Penetrace sadrokartonu?

Od: Datum: 09.04.11 07:16 odpovědí: 13 změna: 03.05.11 22:38

Dobré ráno všem,

je nutné penetrovat sádrokarton (stěny,strop) před malováním?Případně čím?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.11 07:22
avatar

Penetrování nutné není.Pokud je povrch nesourodý,je rozumnější použít první nátěr zředěný a po zaschnutí malovat ještě jednou.

Používejte samozřejmě kvalitní barvy(HET).

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: micos
Datum: 09.04.11 07:36

Určitě penetrovat... vždycky a všechno...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loupeznikluli*
Datum: 09.04.11 11:05

Proč myslíš že penetrovat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.11 07:58
avatar

Zdůvodním,proč sádrokarton nepenetrovat.Penetrace je dražší jako vlastní barva.Vytvoří nenasákavou vrstvu,po níž nanášená barva stéká,místo aby se vsakovala do podkladu.Tím se docílí nestejnoměrná vrstva s kocoury.Většina kvalitních barev obsahuje dispergující přísady,takže mají i dobrou soudržnost s podkladem.Tak proč si komplikovat život nějakou penetrací?

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.11 08:33
avatar

mě se v koupelně ale stalo,že jsem zapomněl strop SDk napenetrovat a v místě spojů, kde se dává sádra nebo tmel se zabroušením do roviny se mi po čase barva nátěru odloupala a nebyl to žádný šmejd. Museljsem to opravovat,což nebylo ideální. Penetrací nic myslím nezkazíte a není nijak drahá tak proč ji nepoužít. (penetrace - Sokrat)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: drkan*
Datum: 09.04.11 08:47

Ptal jsem se čtyř malířů - všichni nezávisle na sobě doporučovali napenetrovat, právě kvůli sjednocení savosti podkladu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladajaskva*
Datum: 09.04.11 10:05

Dobrý den. Penetovat SDK? Určitě ano. A čím penetrovat? Určitě penetrací, která je určena k tomu systému. On i pan Jabraka penetruje tou řídkou barvou, ale ten účinek je prostě horší. A to je důvod, proč je podle jeho výpočtů ta penetrace dražší. A jak už napsali kolegové, jde o sjednocení savosti materiálů a o eliminaci prachu. Ale ta savost je důležitá, protože po zaschnutí barvy na různě savých podkladech je jiná odrazivost světelného spektra a při určitém úhlu dopadu a odrazu tohoto světelného toku uvidíte prostě každou vytmelenpou spáru. A ani několikanásobné překrytí barvou, tento světelný efekt neodstraní. Barvy HET jsou celkem kvalitní a na SDK je vhoné použít něco s plnivem, případně vytvořit strukturu válečekem. Potom je povrch skoro dokonalý. Bez penetrace to žádný profík neudělá. S pozdravem Laďa

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.04.11 13:40
avatar

Z praxe mi vždy vyjde lepší přikrytí sádrokartonu bez penetrace.Pokud maluje laik,s malou praxí,nenanese penetraci stejnoměrně a je to značně vidět.Pak to natírá 2x i 3x a pořád procvítá podklad.Proto,že penetrace brání nasáknutí barvy do sádroše.Penetruji jen prášivé a nepevné povrchy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.11 22:54
avatar

Pan Jabraka je zřejmě chytřejší, než výrobci SDK systémů. Všichni výrobci bez výjimky ve svých postupech upozorňují na NUTNOST penetrace a to jedině štětkou. Ve svém RD mám všechny SDK penerovány. A cena penetrace? Zlomek ceny barvy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.04.11 06:46

Penetruje se penetrací výrobcem doporučenou, nebo přiředěnou barvou. Z praxe mohu potvrdit, že penetrase tipu Sokrates může natírání docela zkomplikovat právě díky snížení nasákavostí podkladu, barvou pokud se zamatlá štětcem nejdřív do spojů nikdy problémy nebyly

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelddd
Datum: 03.05.11 15:33

Vírobci pochopitelně doporučí penetraci - jsou chytří a ví, že vrstva navíc jsou peníze navíc. Tak že kdyby někdo sežral že je potřeba předpenetrace, penetrace a dopenetrace tak oni to budou prodávat a smát se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.11 18:06
avatar

neštastníku,

co člověk to názor,

osobně NEPENETRUJI, SDK vytmelím Uniflotem (3x) jemně obrousím a natírám 2x bílou barvou. Není problém, a beru si za svědka kolegu Cyrila, který to může potvrdit, páč... (to je soukromé)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: standam*
Datum: 03.05.11 22:38

Jak jiz bylo napsano muze dojit v miste tmelu k odloupnuti nateru, zde spise byl na vine prach s tmelu, ale mame zde dva ruzne save podklady kde je vhodne sjednotit savost a odstranit prasnost

pokud se tak neudela muze dojit dle typu vymalby k zviditelneni spoju pod urcitim nasviceni nebo uhlu SDK podhledu

stimto si poradi finis tmel, ktery neni na bazi sadry

osobne penetruji dle doporuceni vyrobce a v jiz zminene koupelne kde mame vlhkostne jine prostredi a tim padem SDK(zeleny) do 75% vlhkosti po urcitou dobu je vhodne tmelit predepsanym tmelem napr. Uniflot, ale do vlhkeho prostredi, ktery je take zeleny nebo zase dle vyrobce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.