Zasouvací dveře v paneláku od Sapeli?

Od: Datum: 02.04.11 11:53 odpovědí: 12 změna: 06.04.11 09:41

měníme v paneláku dveře. chceme dveře od firmy Sapeli, protože nám je spousta lidí doporučila. potřebujeme ale dvoje dveře zasouvací. prý jsou taková pouzdra, do nichž to zajede. nevíme, jestli to jde v paneláku a jestli si můžeme do nich pořídit ty dveře od Sapeli.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zmenakpetr*
Datum: 02.04.11 19:26

Posuvné dveře jsou dvojího typu, buď takové, které zajíždí do pouzdra, které se umístí do příčky nebo "přizdí" ke stávající stěně nebo posouvací dveře jejich posuv probíhá po liště, která se nainstaluje na zeď.

Obojí - tj. dveře i pouzdro (případně pojezdná lišta) se samozřejmě kupuje zároveň.

Co se týče Sapeli, není to žádná super výhra. Prostě klasicky předražené dveře jako každé další

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.11 20:49
avatar

dveře s pouzdrem jdou do panneláku velmi těžko, páč panel je z betonu, a pochopte že pouzdro je mimo samotný dveřní otvor = potřebuje vlastní prostor = v betonu složité, ve zdi o poznání jednodušší.

již se to tu řešilo. vícekrát

https://www.poradte.cz/domacn…souvaci-dvere-v-panelaku.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.11 22:01
avatar

Dovolím si oponovat. Bydlím v paneláku a dveře do pokojů jsou v mém případě usazené v sádrových příčkách, jen vchodové jsou v nosném betonovém panelu. Takže tazatelka by měla zjistit, kam a do čeho ty dveře chce. Já budu taky dělat šoupačky, ovšem samodomo, ty ceny u firem mě jaksi nehoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.11 19:05
avatar

slone vy mě dokážete rozesmát ... vetšina PDsádorvé příčky prostě nemá. pokud u Vás jsou, sázím na 99% že u tazatelky nebudou. Proč to komplikovat? Existují i příčky z hobry a papundeklu a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.11 18:59
avatar

To záleží na tom, z čeho máte stěny.Pokud je tam klasický panel, pochybuju, že vám někdo dovolí to bourat. Jinak se dá pouzdro usadit ke zdi, dveře ale budou předsazené. Další věc je dát posuvné dveře na kolejnici, budou jezdit podél zdi, jen nebudou schované v pouzdře. Jinak sapeli vám schvaluju, co se týká kvality, jsou jedny z nej...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.11 19:06
avatar

pouzdro předsadit . . . no tobude krásné ... *zed*. dnes tu byla asi nějaká párty se zelenými listy *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.11 12:10
avatar

Krásné to bude, pokud to udělá odborník, který umí se sádrošem. Dělal jsem dvoje posuvky do pouzdra na jedné stěně, otvíraly se k sobě a nebylo poznat, že tam nějaké pouzdra jsou a majitel měl ještě do toho sádrošu mezi těmi pouzdry vsaenou velkou lcd tv, vypadalo to velmi dobře, navíc nebyly vidět žádné kabely, prostě celá stěna předsazená sádrošem, jen nahoře nebyla až ke stropu a to byla další vychytávka, nahoře byly vsazené bodovky, které nybyly za země vidět a krásně osvětlovaly strop. Jinak montáž posuvek klasika, panel není tak silný, takže ostění obložky mělo nějakých 10cm, takže žádná hrůza, mnohdy jsou stěny silnější a pouzdro není uprostřed ale na kraji.*smich**smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.11 12:57
avatar

nápad i realizace dobrá, ale co když to má tazatel na mysli na chodbě *vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.11 14:08
avatar

No jasně, o několik cm se zmenší místnost, takže záleží, jak a kde. Jinak tam kde je málo místa se dají použít lamelové dveře

http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=28&

nebo obousměrné

http://www.sapeli.cz/index.asp?obsah=277&

Možností je dost, stačí si jen vybrat tu svou ideální.

Ještě mě napadá otevírání nahoru, třeba jako garážovky*vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.11 20:25
avatar

jste jedna oponentura ...v panelových domech jsou pokoke ne vždy velké, takže každé zabrané místo navíc je mínus a je hodně znát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.11 21:23
avatar

No jasně, že pouzdro není všude ideální a na zeď bych ho též nedával, to už raděj klasický posuv na kolejnici, navíc vyjde levněji. Pokud se jedná i o utlumení hluku, tak klasické dveře. Posuvné, obousměrné nebo skládací dveře ušetří taky prostor, ale netlumí hluk nebo průvan, takže taky hodně záleží, kterou funkci by měly dveře plnit. Estetika je jen jedna stránka věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikko*
Datum: 06.04.11 09:41

nám to dělala firma tak, že dala pouzdro k panelu a zakryla sádrokartonem a samozřejmě se to musí zapěnovat, aby to sedělo pevně.můžete se podívat třeba na stavebni-pouzdra.cz Na netu najdete i postupy, jak pouzdro zabudovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.