct at televizi neopravuje.Nás oprava tehdy stála 1000kč.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.04.13 14:01

Pokial ste si istá ,že sietový kábel nie je zalomený a v zásuvke je napatie a ručné sa LG nedá zapnút ,tak toto je dobrá, nekonfliktná závada v napájani .Tv- servis! Oprava od 500-3000Kč povedia vopred.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.04.13 14:03

Zkuste vytáhnout vidlici šňůry ze zásuvky a pár minut jí nechte nepřipojenou. Někdy to pomůže.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.04.13 17:48

magdon: Tak už jsem chystala peníze na novou TV, pak jsem podle vás vytáhla šnůru ze zásuvky a za chvíli ji zase zapojila - A TV FUNGUJE!*ua*Mockrát vám děkuji za radu! *pusa* A děkuji taky ostatním za čas a ochotu pomoci mi. :)*pusa*

Od: host
Datum: 15.04.13 16:17

Televizor má ještě vlastní síťový vypínač, který mnozí lidé vůbec nepoužívají a netuší, že ho mají - TV ovládají pouze dálkovým ovládáním. Takže:

1. síťová šňůra zapojená do zásuvky (v zásuvce je napětí? kontrola lampičkou nebo holicím strojem - samozřejmě elektrickým). LED nesvítí.

2. Zapnout síťový vypínač (u LCD TV bývá někde na boku, nenápadný kolébkový vypínač). Rozsvítí se červená LED, nebo přímo zelenená LED a TV začne hrát.

3. Při vypnutí TV dálkovým ovládáním se zelená LED zhasne a začne svítit červeně. Červená LED je jako vypnuto, ale pouze v pohotovostním, klidovém tak zvaném stendbaj (Stand-by) stavu.

4. Při vypnutí TV vypínačem červená LED zhasne. V mnoha rodinách je zvykem než se jde spát nebo se jede do práce nebo na víkend, TV vypíná vypínačem, případně když se jede na dovolenou, odpojí i síťová šňůra. Po zapnutí opět od bodu 1.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.