2xHluk z deště na parapetu

Od: odpovědí: 19 změna:

Ahoj,bydlim v paneláku a mam ráda ticho,jak to mám udělat,abych neslyšela padání kapek deště.Čím tak obalit hlavně plech,aby to nebylo slyšet-to jsou děsný rány.Poraďte,díky.

19 odpovědí na otázku

 

 


1x

Je na to více prostředků-1)Brát to pozitivně.Šum deště ,je odjakživa relaxační.2)spláchnutí sousedojc wc,taky nevnímáš.3)špunty do uší 4)odstěhovat se do sklepa 5)jít už konečně do práce.

 


1x

Nad okno si nechejte namontovat "markýzu" *tuc*

 


0x

Je to fakt tak hrozný? Mně to naopak připadá uklidňující, mnohem líp se mi při dešti třeba usíná. Tak si třeba pusťte relaxační hudbu. Nebo vážně ty špuntíky do uší.

 


0x
avatar martincakl

"Ahoj,bydlim v paneláku a mam ráda ticho"

Pak se nabízí otázka..proč bydlíte v paneláku, když máte ráda ticho...

Na plechové parapety se dá nalepit ledasco...od filcu, přes pěnovou gumu..., polyuretan..

Otázka je jak to bude vypadat...a co to bude dělat s plechem, protože téměř všechny materiály budou sát vodu...a zadržovat ji (ve vetší či menší míře), pak bude plech rychleji reznout..

Já bych to nedělal..., snad u Vás neprší každý den...a těch pár dní v roce co prší se snad dá vydržet..

 


0x
avatar atrama

Také mi to vadilo, ale od té doby, co jsme vyměnili okna, je to o mnoho lepší. Jinak bych radila, ještě pořádného panáka na noc, aby se lépe spalo. Jestli na ten plech máte přístup, hoďte na něj starý koberec, ten ty rány stlumí.


Děkuji,ten koberec je dobrý nápad,ale určitě bude páchnout*smich*,nevim no.Přece musí být nějaké účinné metody.No ráda relaxuju a soustředím se a ty rány mě vyrušují a teď bude pršet až do neděle a to mi pěkně zkazilo náladu už teď.Zajímalo by mě,co je nejvíc slyšet,jestli rány na plech nebo na okno,ach jo.Díky za nápady,rady.

Páchnout nebude, když namokne zase uschne. Případně ho po nějaké době vyměníte. Dávám každé léto pod nafukovací bazén na zahradu starý koberec a po sezóně je jenom pod krajem bazénu trochu plísně, která po vysušení zase zmizí. Po dvou letech provozu se začne rozpadat, tak zase seženu další atd...


Děkuju,jste moc hodní,že mi radíte.Spíš jsem čekala,že budete psát,že patřim do blázince,když mi vadí rány kapek deště,ale tak někdo má rád hluk a někdo zase ticho.Já jsem si hluku v životě užila už dost a teď mam ráda ticho a vážím si ho.Díky

 


0x
avatar luziferr

Plastová okna a máte po ránach .-) a nebo přemluvit toho nad Váma ať si nechá udělat balkón, pak Vám na parapet nebude pršet vůbec

Co se plastových oken týče, není přes ně slyšet téměř nic z okolního hluku.

 


0x
avatar lidus

Plastová okna máme ale venkovní parapety jsou plechové, ano déšť slyším také, záleží z které strany prší. Filc je nesmysl byl by mokrý a plesnivěl by. Mě kapky nevadí úžasně to uklidňuje.

chtělo by to něco řemeslnické práce, udělat cca 5 cm nad parapet husté pletivo, které tu větší kapku roztříští a na parapet dopadnou už malé, které nebudou tolik bubnovat.

Taky máme plastová okna a plechové parapety, a mohu říci, že když prší, je to strašný hluk - jako by někdo ťukal kladívkem, a to nejsem žádná hysterka. V noci je to zvlášť nesnesitelné. V zoufalství po asi dvou hodinách ťukání jsem otevřela okno a na parapet položila froté ručník, zatížila dvěma kameny a konečně jsem mohla usnout. Bohužel takto hlučný je jenom parapet u ložnice.

 

 


0x
avatar hejkal

tazatelka neuvádí, či se jedná o déšť jako takový, nebo jednotlivé možná i větší kapky deště... jemný déšť opravdu uspává a je příjemný, ale velké sem tam jednotlivé kapky mohou při dopadu na parapet dělat dobrý kravál... otázka je, jestli ten parapet je dobře upevněný, já osobně bych ho přilepil k podkladu co největší plochou, aby při dopadu kapek nerezonoval... přitom působí jako ozvučnice... vzpomeňte si, jaký dělá kravál proud vody do nerezového dřezu, který není podlepený nějakým tlumičem...

nebo na parapet dát nějaký plech nebo plast šikmo jako nakloněnou rovinu, aby kapky sklouzly...

 


0x

Pokud se bojíte hniloby koberce - jsou venkovní, taky existuje umělá tráva, zespoda jsou hrbolky, aby zcela neležel na podkladu a určitě na tom okně neshnije.

Pravdepodobne mate parapet sirsi ako sused nad vami, a z jeho dosky to kvapka na vasu. Ci je to tak, alebo nie, namontoval by so nad okno nejaku nenapadnu striesku, ktora bude mat vacsiu sirku, ako okenny parapet.

 


0x
avatar zajixxx

Normálně, :) počkejte až bude pršet po 10 hodině večer a zavolat policii kvůli rušení nočního klidu ať stím něco udělají *zed*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]