Příjem DVB-t

Od: Datum: 20.03.13 13:54 odpovědí: 5 změna: 20.03.13 18:39

Dobrý den, mám 14 dní anténu a všiml jsem si že pokud je jasno a svití slunce nemám signál.

Pokud je e mlha, prší, chumelí nebo jakkoliv jinak jde mě 19 programů i v HD čím to může být?

Dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.13 14:00

Zřejmě nemáte zcela dobře nastavenou, nebo nedostačující anténu. Oblačnost (mraky) totiž fungijí v tomto případě jako odrazová plocha, která zlepší příjem. Něco k dané problematice.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 20.03.13 14:04
avatar

Dobrý den, jedná se o problém, který provází vysílání rozhlasu a TV od "pravěku". Zkrátka, vlhký vzduch má lepší vodivost signálu. Pro Vás to znamená, že je signál slabší a nebude to dobré. Asi budete řešit natočením antény nebo nákupem ant. zesilovače pro DVB-T (tam to chce opatrně, aby to nebylo ještě horší). Jinak, anténu doporučuji směrovou. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.03.13 15:48
avatar

Rozdíl mezi vysíláním analogovým a digitálním je fatální.Pokud je anténa umístěna v místě s minimálním pokrytím signálu,je stoprocentní obraz.A DVB-t vysílání dnes pokrývá 98 % území.Signál je natolik stabilní,že vliv počasí je minimální.Snad skutečně jen v případě,že je příjem na hranici užitečné úrovně .V první řadě je potřeba zjistit,zda je anténa kvalitní a odpovídá normě pro příjem.Také aby byla správně nasměrovaná.Pak je nutno zkontrolovat svodový kabel.Pokud je u antény zesilovač - odstranit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: afroman*
Datum: 20.03.13 17:08

Antéa nová všesměrová, zesilovač má zkusím vypojit. Mám i novoui TV která má v menu volbu posílení signálu ale to sem nezapínal zatím. Technika si seženu na přesné nasměrování děkuju všem za radu pomohli jste mě moc.

Datum: 20.03.13 18:39
avatar

Anténa všesměrová má zisk omezený.Je potřeba anténa,úzce směrová s charakteristikou,zajiěťující příjem celé šířky kmitočtů,na nichž lze na konkrétním místě DVB-T přijímat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.