Noví hluční sousedi

Od: Datum: 25.11.12 20:02 odpovědí: 5 změna: 28.11.12 17:44

Dobrý den, bydlím ve svém bytě už několik desítek let. Před třemi měsíci byl byt nad námi k pronájmu. Majitelé bytu tam dali nové nájemníky. Od té doby je to neskutečné peklo místo normálního a klidného bydlení. Přes několik upozornění na hluk se to stupňuje, v podobě dupání, bouchání, řvaní, lhaní, urážení na veřejnosti a ponižování před jinými sousedy. Ikdyž už začne noční klid, sousedé neznají kliky u dveří a stále je tam hluk. Jestli máte někdo podobrou zkušenost, prosím poraďte... už jsme z toho chování sousedů zoufalý. Od doby jejich bydlení nám tu problikává elektrika, i se hýbe lustr. Co dělat když je domluva nemožná.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.12 20:30
avatar

Dobrý den. Na nájemníky si stěžujte písemně u majitele bytu. Vyzvěte ho, ať se postará o nápravu, či domluvu, jinak si budete stěžovat na jiných místech. Pokud jsou to problémoví nájemníci, měl by o tomto vědět především majitel bytu a měli byste to řešit nejdříve s ním. To je můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 25.11.12 21:33

Majitel bytu má určitě ve smlouvě, uzavřené s nájemníky, i bod, ve kterém se píše, že nájemníci jsou povinni udržovat pořádek v domě, nenarušovat soužití v domě, obtěžovat svým chováním atd. Takže na základw vaší stížnosti by měl zaslat doporučeně problémovým nájemníkům písemnou výzvu za účelem zjednání nápravy. V případě, že se tak nestane, by je měl upozornit, že jim bude dána výpověď z bytu pro hrubé porušování smlouvy. Ve stížnosti, zaslané majiteli bytu, by bylo dobré, požadovat zaslání i vám kopie výzvy odeslané majitelem nájemníkům. Vy platíte majiteli nájem a máte právo na řádné bydlení, které je povinen vám zajistit. Myslím, že ve vašem případě Vám majitel vyjde vstříct.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 21:40
avatar

Jak radí kapkanadeje, je nutné písemně upozornit majitele. Možná se majitel bytu tímto problémem nebude chtít zabývat. Pronájem bytu může být pro něj finančně výhodný. Napište majiteli a uvidíte, zda vám odpoví, nebo zjedná nápravu. Ve dne s tím hlukem nic nenaděláte. Při porušování nočního klidu se můžete obrátit na policii. Když policie přijede, musí ten hluk slyšet, aby mohli nájemníky upozornit , že si lidé stěžují. Nechte si vystavit záznam. Možná, že už nebudou v nočních hodinách hluční. Pokud se to bude opakovat, můžete policii opětovně zavolat. Musíte mít o jejich návštěvách písemný záznam. Znám takový případ, zabývala se tím přestupková komise a majitel bytu nakonec nájemníky nechal vystěhovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 13:25
avatar

majiteli je to vetsinou uplne jedno... nenadelate nic, maximalne po 22h volat policajty... na popate uz ani ti cajti neprijedou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 28.11.12 17:44

Doplňuji ustanovení občanského zákoníku
§ 2291


(1) Poruší-li nájemce svou povinnost zvlášť závažným způsobem, má pronajímatel právo vypovědět nájem bez výpovědní doby a požadovat, aby mu nájemce bez zbytečného odkladu byt odevzdal, nejpozději však do jednoho měsíce od skončení nájmu.


(2) Nájemce porušuje svou povinnost zvlášť závažným způsobem, zejména nezaplatil-li nájemné a náklady na služby za dobu alespoň tří měsíců, poškozuje-li byt nebo dům závažným nebo nenapravitelným způsobem, způsobuje-li jinak závažné škody nebo obtíže pronajímateli nebo osobám, které v domě bydlí nebo užívá-li neoprávněně byt jiným způsobem nebo k jinému účelu, než bylo ujednáno.
-
Jestliže pronajimatel nepodnikne žádné kroky ke zjednání nápravy, je toto považováno dle OZ za neplnění jeho povinností. Bylo by potom účelné něj přitlačit, spojit se s dalšími nájemníky a písemně jej upozornit, že věc předáte právnímu zástupci. Chce to pak samozřejmě důkazy. Jiná cesta asi nebude. Jedině si pak najít jiné bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.