Mobil s anténou

Od: Datum: 21.03.13 18:02 odpovědí: 6 změna: 21.03.13 21:00

Dobrý den, za pár dní dostanu od známého mobil s anténou Alcatel OT DB, tak bych se chtěl zeptat jestli tyhle mašinky mají lepší signál než normální dnešní telefony. Také jsem zjistil, že mají menší počet pásem GSM, ale moc tomu nerozumím, takže bych se chtěl zeptat jestli to pro mě znamená nějaká omezení. Hledám spolehlivý a odolný telefon do hor a s dobrým signálem a tenhle se mi zdál vyhovující.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 21.03.13 18:12

Zda má nebo nemá mobil vnější anténu není pro jeho citlivost na signál až tak důležité, shodou okolností jsou (no - spíš byly, jde o ´dědečka´) OT db docela citlivé.

Jen moc nerozumím - "jsem zjistil, že mají menší počet pásem GSM" - pracují v pásmu 900/1800 a u nás jiná GSM nepotkáš...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 19:41
avatar
Mobily s vnější anténou mívaly vždycky lepší výsledky při testech SAR vyzařování. Ale to je asi jediné plus této koncepce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 21.03.13 20:24

Já co si pamatuju, tak těmhle telefonům nevydržela moc dlouho baterie. A pokud ten telefon nebude mít novou, jakože asi ne, tak nevím, no. Do hor by to chtělo přeci jen něco, co chvilku vydrží. Solární nabíječku na to asi připojit bez bastlení nepůjde, stejně tak ty ostatní různá nabíjecí udělátka. Já bych se snažil sehnat něco nového. Má-li to být na hory, jen na telefonování, asi bych to řešil novou Nokií C1 a jednou náhradní-výměnnou baterkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 20:56

S baterií není problém, tyhle starší Alcately fungují i na 3 mikrotužkové baterie.

Datum: 21.03.13 20:31
avatar

Známý hodně pracuje v terénu a má tuto starou Nokii (mimo druhý telefon), výdrž baterie si chválí, ale hlavně co říkal, tak kde dnešní mobily mají "žádný signál" tak on s touto vysouvací anténou se bez jakýchkoliv problémů dovolá. A o to mu hlavně šlo.

Tyhle mobily měly tuším ještě vysílací výkon až 2W, dnes jsou normy přísnější.

doplněno 21.03.13 20:32:

zapomněl jsem na obrázek. typ bohužel nevím

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.03.13 21:00

O ano, přesně tohle s tím "žádným signálem" jsem měl na mysli. Nj, stará dobrá Nokia,taky bych bral, ale hůře se do nich dají sehnat baterie, naproti tomu u Alcatelu se dají sehnat baterie téměř v každé trafice :D.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.