Jak rychle zpracovat hodně banánů?

Od: Datum: 04.04.11 16:22 odpovědí: 29 změna: 02.05.11 22:41

Lidičky,

dostal jsem bednu banánů v posledním tažení(ještě neutíkají *smich*). Poraďte co s nimi aby se nemusely vyhodit. Dá se z toho udělat nějaká zavařenina, co já vím třeba džem? Jakou to má chuť? Je to pak použitelné do něčeho? Nebo má někdo jinačí nápad?

Dík za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.11 16:23

Rozdat sousedům.

Ohodnoceno: 0x

Od: lui*
Datum: 04.04.11 18:32

Od těch jsme to dostali. Mají ještě jednu.

Od: krkovicka*
Datum: 04.04.11 16:34
Banánový lui :-D,zkuste Koktejl.Opičák v ZOO by si jistě poradil.Rozdejte dětem v sousedctví.Taky jsme jednou dostaly bedýnku banánů,2.dny jsme jí likvidovali! Od té doby banány nemůžu ;)

Datum: 04.04.11 16:52

Koktejl dnes, zítra a pozítří vynikající, na litr mléka dávám 4-5 banánů, sotva teče. Mrazit se to nedá a marmeládu si neumím představit snad ovocné pyré.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.04.11 16:54

Z přezrálých banánů se dají dělat různé moučníky, bábovky apod. např.: http://recepty.vareni.cz/americky-bananovy-kolac/

Datum: 04.04.11 17:19

kdysi jsme z toho pálili kořalu, byla dobrá, ale dalo hodně práce oloupat skoro tři metráky*kafe*

Od: axus®
Datum: 04.04.11 17:23

Uvarit bananove pivo.

Minuly tyden sem jedno zrovna mel. Nic moc. Tedy presne dle ocekavani.

Datum: 04.04.11 22:52

Výroba takovýho piva, by měla být trestná. Alespoň v Čechách, *smich*.

Datum: 04.04.11 17:24

Větší množství bych určitě rozmixoval a uložil do vaniček v mrazáku jako polotovar pro další použití - zmrzlina, koktejl, náplň na pišingry. A nebo : http://www.google.cz/search?hl=cs&q=ban%C3%A1nov%C3%A1+maska&aq=5&aqi=g10&aql=&oq=ban%C3%A1nov%C3%A1+

Ohodnoceno: 2x

Od: ann*
Datum: 04.04.11 17:33

Doporučuji, část spořádat - koktejl, moučník (lze dát jako kombinaci s něčím kyselejším i na bublaninu,...) něco zmrazit a to klidně v celku bez šlupky! A největší delikatesa je je NASUŠIT!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.04.11 17:38

sušené jsou výborné máte pravdu ale nesmí být přezrálé, mrazené zčernají a chuť je to nevalná.

Od: ladajaskva*
Datum: 04.04.11 17:40

Dobrý den. Nečekejte, až budou utíkat a udělejte stejnou radost, jako udělal přítel Vám, příteli na druhé straně barikády. Ono to začíná utíkáním banánů a končí běhavkou. Zbavte se jich. Bedna bude bonus pro obdarovaného. S pozdravem Laďa

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.04.11 18:43

http://ekucharka.net/bananove-palacinky

Banánové palačinky. Prudce jedlé.

Datum: 04.04.11 22:54

To vypadá zajímavě. Zítra zkusíme a dám vědět, jestli to bylo tak dobré, jak se to tváří.

doplněno 05.04.11 16:44:

Tak, za odměnu Vám prozradím jaký tyhle palačinky s banánem jsou. Chutnalo nám a moc. Zkusili jsme je s Nutelou uvnitř. Normální palačinky jsou s ní dobré. Tyhle s ní nechutnaly. S povidlama to bylo lepší. Co chutnalo rodině nejvíc? Jablečný protlak a navrch šlehačka a posypaná grankem. Mě osobně nejvíc chutnaly čistý, jen s trochou šlehačky a posypané grankem. Nádherně to voní při smažení. Jen se to musí péci pomaleji. Má snahu se to přichytávat na pánev. I na teflonovou. Vřele tenhle recept doporučuji.

A dík za něj.

Datum: 05.04.11 08:31

Lui, to jsem zvědavá, jak Vám bude chutnat. Já jsem se tvářila nedůvěřivě, ale nám to teda moc chutnalo!

doplněno 05.04.11 17:26:

Super, těší mě, že chutnalo! Já je mám taky nejradši "suché", je to zvláštní chuť

Od: georges*
Datum: 04.04.11 19:03

Trošku zaexperimentujte, kupte cukr a nějakou vhodnou nádobu a zkuste nechat prokvasit. Taková banánovica nemusí být špatná. Vypálit se nakonec dá všechno možný, ne?

Datum: 04.04.11 22:40

Copak o to. Chladící kolonu jsem našel na půdě. Úplně novou. Ale že by se mi chtělo... Je toho jen jedna bedna. To nestojí za to.

Od: marenka*
Datum: 04.04.11 19:11

Od: lidka*
Datum: 04.04.11 20:13

Lui, našla jsem džem. A pokud se nemýlím, banán se dá i sušit - asi by to ale chtělo do sušičky. A jinak ke mně to je asi 6 km. *smich* Zdroj: http://hospodyne.mojerecepty.…e-ovoce-zeleniny-masa/page/2/

Banánový džem
850 g banánu, šťáva z jednoho grapefruitu (150 ml),1,8 dl vody,,1 balení Gelfix Klasic 1:1, 1 kg cukru krupice, 4 lžíce rumu
Nakrájíme banány a vidličkou je rozmačkáme. Dále přidáme šťávu z grapefruitu a promícháme. Přidáme Gelfix,smíchaný s cukrem a vodou.Za stálého míchání přivedeme do varu. Vaříme 3 minuty(za stálého míchání). Potom odstavíme a přidáme rum. Dáme do sklenici.
doplněno 04.04.11 20:14:

Zde to bude asi něco podobného: http://www.week.cz/bananovy-dzem/read.php?1,975
doplněno 04.04.11 20:16:

A ještě to sušení: http://rendlik.bloger.cz/Rady-tipy-a-triky/Suseni-ovoce

Datum: 04.04.11 22:58

Tak jestli zítra budete mít cestu sem do Jbc, není problém.

Jinak ten recept. Jakou to asi může mít chuť? Banány skoro žádnou chuť nemají, ale je fakt, že se svojí zvědavostí to možná zkusím.

Od: lidka*
Datum: 05.04.11 09:46

Díky za nabídku - necháme to na příště.*placni* Myslím si, že tu nevýraznou chuť banánů vylepší grep a i rum. V každém případě by to byl vhodný doplněk např. do koktejlů a nebo možná i na koláč do tvarohové náplně apod. Za zkoušku to stojí - také bych to nenechala zkazit, takže si vaší snahy využít banánového nadělení cením. *palec*

A ještě doplnění. Když jsem hledala vhodné zpracování, v jedné diskuzi jsem také zaznamenala, že je možné nechat banán zmrazit ve slupce. Zkuste to a dejte vědět. Já moc banány nemusím a když náhodou vnoučata nemají zrovna chuť, bylo by to řešení a později ho šoupnout do koktejlu - což se mi jeví velice jedlé. *hej*

Datum: 02.05.11 22:37

*palec*Lidko, super recept,určitě vyzkouším.A to 1:1,JE NA SÁČKU GELFIX NAPSÁNO A ZNAMENÁ 1 KILO OVOCE 1 KILO CUKRU.

Já vařím marmeládu 75 dkg jahod a 25 dkg banánů a ta je super,a sáček gelfix 1:1.*klik*

Datum: 02.05.11 22:41

Téda, úplně vidím ten dort. Dole piškot, pak banánový džem, na něm jahody (dobrá kombinace) a navrchu želé. *placni*

Od: ladislavtikal*
Datum: 04.04.11 21:26

muzete si koupit pomeranc kiwi jablko a nakrajet to do misky jako vitaminovou bombu je to dobry i jako k vecery nebo bo bileho jogurtu je muzete dat do pudingu nebo banan se slehackou a grankem a nebo prodat do maleho obchodu na vesnici

Datum: 04.04.11 22:50

Lidičky už dóóóóst. Vždyť jste mě zahltili vším možným. Ale dík.

Zavařeninu mi většina z Vás rozmluvila, asi máte pravdu, taky jsem si to myslel.

Sušit to, to je možnost, ale nemám sušičku na ovoce, a v troubě? To by byl koupený sušený asi levnější.

Tak jsme měli koktejl, no, já nevím, nic moc, ale děckám a manželce chutnal.

Dávat to do krámu, to nejde, to už nikdo nekoupí. Jsou už dost zčernalé. Ale slaďoučké.

Rozdat to není komu. Dřív by to člověk klidně rozdal, ale dnes? Na Vás budou koukat lidi jak na úchyla kterej láká

děti na banán, :). To si nedám.

Takže zbývají ty recepty. Uvidíme co stihnem.

Kdyby mi to někdo před 20-25 lety tvrdil, že budu mít starosti co s banány, tak bych se mu vysmál. Jak říkaj latiníci: Žívot se mění a my s ním.

Datum: 04.04.11 22:59

A až vám doma banány polezou krkem, dejte si je na vlasy a pleť. No fakt. *frajer*

http://www.femina.cz/magazin/…generacni-maska-na-vlasy.html

http://zdenkarecepty.osoba.cz/domaci-pletove-masky

Datum: 06.04.11 11:22

j e d i n ě usušit. na sušičce. nebo v troubě, i jako sušené se dají použít na cokoliv, zachovají si svou vůni i chuť.

doplněno 06.04.11 12:04:

že nemáte sušičku a v troubě je fajt že je drahá elektřina, tak zcela jednoduše rozmačkajte a zamražte v čemkoliv třeba i v sáčku nebo v dětských sklánkách. Zamražením jakkékoliv ovoce nic nezkazíte. je to prostě dřeň. ochuťte tuto dřeň čímkoliv. hezký den

Od: lucinkaf*
Datum: 07.04.11 07:13

já je rozmixuju s mlékem a případně kapkou cukru a mám banánový koktejl, také jdou povařit s trochou vanilkového cukru a použít jako náplň do palačinek, což je výborné, no a nebo je lze šoupnout do různých moučníků...:) My banány milujeme, proto je kupujeme po kvantech a sem tam prostě zbydou, takže banánové hody míváme docela často*frajer*

Od: janav*
Datum: 14.04.11 13:58

Dobrý den, zkuste třeba netradiční banánové lasaně. Vyzkoušela jsem je a jsou neuvěřitelné... Taková sladká tečka za hořkým dnem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.