Pohlcovač vlhkosti do Koupelny?

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na osobní zkušenosti s pohlcovačema vlhkosti v koupelně, máme problémy s častou plísní. V koupelně je poze malé okénko a tak větrání není moc efektivní. A chtěl bych se zeptat na to jestli má někdo zkušenosti s pohlcovačem od saratogy (www.saratoga.cz/c/...), měl by absorbovat více vody než li ceresit ( až 50m3) a je o něco levnější ;). Za odpovědi předem díky.

3 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar spider

Oba "sušiče" používají stejnou náplň, takže je jedno, který koupíte. Údaj o m3 je zbytečný. Aby došlo opravdu k účinnému vysušení nějakého prostoru, měl by být tento uzavřený a co nejmenší. V objektu o velikosti 50 m3 bude účinnost jednoho odvlhčovače prakticky nulová. Pro vaši představu, 500 g náplně odebere ze vzduchu za 30 dní asi 600 ml vody. Jeden člověk vyprodukuje za den asi 3 lity vody. Provozem čtyřčlenné domácnosti vyprodukujete až 20 l vody za den. (ve formě vodní páry). Tak si vemte, kolik by toho sušidla muselo být, aby byl jeho účinek vidět.

 


0x

Dobrý den. Jestli máte v koupelně takovou vlhkost, že tam raší plísně, tak to nejaký Ceresit, nebo Saratoga asi nevyřeší. Asi by to chtělo nějakou malou kondenzační sušičku. Ta bude sice investičně dražší, ale je na takový objem vlhkého vzduchu opravdu účinná. Nějakou byste si mohli pro inspiraci vybrat zde : deramax.cz/... Jinak na trhu je takových vysoušečů celá řada. S pozdravem Laďa

 


Děkuji za rady, jsme 4člená rodina a jesli teda je to s tím odpařováním jak píšete tak nějakej 600ml mě asi moc trn z paty nevytrhne. Ale i tak jsem si objednal ten saratogáckej, tak pak napíšu jak to šlo. Ta vysoušečka je opravdu docela velká investice to si asi nechám jako záložní plán. Má někdo zkušenosti s tím jak dlouho by ta sůl mohla vydržet v koupelně 2-3 lidi deně sprcha 18m3?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]