Varná deska a trouba na jednom jističi?

Od: ® odpovědí: 7 změna:

Rekonstruuji byt a udělali jsme zásuvky a světla v kuchyni, ale ... zapomněl jsem na jiskru pro plynovou varnou desku. Můžu toto připojit pak přes svorky elektrické trouby? Ta má svojí samostatnou zásuvku i jistič.

7 odpovědí na otázku

3x

Napojit plynovou desku na troubu (resp. na připojení trouby) jde bez problému - "jiskra" má tak malý příkon, že nic neovlivní.

doplněno 07.04.13 14:58:

Je to podle příkonu - na jeden jistič 16A lze pověsit spotřebič(e) tak do 3,5 kW.

Díky, jen si to potřebuju ověřit, protože elektrikář nad tím kroutil hlavou, že se to nesmí. Já fakt nehodlam mít na každej spotřebič a zásuvku a světlo svuj jistič. To bych jich tam měl pak asi třicet ... v bytě 3+1 *zed*

Jeste abychom si rozumeli... Trouba ma svorky, na nich pod krytkou kabel se zastrckou. Digestror bude mit patrne to samy. A tento kabel ja odmontuji, misto nej dam jiny (2,5lku) a po sejmuti krytky na troube to k tomu pripojim. Tak muzu?

0x

Naprosto bez jakýkoliv problémů, nevím co se elektrikáři nelíbí.

Nelibilo se mu vic veci. Ale v necem ma pravdu. Napriklad jsme jeste zapomneli na digestor s ventilatorem. Tam bych taky potreboval udelat neco, abych to nemusel mit extra zvlast. Napojit na "bypass" nejblizsi zasuvky?

Digestoř přesně tak mám - zásuvku dotaženou z nejbližší jiné kuchyňské. Digestoř má taky ´houbeles´ příkon (170 W ventilátor a 2x 40 W světla)

Vid? Jako jsem strojar, ale myslim ze tohle neni nic proti nicemu. Tak diky :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]