Zkušenosti s firmou RI okna

Od: Datum: 15.03.11 14:05 odpovědí: 11 změna: 21.09.16 22:33
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 17.03.11 10:03

jsem stavař a v našem městě firma sidlí a již jsem od nich objednaval okna a myslí že jsou solidní.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.03.11 14:53

Znám i lepší firmy.Horší se také najdou...

Od: ladajaskva*
Datum: 17.03.11 15:10

Dobrý den. Firma RI Bzenec je naprosto solidní česká firma. Vzhleden k obrovské ivestici do stavby výrobního areálu na zelené louce ve Bzenci, si nemůže dovolit být nesolidní. Jejich výroba je kvalitativně na velmi vysoké úrovni a disponuje velkou skupinou vlastních montážních skupin. Protože vyrábí okna a dveře ze špičkových profilů Salamander se špičkovými parametry, tak jsou vhodné do nízkoenergetických a pasivních domů. Nicméně ve Bzenci sídlí ještě firma Decro a firma Hook, které také vyrábí plastová okna. Já jsem si osobně vybral Decro, protože se mě jednoduše více líbil profil Trocal 88+. Ale to nemá s kvalitou nic společného. Někdo preferuje Audi a někdo Mercedes. S pozdravem Laďa

Od: micha*
Datum: 12.04.11 16:24

Hlavně né okna HooK je to katastrofa!

Od: llm
Datum: 11.07.11 11:00

Dobrý den, ráda bych také přidala naše zkušenosti.

Doobjednávali jsme 2 velká a 3 malá okna sitě síť k balkónovým dveřímod dealera RI oken, který funguje pod hlavičkou VPO Protivanov (všechna ostatní okna i sítě jsme již měli od RI oken). Objednávali jsme stejný profil oken a sítí, která už máme od roku 2004 (okna) a 2009 (sítě).

To že se nově dodaná okna a sítě liší designem, barvou i funkcí připevnění od předchozích dodávek od stejného výrobce je jen drobnost, která překvapí a vzhledem k předchozím ujištění, že to bude obdobné tak i naštve _ bohužel k následujícímu je to jen drobnost.

Kromě soupisu 15 reklamačních bodů, na něž jsme přišli v době 20minut až 5 hodin po montáži (balkónové dveře nešly po zásahu montážníků zavřít, namontovaná síť na ně nešla buď zavřít nebo otevřít ... jedno z oken nebylo umístěno uprostřed stavebního otvoru ... a dalších 11 závad včetně zbytečně navrtané díry do stávajících balkónových dveří. To že se síť proti hmyzu na balkónové dveře má zavírat je bohužel informace neznámá jak pro montážníky, ale i pro jednatele firmy.) jsme po10 dnech od montáže po dešti zjistili, že do RI oken zatéká a odtokové kanálky nefungují takže voda stojí uvnitř oken. Kromě toho sítě (buď RI nebo VPO nebo ještě nějaký další výrobce) jsou namontovány tak, že gumové těsnění uvnitř oken zřejmě nepřečká jednu sezónu... Tak píšeme 3. reklamaci a jsme naštvaní, že jsme si je vůbec pustili do baráku.

Tyto experty rozhodně při svém výběru vynechte, to už si raději nechte stará okna...

Datum: 11.07.11 13:04

VPO Protivanov je dealer firmy RI-okna? To se mi nějak nezdá. Nabízejí úplně jiné profily (VPO - Veka, RI - Salamander).

Od: marek98
Datum: 10.08.11 13:17

Bohužel firmu RI okna neznám. Ale měl bych stejný dotaz na společnost Well okna v Třemošné u Plzně. Máme vybrány krásné plastové dveře: www.wellokna.cz/produkty/plastove-dvere/ - ty napravo. A chtěli jsme se zeptat na zkušenosti s touto společností. Hlavně na montáž.. Díky

Od: brabenectomas
Datum: 07.08.14 11:12

Dobrý den,

zkušenosti mám vynikající. Umí jen vyhrožovat, ale dodělat zakázku a postavit se za škody, které způsobí jejich zaměstnanci, to už ne. Pokud chcete mít po 3,5 měsících nekompletní zakázku a nedodělané zednické práce a zničenou půlku obkladů, objednejte si okna od firmy RI OKNA na Vlašimsku od pana Horálka. Telefon nebere jen posílá přes právníka dopisy a chce zaplatit za něco, co ještě nedodělal. Vzkaz z firmy je takový: najděte si někoho jiného, kdo to dodělá a zaplaťtě.

Od: mech
Datum: 29.05.15 14:35

Kvalitu výrobku neumím posoudit, ale velkým obloukem se vyhněte pobočce v Bílině.

Datum: 29.05.15 15:15
Zdravím, nemůžete být konkrétnější? Zrovna s nimi řeším okna do novostavby RD.

Od: richardvitek
Datum: 21.09.16 22:33

My mame s RI okny velmi dobrou zkusenost.

Predesilam, ze se jednalo o prazskou pobocku (Vršovice). Jako v jinych firmach, i tady jejich zastupce se choval profesionalne - ale to jeste nic neznamena. Trochu jsme se bali, az dojde na lamani chleba - samotnou montaz, zvlast kdyz ten den byl pro nas posledni mozny termin kvuli zateplovani fasady.

Zamereni u nas provadel pan Bohos, montaz pak najati montaznici z Litomeric - parta pana Ruzicky. A musim o nich rict jen to nejlepsi - prestoze se zpozdil kamion s dodavkou asi o dve hodiny, tak bez jakychkoli stiznosti odvedli skvelou praci, i kdyz to znamenalo, ze u nas koncili nekdy v patek v pul osme vecer.
I pozdejsi doladovani (z vyroby zapomneli dodat jeden mensi dil + oprava zaluzie a pozdejsi dostelovani dvou oken, potom, co si mirne sedla) probehlo v poradku (jedinou mensi vytku bych mohl mit k panu Bohosovi, ktereho jsem obcas po telefonu shanel i tri dny).

Konecne i kvalita oken co muzu posoudit je taky na dobre urovni, ale to uz zrejme dneska plati pro vetsinu rozumnych vyrobcu. Celkove - naprosta spokojenost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.