Dalekohled z Lidlu?

Od: Datum: 03.04.13 08:02 odpovědí: 13 změna: 06.12.15 17:18

Ahoj,

chtěl bych si pořídit opravdu jen na velmi občasné pozorovní dalekohled. Necchi investovat velké peníze, protože bych dalekohled využíval jen příležitostně.

Od zítřka mají v lidlu tento:

http://www.lidl.cz/cps/rde/xc…idl_cz/hs.xsl/index_31957.htm

Mohl by mi prosím někdo vysvětli parametry, jak tomu mám rozumět?

Hlavně by mě zajímala max. vzdálenost, kterou ještě nějak uvidím ostře. Nevím jak to vyčíst z toho čísla.

Když to vezmu čistě laidsky z jaké max. vzdálenosti přečtu třeba ještě text na ceduli, či třeba poznávací značku, či uvidím ještě ostře obličej či zvíře.

Co si myslíte o zmiňovaném dalekohledu?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 03.04.13 08:31
Ohodnoceno: 2x

Od: nu*
Datum: 03.04.13 08:32

používám starý vojenský dalekohled D6 zakupený na aukru a jsem spokojen, to co mají v Lidlu je hračka pro děti

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.04.13 08:39

Tak logicky, např. na kilometr přečtete třeba ceduli s názvem obce, ale noviny ne, takže také záleží na velikosti písma a kvalitě Vašeho vlastního zraku.

tento si myslím vypadá lépe

http://aukro.cz/kvalitni-dale…90-x-80-zoom-i3130275481.html

nebo tento

http://aukro.cz/dalekohled-se…uper-kvalita-i3147316215.html

když bychom šli do extrému, tak klidně

http://aukro.cz/hvezdarsky-da…-rr-700-60-e-i3142179883.html

Dříve se říkávalo, že byly hodně kvalitní ruské dalekohledy, ale jak je to dnes asi objasní jiní.

Od: xxxx*
Datum: 13.04.13 23:01

Obavam se, ze ty prvni dva (Sakura) budou podobna srajda jako ten z Lidlu, ne-li jeste horsi!

Datum: 13.04.13 23:39

Mám dalekohled Sakura (10 - 30 x 50) už asi 15 let a pro běžné použití je naprosto vyhovující. Při větším přiblížení se samozřejmě v ruce udržet nedá, ale dá se namontovat na stativ.

doplněno 14.04.13 00:06:

O kvalitě optiky si iluze nedělám, pouze konstatuji, že pro mě je naprosto vyhovující. Ceny jsou pořád přibližně stejné. Klasický 10 x 50 stál tehdy cca 500,- Kč, ten můj se zoomem cca 850,- Kč.

Datum: 14.04.13 00:01

No nevim, nevim,.. recenze na tuhle znacku jsou vsude na internetu spise veskrze negativni.. Sakura aspon dnes (nevim jak pred 15 lety) vyrabi jedny z nejlevnejsich dalekohledu nikterak valny kvality.. Jestli vyrabi i nejakou lepsi sortu dalekohledu nevim, ted se mi nechce hledat..

Co taky chtit od NOVEHO dalekohledu (made in china) prodavaneho na Aukru za 300-400Kc? (viz odkaz na Aukro od repkin c.2)

http://forum.gunshop.cz/dalekohledy-sakura-t5371.html

Datum: 03.04.13 11:34

Zvětšení 10x, průměr objektivu 50, docela dobrý pozorovací dalekohled. Na pozorování v přírodě nebo na závody motorek vám bude stačit.

Jinak si prosím uvědomte, že v optice je kvalita úměrná ceně. Skutečně dobrá optika je vždycky drahá.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.04.13 16:40

Dalekohled za pětset je s prominutím na prd. Nemá to optiku ze skla ale z plastu. To je základní problém. Optika musí být přesně vyrobena a to plast neumožňuje. Takže to bude zkreslovat, bude to neostré a o antireflexních vrstvách se tu hovořit nedá už vůbec. Je to dětská hračka prostě. Už jen rozdíl ve skleněném dalekohledu bez a s antireflexní vrstvou je obrovský.

Od: ruze®
Datum: 04.04.13 00:17

Však to můžete sám vyzkoušet,koupit a bez udání důvodu do 30-ti dnů bez problémů vrátit v původním obalu a s účtenkou! Mívají tam dobré věci,ale my jsme takhle vraceli v Lídlu potahy do auta,byl to opravdu,,šunt,, a bez problému peníze hned zpět na ruku.

Od: michalek
Datum: 13.04.13 21:57

Doporučoval bych koupit spíš pořádný dalekohled , ale zase pokud si vyzkoušíte každý kousek a vyberete si nějaký bez vad, tak za tu cenu to je poměrně slušná koupě. Kdo od toho moc nečeká, nebude zklamaný.

Datum: 13.04.13 22:47

Ten za 500Kc rozhodne NEBRAT - s nejvetsi pravdepodobnosti silne nekvalitni optika (rozmazlej neostrej obraz atd..)

To si radsi kupte nejakej kvalitni starsi..treba vojenskej.. ceskej nebo ruskej vyrobenej klidne pred 50 lety.. ty byly kvalitni (kvalitni optika). Klidne na Aukru nebo nekde v bazaru.. U dalekohledu je jedno, ze je starsi..

Ja si koupil nekdy pred 10ti lety znackovej Olympus a 100% spokojenost. Predtim jsem mel na vyzkouseni dalekohled od fy. Hama a neskutecna mizerie - papirove parametry dobry, ale optika mizerna- normalne z neho boleli oci. Ten Olympus versus Hama = nebe a dudy.

Od: alons
Datum: 06.12.15 17:18

Kupoval sem za 860kc dalekohld boshile a je naprosto slusny,dal bych klidne 90% hodnoceni kvality!S dalekohledem total predrazenym se srovnavat asi neda,ale ktera vec za min nez 1000kc se da srovnavat s veci za 30 000kc?Ten za 30tis ale 30lip nezobrazuje(mam je vyzkousene pres prodejnu osobne),nebudte blahova,zaplatite za snobismus,za znacku a za top..tak jako jindy u vysoke ceny se plati za TOP.

Datum: 14.04.13 09:59
Před pár lety jsem si v jedné optice koupil triedr BRESSER 10X50 za 1190Kč. Jedná se o dalekohled s velice kvalitní optikou a hranoly BaK4. Před rokem jsem ho viděl v Lídlu za 599Kč. Většina z nich měla "rozjeté" tubusy, ostření zadrhávalo, zkrátka hrůza. Asi Lidl skoupil nepovedené kusy, nebo co.
Nekupoval bych to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.