Cena součástek, je to předražené?

Od: Datum: 29.03.13 19:31 odpovědí: 15 změna: 30.03.13 12:22

Zdravím, chci se zeptat co si o tom myslíte. Příbuzný chce doma udělat ještě jeden elektroměr a byl u něj elektrykář aby se na to kouknul a napsal mu ceník. Jelikož se v tom taky trochu pohybuju tak když sem to viděl tak se mi to zdálo přitažený za vlasi. Prostě předražený. Já myslel že to kupuje velkoobchodně ale todle... to to maj vydřiduši levnější v elektře u nás než on. Já bych mu to klidně udělal ale nemám oprávnění a nechci aby z toho kdyby se něco stalo tak aby z toho byl nějákej průser.

CENÍK JE TAKOVÝDLE.

JEHO CENA NA INTERNETU CCA

Jističová skíň na povrch 12modulů 438 350-400 (souhlasim)

3F. stykač 489 jelikož nevím přesně jaký nemohu posoudit ale ty ceny tomu odpovídají

3F jistič 16 A/C 458 CCA 300 (nesouhlasim předražený)

1F jistič 10A 111 CCA 90 (nesouhlasim předražený)

1F jistič 16A 102 CCA 90 (nesouhlasim předražený)

3F elektroměr na DIN lištu 1686 CCA 1500 (budíž dalo by se to sehnat levnějc)

Drobný materiál 100

Práce a doprava 1200 opravdu nevím kdo jak to učtuje k tomu se vyjadřovat nebudu každý má jinou cenu.

Chci se zeptat zda si třeba mohu nakoupit materiál a on by to pouze udělal? Ptám se elektrykářů, kdyby vám zákazník řekl že tam chce namontovat to co má doma namontovali by jste mu to? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kohoutm2*
Datum: 29.03.13 19:51

Nezivim se jako elektrikar, ale napisu par zkusenosti.

Pokud se v tom vyznate a dokazete to spravne zapojit, tak to muzete zapojit s tim, ze vam na tom pak nekdo udela revizi. Bezne se to tak dela.

Elektrikari, kteri se tim zivi nakupuji ve velkoobchode a vetsinou tam maji jeste dohodnute slevy.

Nevidim duvod, proc by vam nemel elektrikar namontovat vami dodany material, pokud je vyhovujici.

Vse je jen o dohode, domluve a ochote.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.03.13 21:08

Mám jednu zkušenost. Známá předělávala instalaci. Objevil jsem v OBI vypínače v akci za velmi výhodnou cenu. Chtěli je koupit, ale "ochotný" eletrikář že je zajistí sám. Ano zajistil a pak vypálil za původní plnou cenu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.03.13 21:51
avatar

Ano, lze sehnat levněji, je otázka zda ve stejné kvalitě. Pokud se s elektrikářem dohodnete na konkrétních značkách a typech, neměl by být problém, abyste si nakoupil sám. Ovšem ze zkušeností vím, že některé levnější typy například zásuvek se montují daleko hůře než jiné, takže co zákazník ušetří na materiálu, zaplatí za práci.

Navíc elektrikář bude držet záruku a asi zařizovat revizi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 22:11
avatar

Myslet si že sežene material ve stejne kvalitě a levnějc je dost naivní eletrikář ví co chce montovat a ví co od toho muže očekávat ze skušeností

doplněno 29.03.13 22:19:

zapoměl jsem tam udělat mezeru mělo to být takto

Myslet si že sežene material ve stejne kvalitě a levnějc je dost naivní. Eletrikář ví co chce montovat a ví co od toho muže očekávat ze skušeností

pro toho pode mnou

šetřit na eletrice je neštěsí typu 16A jistič na 1.5mm2 kabel a podobně ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 29.03.13 22:16

nemyslím že elektroinstalace v obytné stavbě je něco na čem by se mělo hodně šetřit. Pokud by si zákazním stál za svím a přál by si abych mu namontoval jeho součástky které doma vyhrabal tak bych mu řekl že mu je namontuju ovšem nestahuje se na to záruka - takto to má mnoho řemeslníku od živnostníků až po velké firmy . .Ovšem co se týká cen zde uvedených ty ceny jsou přiměřené řekl bych že i dobré.

doplněno 29.03.13 22:19:

samozřejmě dá se sehnat 1F jistič 10A za třeba 40 Kč někde v prodejně od výrobce noname někde z "boudy" otázkou je kvalita , otázkou je zda-li se nevyplatí koupit jistič za 90 Kč který vydrží mnohokrát déle , bude bezpečnější , myslím že by bylo celkem smutné kdyby jste kvůli ušetření 40Kč na jednom jističi přišel o majetek za 1 000 000 Kč kvůli požáru , na ELEKTRO MATERIÁLU NEDOPORUČUJI ŠETŘIT! *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.03.13 22:27

No nešetřit ale jak to poznat. Koupím rozčtyrku v kamenném krámě na dvoukolíkovou flexo šňůru a přijdu domů a ona hořela. A to byl zapnut televizor a satelit. Oba přístroje byly ve Standby stavu.

Jinou si rozdělám a zkontroluji. Tato byla snýtovaná tak jsem ji rozřízl. Někdo by řekl třeba slabší kolíky, plechy špatně pruží. Nic z toho není pravda. Rozvodná lyžina byle špatně nanýtovaná na kolík a hned byl přechoďák jako hrom.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.03.13 22:35
avatar

Nýtování vyjde levněji než šroubování, už to je určitá známka "kvality"...

Například nýtované "psy" - prodlužováky s několikazásuvkou jsem doma nikdy neměl a ve firmě už vyházel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jackr*
Datum: 29.03.13 22:18

Děkuji za názory, nejsem (ano on) neni tak bohatej aby kupoval nekvalitní věci. Já mám rád kvalitní výrobky a mám rád když vím že bude spolehlivý. Chce se to tedy domluvit s elektrykářem, to opravdu de? že bych si to udělal sám a pak by přišel pouze elektrykář skontroloval a dal štítek? Já to někde četl že když na to dává revizi tak že to musí montovat on že je to pak na jeho tryko. (ale záleží asi na tom jak to zkontroloval. Děkuji Ještě se zeptám kamaráda elektrykáře za kolik by to udělal on. Děkuji

Od: daniell*
Datum: 29.03.13 22:23

No máte elektrotechnické vzdělání? jste elektrikář? máte "50ku"? NE!? tak to nechte na odbornících , kdyby jste vy něco zbastlil a on to potom potvrdil (ne všechny chyby jdou vidět na první pohled při kontrole) a potom kvůli tomu dům zhořel případně by byl někdo vážně zraněn elektrickým proudem tak by to byl jeho problém on by byl viník. Já osobně žádné takovéto potvrzením "domácím kutilům" ze zásady nedávám a když tak pouze na zásuvky a vypínače kdyby mě někdo zavolal že si sám zapojil rozvodnou skřín tak leda tak *stop* Pápá máváme ... ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 29.03.13 22:24
avatar

Nikde není psáno, že revizi dává ten, kdo montuje, většinou to bývá naopak, elektrikář namontuje a revizák zkontroluje a dá kulaté razítko.

Nevím, jestli bude elektrikář nebo revizák souhlasit s tím, že byste si to udělal sám, protože elektrikář by přišel o práci a revizák se bude zajímat, jestli to zapojovala osoba s příslušný oprávněním podle vyhlášky 50.

Ale o nákupu součástek s elektrikářem se dohodněte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 22:26
avatar

většinou revizák má něakej okruh lidí eletrikářů který zná a ví co od nich muže čekat...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.03.13 22:36
avatar

Ano, i já jako elektrikář mám "svého" revizáka!

doplněno 29.03.13 22:37:

Vlastně dva, jednoho pro revize v měřených částech a druhého od PRE, když dělám na neměřených částech...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.13 22:49
avatar
Mivali jsem dva ten jeden loni v kvetnu natahl backory. Taky byl z prahy ... Skoda
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.03.13 23:10
avatar

Kontakt na rozumného revizáka od PRE mohu předat. Toho druhého si nechám sám pro sebe, už takhle mi nestíhá ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 12:22

jen k té části - namontovat z dodaného materiálu. Pro montujícího je to výhodnější hlavně v tom, že nenese záruku za materiál, ale jen práci (pokud se nedohodnou jinak) Když se něco stane, tak je spor - příčina poruchy - chybná montáž nebo vada výrobku? Ale drobnou práci bych takto udělal. Dělat si v penězích z melouchu rezervu na výměnu jističe a čekat jak dopadne reklamace a co pak s ním (když udělám melouch jednou za čas, tak ten jistič třeba už nepoužiju atd.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.