Jak připevnit truhlík na parapet bez vrtání

Od: Datum: 09.03.11 11:12 odpovědí: 7 změna: 06.06.14 10:45

jak připevnit truhlík na parapet bez vrtání


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.11 11:25
avatar

Na parapet (uvnitř bytu) nebo na plech (ven před oknem)?*hej*My jsme dostali nová okna, tak ohrádka pro truhlíky musela dolů. Plech za oknem je poměrně úzký a určitě mi těžké kytky truhlíky převrátí. Vymyslela jsem, že si nechám vrtnout do zdi na boku okna, vevnitř se tomu říká ostění, ale jak venku, to nevím. Vruty na celkem dva vinklíky, každý po jedné straně okna, a na ně laťku jako opěru pro truhlík. A kdyby měl někdo řeči, tak na ty vinklíky uvážu kus silnějšího silonu. Asi takového, kterým se vyplétají rakety. Kytky to zarostou a nebude nic vidět.*uf*Tajně doufám, že vám někdo poradí něco lepšího a já to také využiju.;) Už se na to těšíme, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.11 11:31

Úplně nouzově (když někdo neporadí nic lepšího) to můžete vyřešit dvěma kusy provázku na každý truhlík, obtočíte provázky kolem truhlíku, konce povedete pod spodním rámem okna do místnosti a spojíte několika uzly, které zavřeným oknem "neprolezou". Bohužel se to nehodí tam, kde potřebujete okno otvírat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.11 18:18
avatar

My jsme měli leta truhlíky jen položeny na parapetu,pro stabilitu jsem na ně zespoda přilepil klínky,které vyvážily sešikmení a truhlíky se ani nehly.Dnes mám truhlíky na balkonovém zábradlí na držácích z plastu,které jsem koupil za 50.-

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantisek*
Datum: 13.05.14 14:24

Tak jen položit na parapet, bych opravdu nikomu nedoporučoval. Já jsem to také zkoušel a při prvním větším větru truhlík přistál na zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.05.14 14:32
avatar
U nás jsme je vzali mašlí dokola a tu zavřeli do okna. Vydrželo to i vítr
Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky84
Datum: 06.06.14 10:00

Koukám, že nejde zrovna o aktuální otázku, ale já řešila podobný problém nedávno. Nakonec jsem zvolila špalety a jsem spokojená, investice pár set korun a vypadá to nejen hezky, ale je to i praktické.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.14 10:45
avatar

Jojo, to je moc hezké a taky praktické pro toho, kdo má široký plech. Mi truhlíky několik cm přečnívají přes plech. Mi musí jít do prostoru před oknem cca 5cm. Máme plechy hodně úzké a parapety vevnitř široké.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.