Vlhkost vzdušná nebo vzlíná zdivem?

Od: Datum: 07.12.14 18:53 odpovědí: 7 změna: 07.12.14 22:15

Dobrý den

Vím že se nedá na dálku určit vlhkost v domě ale přece se zeptám máme barák 80 zdi z opuky, betonové podlahy bez izolace, Podlahy máme chladné nedá se po nich chodit bos. Na jedné straně baráku je úroven terénu víš než podlahy a není tam okap. Na omítkách vlhkost neni vidět nepraskaj, neopadávaj. Ale když mám skřín blízko u zdi tak se dělá vlhko a tečky plísně na zdi, někdy orosená plastová okna. A všechen nábytek co je na podlaze a věci uložené v prvnim fochu skřínky jsou vlhké a je cítit zatuchlina, Jednu mám podloženou dřívkem a tam je to ohodně lepší.. V baráku jsou rozdílné teploty protože se netopí všude ale dveře nejsou nikde zavřené takže se teplo rozlejzá po baráku někde je ale menší teplota dál od kamen. Na jaře chci řešit problém s vlhkostí ale ptám se máme vůbec barák vlhký? Nemůže to být způsobené že nemáme okap a že je terén nad úrovni podlahy? A že nejsou izolované podlahy takže tam vznikne tepelný most? a to samé okolo oken? jak se dá zjistit zda je skutečně barák vlhký nebo jen špatně ochráněn proti vzdušné vlhkosti? děkuju za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.14 19:16
avatar

Podle mne je problém právě v těch plastových oknech. určitě pokud tam byla původní tak se to něstávalo. Jediná rada větrrání postačí mikroventilace, jinou radu nemámj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stread
Datum: 07.12.14 19:25

Barák koupen již s oknama z plastu. Barák je takoví chladný zem je chladná a stěny také. Teplo se žene od kamen ale celkově je to takové jak v jeskyni.

Datum: 07.12.14 19:51
avatar

Jak tady říká Milancukrar, bez měření není vědění. Jen tak pro zajímavost si měř teplotu a vlhkost.

Na větrání v žádným případě nepoužívej mikroventilaci, ta je úplně na draka. Větrej tak jak se má, krátce a intenzívně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 19:46
avatar

Ty okna to zhoršují ale nejhorší je absence vodorovné izolace proti vlhkosti.Dokud byla stará ,asi špaletová? ,okna ,tak bylo vše ok,ale je to uzavřeno plasťáky a nezbývá než hooodně větrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 20:00

Plastová okna se montují, kam nepatří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 20:47
avatar

Jak píše správně Jenyk, bez měření není vědění. A je jedno, zdali dáte okna taková, či maková, plastová, dřevěná či hliníková.

Vy máte problém, že stavba není opatřena plošnou hydroizolací. To že nevidíte (ale pak jí vidíte vedle) vlhkost neznamená že tam není. Zkuste si udělat sondy do zdi, do dloubky 20-30cm asi 2-10 cm nad podlahou. Pak se ujistíte, že tam máte vlhkost, nebo že jste porušili fyzikální zákony. Voda Vám steče ze střechy (bez okapů) na zem, a vsákne se do podloží. Vsákne se i ke stěnám. A vy se domníváte, že zdi jsou suché, když zemina je mokrá?

Tím že nemáte okapy silně podmačujete barák. Jestilže je terén nad úrovní podlahy, musíte mít mokré zdi.

A že nejsou izolované podlahy takže tam vznikne tepelný most? Toto není tepelný most, ale mokré prostředí.
jak se dá zjistit zda je skutečně barák vlhký---jedině měřením a místním šetřením.
a vím o čem píšu..

http://cukrar.rajce.idnes.cz/podrezani#100_0479.JPG

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 07.12.14 22:15

Při popisu stavu si nejsem stále jistý jak topíte. Máte kamna v jednotlivých místnostech, nebo máte nějaký jiný centrální zdroj tepla? Ty okapy by to chtělo pořešit jako první a hodně rychle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.