Topení, elektřina, voda - ceny/měsíc

Od: odpovědí: 1 změna:

Zdravíčko,

nedávno jsem se tu ptal, jestli si máme s přítelkyní do nového bytu nechat namontovat plyn nebo přímotopy. Jsme rozhodnuti, bude to plyn... Ale mám další otázku. Rád bych znal Vaše přibližné výpočty. V kuchyni o obsahu 16.1m2 je jedna Karma na plyn a v obýváků o obsahu 33.5m2 je taktéž jedna plynová Karma. Stropy jsou vysoké 2.96m. V bytě pod námi se topí a topí se i v bytě nad námi, čili my bychom tolik topit nemuseli. Obě místnosti bychom rádi vytopili na cca 21 stupňů... Kolik přibližně budeme platit měsíčně za toto topení?

Další otázka se týká elektřiny a spotřebičů. V bytě téměř denně běží cca půl dne televize a notebook. Dále máme sporák (využíváme ho jen velmi málo), pračku (pereme tak 2x za měsíc), boiler a mikrovlnku (ta běří tak jednou denně na pár minut). Na kolik by vyšlo přibližně placení elektřiny?

A poslední otázka týkající se vody... V bytě, kde jsme teď, platíme cca 380 Kč za 1/4 roku, čili cca 130 Kč měsíčně (to vychází na 2111 litrů vody za měsíc). Je to vůbec možné? :)

Přítelkyně je 14 dní v měsíci od rána do večera v práci, poté 14 dní celý den doma. Já jsem prakticky celé dny doma, jelikož pracuji právě z domova.

Do středy máme dát pánu domu vědět, a tak bych rád znal Vaše zkušenosti a názory.

Kdybyste potřebovali cokoli doplnit, pokusím se o to :)

Děkuji za odpovědi, Peca.

1 odpověď na otázku

 

 


1x

Pro porovnání - mám byt 2+1, bydlím sama, jsem v důchodu, topím zhruba také na 20-21°C. Mám samostatný plynový kotel včetně ohřevu vody, vařím na plynu s troubou elektrickou a často používám Remosku. Mám sprchový kout, běžné spotřebiče, u PC sedím dost hodin denně. Peru asi jedenkrát týdně. Myslím, že je to přibližně srovnatelné. Je to cihlový patrový dům, veškeré instalace nové a také nová plastová okna.

V minulém vyúčtování jsem za spotřebu plynu zaplatila 19.622 Kč, za elektřinu vč. společných prostor 8.925 Kč a vodné a stočné činilo 2.654 Kč. Cenové rozdíly mezi energetickými společnostmi nebudou veliké. Snad jenom ještě upřesním, že bydlím na severu a tak určitě vytápění bude asi cenově náročnější než v jiných krajích.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]