Poplatek při převodu na účet - kolik?

Od: Datum: 08.05.13 16:49 odpovědí: 12 změna: 11.05.13 11:24

Potřebuju se zeptat... Když půjdu do banky k okýnku, zadám číslo účtu a dám jim hotovost, kterou chci přeposlat na ten účet. (Já osobně tam potřebuju blbou stovku, kupuju z internetu a jsem domluvená převést peníze na účet.) Kolik se tam platí poplatek? Jestli by nebylo výhodnější to poslat na dobírku apod., nebo jestli je to třeba blbá desetikoruna, dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 08.05.13 16:52

U každý banky je to jinak, takže která?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.13 16:52

Každá banka to má jinak, poplatek může být ve výsi i desetikorun. Je možné, že se i vyrovná s cenou dobírkovného.

Od: kixx
Datum: 08.05.13 16:57

U Raiffeisenu ..

Od: hop®
Datum: 08.05.13 17:05

U RB vkládám hotovost na svůj účet zdarma, pokud však jde o vklad na cizí účet (nejste vlastníkem či disponentem), je tato operace zpoplatněna poplatkem 60,-Kč.

Datum: 08.05.13 17:09

Já našel 65 Kč.- *nevi*

Od: kixx
Datum: 08.05.13 17:10

A kdybych šla k jiné bance, tak to jde taky? I když to je účet od RB? Je mi přece jen těch peněz líto... *nevi*

Datum: 08.05.13 17:13

Jít to půjde, ale bude to ještě dražší. Např. RB 2% z vložené částky, min 100 Kč.

Od: rv
Datum: 08.05.13 17:12

No nejvýhodnější bude, když si zdarma zřídíte účet, kterého vedení bude také zdarma a u kterého budou obvyklé věci také zdarma. Já preferuji http://www.mbank.cz/ , kde zřízení šlo po internetu a kurýr vcelku rychle přivezl smlouvu a zkontroloval totožnost. U airbank posíláte oskenované doklady a kontrolní platbu z jiného účtu, tak to trvá déle. Když dovedete obsluhovat počítač, zvládnete i internetové bankovnictví a lidem ve frontách u spořitelny se budete smát.

Poplatky za vklad na účet jsou různé u různých bank, tady jsou třeba pro nejběžnější čs spořitelnu

http://www.csas.cz/banka/nav/o-nas/hotovostni-operace-d00014392

Od: zabu
Datum: 11.05.13 10:12

Mbanka na tohle není vhodná. Nemá přepážky u kterých by šlo složit peníze. Pro toto vaše použití je vhodnější FIO. Ta má hotovostní přepážky.

Od: isteron
Datum: 08.05.13 17:19

Pozri na poplatky na web stránku pošty, do konkrétnej banky a porovnaj.

Od: paw®
Datum: 08.05.13 19:13
Nejlevnejsi ulozeni penez na cizi ucet je postovni poukazkou. Taa prijde na 14kc. Ale taky to chvili trva. A nebo dejte hotovost nekomu, kdo ma internetove bankovnictvi at prevod udela ze sveho uctu.

Od: buss®
Datum: 11.05.13 11:24

Nepřeposíláte, ale vkládáte na účet, zřejmě na cizí. Jak kde, poplatek za vklad na cizí účet Spoř 60 ...KB 75 a banky to mají na webu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.