Spálený kontakt na základní des.-Přičina?

Od: Datum: 25.03.13 21:11 odpovědí: 2 změna: 26.03.13 08:30

Zdravím,

měnil jsem DLP čip v dataprojektor. Vše proběhlo v pohodě, ale když jsem vše složil zpět tak se netočí jeden ventilátor, lampa se rozsvítí asi na sekundu a pak zhasne a svítí chyba lampy. Tak se chci zeptat jestli je má doměnka správná:

Je možné, že když jsem ten větrák vysával a nechal ho zapojený v té desce tak když se roztočil tak vytvořil takový proud, že spálil kontakt na desce?

Když se podívám na tu desku na kontakty od toho ventiáloru tak cín který spojuje konektor s deskou vypadá jinak než u ostatních větráku. A také na něm nejde naměřit napětí.

Myslíte, že bude stačit když to nechám přepájet v servise? A nebo se mohlo poškodit něco dále v desce? Děkuji.

PS: Nesmějte se...člověk se chybama učí... příště vím, že když vysávám větrák tak ho odpojit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 25.03.13 22:55

Nechce se mi věřit, že by jste to odpálil tím ventilátorem. Spíš bych řekl, že tady úřadovala statika. Ten proudící vzduch dokáže vyrobit na plastové trubce vysavače dost vysoké napětí. A jestli si to šlehlo do přívodů toho repra, tak asi odešel řídící šváb toho ventilátoru. Nebo něco dalšího, kdoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 08:30
avatar
Buď rád že automat vypne lampu když se neroztočí větrák. Jinak bys měl z projektoru škvarek. Lampu tam vůbec nedávej dokud to chlazení nerozchodíš.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.