Baterie 8,4 V, nabíječka 9,6 V

Od: odpovědí: 7 změna:

Dobrý den jde nabíjet nabíječkou na 9,6V i baterie s nižším napětím?

7 odpovědí na otázku

 

 


1x

jistě, protože ve stavu nabito ta baterka má také více jak 8,4 a bude se to nabíjet jen než se napětí vyrovnají...

doplněno 05.04.13 20:33:

to vypadá na 7x1,2NiCd =8,4 a 1,2/7=0,17V což znamená že se jeden článek nabíjí na 1,2+0,17=1,37V a to jde...

Co je to za blbost? Udává se jmenovité napětí - jak u baterie, tak u nabíječky. Takže pokud je na nabíječce napsáno 9,6 V, je na baterie s tímto napětím, když se tam připojí jiná s napětím nižším, určitě se to ani jedné straně nebude líbit. Navíc u některých typů baterií by podobný omyl mohl mít doslova katastrofální následky, protože například lithiové články při přebití mohou explodovat.

Takže odpověď: NE, NEJDE TO, alespoň ne bez rizika.

doplněno 05.04.13 20:50:

Z Li-xx to sice nedostaneš, ale napsal jsem to proto, že se tvůj příspěvek dá zobecnit a kdyby to s nimi někdo zkusil, mohl by mít hodně velký problém. A i v případě Ni-xx by mohl být problém, pokud by to byla "rychlonabíječka".

Chybí ti upozornění, že to sice teoreticky jde, ovšem jen na "pomalých" ("hloupých") nabíječkách a se články Ni-xx nebo olověnými.

a jak z litia dostanu 8,4V?

doplněno 05.04.13 20:56:

jo asi máš pravdu, taky tazatel neuvedl co to má za baterky jestli rychlonasbíjecí, nějaký modelářský a ani neuvedl typ nabíječky...co kdyby dávala 2A...prostě se nezeptal fundovaně a opatrnosti nikdy nezbývá...*zed*

 


1x
avatar jura2

dopuručuji tazateli dát od toho ruce pryč, aneb vůbec neví co činí. Doporučuji mu používat jen nabíječky určené pro konkrétní účel. Nespecifikuje ani druh aku - je zbytečné abychom za něj vytvářeli nějaké teorie

 


0x

Není to to pravé ořechové, ale pokud je to jen o 1,2V tak to problém tak zásadní není a lze.

 


0x
avatar jabraka

Pokud na výstupu nabíječky naměříš těch 9,6 V naprázdno,tedy bez připojených baterií,pak po připojení dost poklesne napětí zdroje a někdy to nemusí stačit.Měř tedy raději nabíjecí proud.

JABRAKA

 


0x

Přesně-po připojení na baterii poklesne napětí, ale chce to ampermetrový měřáček do série se zdrojem a změřit i napětí. Trochu složitější a pro mírně pokročilé s elektrikou. Osobně bych tu nabíječku na silnější baterii ( přes kapacitu 2500 mA připojil )

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]