Jak přesunout fotky z PC do fotáku?

Od: Datum: 13.04.13 13:06 odpovědí: 12 změna: 13.04.13 22:43

Vymzal jsem si fotky z fotáku a chtěl bych je tam vrátit, mám je uložené v počítači, lze to udělat? Klidně přes nějaký program?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.13 13:11

Kartu z fotáku dám do čtečky a fotky na ni zkopíruju. Nevidím v tom sebemenší problém.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 13.04.13 13:12

Z PC je (jako jakýkoli jiný soubor) překopíruješ - Kopírovat (nebo Ctrl+Ins či Ctrl+C) a Vložit (Shift+Ins či Ctrl+V) ...

Ale aby byly fotky ve foťáku čitelné (šly zobrazovat), je nutné zachovat původní názvy a adresářovou strukturu karty.

doplněno 13.04.13 15:47:

Nejjednodušší je ji vytvořit ´ručně´ - v Tento počítač (nebo ve Správci souborů) - pravým tlačítkem ťuknout do požadovaného umístění a z menu zvolit Nový - Složka a tu správně pojmenovat.

doplněno 13.04.13 16:01:

Pro Canon (pokud sis nick nezvolil náhodně) by to mělo být DCIMxxxCANON (pro fotky) a DCIMCANONMSC (pro doplňkové soubory - např. index), "xxx" je číslo.

doplněno 13.04.13 16:13:

Soubory - pokud mají změněný název, můj Canon prostě ignoruje - a domnívám se, že takto bude fungovat FW (minimálně u Canon) obecně. Takže soubory lze na kartu umístit (použít kartu jako medium pro přenos) , ale ne na display foťáku zobrazit.

doplněno 13.04.13 16:22:

Můžeš zkusit soubory přejmenovat podle původní ´konvence´ tedy IMG_yyyy.JPG, kde "yyyy" je vrámci adresáře jedinečné číslo .

doplněno 13.04.13 16:38:

No - pokud soubory ještě ´obsahují´ EXIF, lze z něj původní jméno vyčíst - ale nevím o žádném programu, který by (nejlépe dávkově) uměl vyčíst jméno z EXIFu a přejmenovat podle něj soubor - neříkám, že neexistuje, jen o něm nevím - takže zbývá ruční práce.

Pokud ale už jsou EXIFy vymazané, bohužel...

A navrátit úpravy (změnu rozlišení apod.), pokud nevíš, jaké byly provedeny, hromadně také nejde.

Ohodnoceno: 2x

Od: formowla
Datum: 13.04.13 15:36

Když je předělaná ta adresářová stuktura karty, je možnost jí nějak vrátit zpět, přes nějaký program?

Datum: 13.04.13 15:49

Ano, to vím, ale problém je i v tom, že jsem předělal původní názvy...

Datum: 13.04.13 16:17

A jak to mám tedy udělat, aby šli zobrazit? Přeci na to musí být nějaký fígl nebo ne?

Datum: 13.04.13 16:27

No tak právě jsem to vyzkoušel a furt nic, jak jsem se na to díval, tak mám rozdílné rozlišení a v málování jsem s tím otáčel. Nicméně nevím na jaké straně to bylo předtím... Neexistuje tedy nějaký prográmek na navrácení celé fotky do původního stavu?

Datum: 13.04.13 16:44

Aha a nenašel by se nějaký program na obnovu té pamětovky na které ty fotky byly? I když již byla několikrát formátovaná?

Od: mowla*
Datum: 13.04.13 17:09

Pokud už byla formátovaná, ale nepřemazaná (dalšími zápisy), stáhni si nějaký UnFormat (např. http://www.supershareware.com…x-data-recovery-freeware.html ) a můžeš zkusit soubory obnovit jím...

Datum: 13.04.13 22:40

Osobně doporučuji TestDisk.

Od: ben®
Datum: 13.04.13 13:14

Dobrý den, obecně - připojit foťák k PC přes kabel USB. Měl by být v PC vidět jako disk. Potom už jen najít fotky v PC a zkopírovat na správné místo ve foťáku. Ten potom správně odpojit od systému a vytáhnou kabel USB. Zdravím!

doplněno 13.04.13 13:22:

Na mém foťáku musím před připojením k PC přepnout tlačítkem, aby se potom zobrazil jako disk.

Pokud to neudělám, hlásí se jako webkamera. Zkuste prohledat tlačítka na foťáku nebo manuál.

doplněno 13.04.13 13:37:

Také je možné, že se musí pro Váš foťák a jeho správnou funkci v PC nainstalovat software. Ten by měl být na instalačním CD dodaným s přístrojem.

Od: canonpowershot
Datum: 13.04.13 13:15

Není právě vidět jako disk, je vidět, jako zařízení skener a fotoaparát... A čtečku nemám...

Datum: 13.04.13 22:43

Doporučuji si tu čtečku koupit. Od doby, co mám notebook, tímto vybavený, jsem datový kabel k fotoaparátu nepoužil ani jednou (>3 roky). Čtečka jde použít například i ke kameře, s adaptérem microSD/SD k mobilu atd.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.