Na fotáku dva černé fleky

Od: Datum: 20.03.13 20:27 odpovědí: 8 změna: 24.03.13 00:45

ahoj.mám na své fotoaparátu dva černé fleky.Nevím co to je a objevilo se to a kousíček se po půl roku smazal.prosím poradte mi co mám dělat! kde je opravna fotoaparátů olympus?A kolik to bude asi stát?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 20.03.13 20:31
avatar

Na fotoaparátu KDE? Na víčku od baterií, na objektivu, na filmu, na displeji...

Je aparát v záruce? Pokud je to levnější typ a není v záruce, bývá oprava dražší než nový foťák...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kendy*
Datum: 23.03.13 21:04

Na Displeji. Je to fotoaparát olympus a stál 3.000 kč. a v záruce už není.

Od: hop®
Datum: 23.03.13 22:06
avatar

Foťák za trojku je spotřební zboží. U této cenové kategorie bývá přívod k LCD displayi připájen k desce s elektronikou, u těch dražších už je většinou konektor.

Výměna pájeného LCD displeje je samozřejmě daleko pracnější a dražší, při výměně může dojít i k poškození desky, i s ohledem na toto riziko je cena kalkulována, protože pokud by byla deska při opravě poškozena, musí servis dát novou "za svoje".

Podle mne by oprava byla nerentabilní, mám také podobný flek na foťáku (již třetí Olympus, tento za 1600.-), a ten flek mi tam nijak moc nevadí, stejně fotky vždy stahuji do compu, málokdy LCD na foťáku používám k prohlížení vytvořených fotek. A opravu za 1500,- odpravdu platit nebudu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 23.03.13 22:43

hope:

prošlo mi rukama mnoho foťáků, drahé i laciné. Všude byl konektor. Ono je totiž podstatně jednoduší při tolika vodičích s malou roztečí, připájet konektor a do něj zapojit flexispoj z LCD, než pájet rovnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 23.03.13 22:52
avatar

BMBX: je jsem "přeposlal" informaci sdělení technika, když jsem o opravě přemýšlel a zjišťoval podmínky. Samozřejmě je pro člověka jednodušší nasadit konektor než pájet vodivý pásek. Ovšem pokud je výroba na lince, asi je levnější to připájet strojem než zaměstnat člověk na zacvakávání konektoru. Proto levný foťák a drahá oprava...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.03.13 00:45

hope:

myslel jsem i strojově. Prostě flexibilní spoj s velkou hustotou vodičů se na plošný spoj pájí blbě (lépe řečeno je to neproveditelné ani strojově) , pomocí konektoru je to o něčem jiném. Zrovna nedavno jsem opravoval jeden přístroj kde byl nesmyslně krátký flexivodič na obou stranách v konektorech, je přeci zbytečné mít něco odpojitelného na obou koncích a ještě k tomu na krátkém úseku, ale pak mi to došlo, konektor prostě zjednodušuje spojení. Ty konektory mají sudé a liché vodiče vyvedeny o kus jinde a jsou tedy na střídačku, což přímo na flexispoji není a při té hustotě vodičů bez prostřídání je to k ničemu. Naopak flexispoje kde je tak do 5 vodičů se i u velmi drahých přístrojů pájí běžně.

Pokud chceš pošlu zítra foto, aby bylo zřejmé co mám na mysli a jak to v praxi opravdu vypadá.

O technicích mám své mínění a nedavno opět jeden nezklamal - vyjádření: součástka a její výměna by byla velice nákladná a nevyplatí se. Po rozebrání jsem zjistil korozi na konektoru této součástky, očištění několika tahy sklovláknovým štětečkem a je po závadě, starší zachovalá zrcadlovka, může sloužit dál :) Ten člověk se ani neobtěžoval sundat kryt :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 21:11
avatar

Kde? Na displeji?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 15:38
avatar

Propána, musíš mít dotaz co nejkonkrétnější! Dva černé fleky můžou být leckde, na něco stačí mokrý hadr, na něco štěteček a na něco servis, aby očistil čip. Takže první, co bys měl udělat, je napsat přesně, o co se jedná.

A když, tak vezmi přístroj do odborné prodejny s fotoapaqráty, bývají tam obvykle docela chytří nadšenci, kteří poradí, co a jak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.