Přímotop nebo ELEKTROKOTEL?

Od: Datum: 25.11.12 21:19 odpovědí: 11 změna: 26.11.12 20:14

Dobrý den.

Mám doma 4 přímotopy a uvažuji o jejich zrušení a výměně za ELEKTRO KOTEL a rozvézt po bytě do radiátorů.Je to ekonomičtější nebo jen pohodlnější? Díky za odpověď!Plyn zde není!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.12 21:51
avatar

Dnešní ceny za topení (od nového roku další zvýšení...), jedno jestli za plyn, uhlí, elektriku jsou už šílené. Dle mého je elektrika ovšem nejdražším řešením topení. Je to sice čisté, bez další práce a "otravování se" s přípravou topení, ale ta cena za to(!). Oproti uhlí (plyn nemáte...) je dražší asi o 50%. Tak že, pokud chcete dělat doma rozvod (vodní) do radiátorů, zvolil bych možnost kotel na uhlí. Po eventuálním připojení na plyn jen připojíte vedle kotel plynový. Kotel na uhlí bych nechal i tak dále připojen. Někdo topí z kraje zimy třeba jen dřevem a až později když přituhne přepne na plyn. Pokud by jste instalovali turbo kotel (na plyn), tak ten se dá nainstalovat v domě skoro všude. Jeho přítomnost v kotelně není nutná. I když... Investice (nemalá) do elektrokotle se mi osobně zdá v dnešní době nelogická.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 23:42

V podstatě je to stejné. Požadované kW musíte stejně dodat. Rozdíl v komfortu nevidím. Přímotop se lépe reguluje. Investovat do elkotle je zbytečnost. Radši zateplit..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 08:24
avatar

Ve Vašem případě je instalace elektrokotle zcela nesmyslná.

Při dobře udělaných přímotopech a dobré regulaci je to v podstatě levnější řešení...s větším komfortem a lepší možností regulovat teplotu v každé místnosti sdamostatně..

Elektrokotel by měl smysl jen tehdy, pokud by v nějakém rozumném časovém horizontu připadala v úvahu varianta s dalším zdrojem tepla (na tuhá paliva, plyn, tepelné čerpadlo).

Ekonomicky si nepomůžete...a komfortem obsluhy také ne..., spíše naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 10:37

nejlepší je mít dobře zateplený dům a kotel na tuhá paliva.. elektriku ani vidět.. měli jsme kdysi el. kotel a jak došla faktura tak to s našima malem švihlo.. minulou zimu jsme topili jen dřevem... po zateplení sakra rozdíl..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 10:46
avatar

Je samozřejmě pravda, že kWh vyrobená pomocí elektrické energie je dražší než kWh vyrobená plynem, nebo uhlím..

Nicméně je velmi demagogické psát, že topení elektřinou je dražší než topením jiným palivem. Sice jak píši čistě technicky by to byla s ohledem na cenu kWh pravda, jenže je potřeba do celkových nákladů počítat i ohřev vody a další spotřebu elektrické energie v domě.

Jsou případy (a není jich málo), kdy je topení elektřinou levnější (v celkovém ročním součtu - plus další spotřeba el.energie), než topení jiným zdrojem tepla plus náklady na el. energii.

Opravdu to nelze psát tak kategoricky a jednoznačně..Když se řekne "A" mělo by se říct i "B"..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 12:59
avatar

...Když se řekne "A" mělo by se říct i "B"...// Někdy je také potřeba říci i "C". Topení elektřinou v přímotopu, nebo elektrokotlem, pokud jen majitel nehledá způsob, jak se zbavit úspor, je sebevražda!

http://vytapeni.tzb-info.cz/t…a-vytapeni-podle-druhu-paliva

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 13:14
avatar

Topení elektřinou v přímotopu, nebo elektrokotlem, pokud jen majitel nehledá způsob, jak se zbavit úspor, je sebevražda!

Ne...není. Ve slušně zatepleném rodinném domě je to dokonce levnější varinata, než topení plynem plus platba za ostatn í elektřinu.

Mohl bych i vložit fakturu za loňskou sezonu...opravdu se žádná finanční "katastrofa" nekoná.

doplněno 26.11.12 13:20:

P.S.: samozřejmě to nelze paušalizovat na všechny objekty...všech velikostí a různých tepelných ztrát.

Nicméně u zatepleného domu kde jsou tepelné ztráty cca 6-8kW a další spotřeba el. energie je "průměrná" (tj. 5000kWh/rok vč.ohřevu TV a více) se lze "vejít" do cca 30tis Kč/rok..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 13:24
avatar

Naprosto souhlasím,

Topil jsem elektrokotlem a po zateplení RD byly moje účty za elektřinu nižší než u souseda ve stejně velkém domě když sečetl zálohy za plyn a elektřinu. V době, kdy topil koksem na tom byl ještě daleko hůř než já. Teď topím krbovou vložkou a kotel pouze přihřívá koupelnu v patře, kam se s rozvodem tepla jinak nedostanu.

Tím že mám praklticky celý den nízký tarif a ve dřevě protopím cca 6000,- jsem pod úrovní toho, co bych dal za plyn.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asiasi*
Datum: 26.11.12 16:40

Nevím jestli ještě platí, že u elektrokotle nejste připojeni celých 24 hodin. Nás odpojovali v době, když jsme přicházeli z práce a to tedy nebylo nic příjemného ty 2 hodiny při velkých mrazech - za ty peníze to velký luxus nebyl. Nejlepší je když je možnost kombina ce pevná paliva a plyn.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 16:44
avatar

Záleží na konkrétních dobách, kdy HDO vypíná...20h denně je levnější proud, 4h denně dražší.

Pokud se jedná o vytápění domu s velkou tepelnou akumulační schopností zdí, pak 1h přestávka není problém...2h zpravidla také ne. Pokud by se jednalo o stavbu s malou či "žádnou" akumulační schopností, pak by to bylo řešitelné akumulační nádobou..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 26.11.12 20:14

Zkuste topení klimatizací http://forum.tzb-info.cz/1025…epelne-cerpadlo-vzduch-vzduch

Běžně vyrobíte z jedné Kw i 3 kw (cop 3)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.