Pokládka žulových kostek - beton nebo drť?

Od: odpovědí: 8 změna:

Do čeho se dávají žulové kostky 10x10 cm? Můj dlaždič je chce dávat na drt 4,8, ostatní tvrdí že žulovky se dávají do betonu. kdo má pravdu?

8 odpovědí na otázku

2x

Dlaždič má pravdu.

2x

Když se stavěly barikády, tak by byl s betonem asi problém. Viděl jsem je vždy usazené v písku nebo štěrku. Betonem jsem viděl spojené jen při stavbě zídky.

2x

jak kdy osobne devaji klidne do drte jak pisete a prezehli se zehlickou jako zamkova dlazba kdyz je to kde je to vice namahany tak se to dava do betonu aby nedoslo k vytrzeni kostek treba kde se hodne otaceji auta na miste nebo tak nejak namahane mista

bezva, díky, hned jsem klidnějši. ještě dotaz, čím se vyplnuji spáry?

0x

Lituji,žejsme nedávali do betonu ve spárách začne růst tráva a jiný sajrajt a dělají se hrboly takže doporučuji beton!*stop**palec*

0x

Dobrý den. Zapoměl jste napsat, k čemu ta žulová dlažba bude sloužit. Protože je možné dávat kostky jak do betonu, tak do písku, nebo drtě, tak se musí brát zřetel na únosnost podloží a jeho složení. Pokud tam bude vysoká vlhkost a podloží bude mokré, bude se ta plocha v zimě vlivem mrazu zvedat. To samé platí i o betonu. A pro ilustraci - stovky kilometrů silnic jsou dlážděny kostkami ( tzv. kočičí hlavy ) a jsou kladeny do písku a zaspárovány tím samým pískem. Pro domácí použití je lepší použít písek křemičitý, protože v něm ta tráva jaksi samovolně neroste. On se také používá pro zámkovou dlažbu. A pro pokládku zámkovky platí úplně stejná pravidla, jak pro ty žulové kostky. S pozdravem Laďa

Dlažba bude na dvorku, kde bude popjíždět osobní auto do garáže, občas něco většího, třeba náklaďak se dřevem :-o

0x

sparuje se taky jak kdy nekdo jen drti nekdo drti s prachem nekdo piskem a taky se to muze delat ze serozmicha pisek s cementem a to se zamete do spar a pak se to zakropi vodou az to uschne a zatvrdne treba druhy den se to ude znova nez aby se sparovalo betonem kazdy kousek po kolenouch zvlast

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]