Termostatický ventil - co je to za závit?

Od: Datum: 02.12.12 21:11 odpovědí: 7 změna: 02.12.12 22:04

Zdravím, sundal jsem z radiátoru nefunkční termostatický ventil Danfoss a chci ho nahradit termostatickým ventilem Heimeier. Vypadá to, že Heimeier má jiný závit. Jak ho nainstalovat (našroubovat)? Je potřeba nějaká redukce nebo to nejde?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.12 21:22

Ventil tam máte. Sundal jste termostatickou hlavici. Obvykle má závit 30x1,5. Takhle z fotky to nelze, s jistotou, sdělit.

Od: hop®
Datum: 02.12.12 21:26

Ventil máte na topení, sundal jste pouze termohlavici. Tyto typy nebývají záměnné, existují redukce, ale nejjednoduší je osadit opět Danfossem...

Ohodnoceno: 2x

Od: miberg
Datum: 02.12.12 21:57

Ano, spletl jsem se, jde o hlavici, nikoli ventil. OK, koupím opět Danfoss a pokusím se ho našroubovat. Ventil je ale osazen tzv. západkovým systémem, tedy nemá klasickou převlečnou matici. Nevím si s tím rady. Po sundání hlavice zůstalo na ventilu nějaký namotaný drátek (pružinka), k čemu je?

Datum: 02.12.12 22:00

Danfossy mají ruční otočný kroužek, pootočením se rozevřou čelisti, po nasazení hlavice a uvolnění kroužku pružina tento kroužek otočí zpět do původní polohy a čelisti drží hlavici na ventilu. Pravděpodobně se Vám původní hlavice rozpadla v místě uchycení a vratná pružina zůstala na ventilu, je nutné ji před montáží nové hlavice sundat.

Ohodnoceno: 2x

Od: miberg
Datum: 02.12.12 22:03

Ano, je to tak, pohledem do hlavice jsem zjistil, že kroužek se zářezy je prasklý. Takže pružinku sundám, koupím novou hlavici a nainstaluji. Díky, pomohl jste mi.

Datum: 02.12.12 22:04

Není zač, rádo se stalo! :)

Datum: 02.12.12 21:57

Z těchto redukcí http://www.elektrobock.cz/cs/…-hlavice/category.html?cid=21 bude pro Vás vhodná nejspíše Danfoss RE-DRTD , která zkrátí vzdálenost mezi závitem a tlačným kolíkem a případně redukuje závit na obvyklý 30x1,5.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.